Двадцять два обґрунтовані висновки за результатами перевірок е ‑ декларацій направлено до спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції

Національне агентство з питань запобігання корупції з початку проведення повних перевірок е-декларацій направило до спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції 22 обґрунтовані висновки.

Серед посадовців щодо яких затвердженівисновки – народні депутати, міністр, прокурори, голови, їх заступники та депутатимісцевих рад, державні службовці категорії «Б» тощо. За результатами перевірок декларацій таких осіб встановлено відображення в них недостовірних відомостей на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. З урахуванням підслідності до Національного антикорупційного бюро України направлено 7 обґрунтованих висновків, до органів Національної поліції – 10, до органів прокуратури – 5.

Нагадаємо, відповідальність за таке правопорушення передбачена статтею 366 — 1 Кримінального кодексу України. Відповідно до частини третьої статті 12 Закону України «Про запобігання корупції» у разі виявлення ознак такого правопорушення Національне агентство затверджує обґрунтований висновок та надсилає його іншим спеціально уповноваженим суб’єктам у сфері протидії корупції. Висновок Національного агентства є обов’язковим для розгляду, про результати якого воно повідомляється не пізніше п’яти днів після отримання повідомлення про вчинене правопорушення.

Національне агентство також зазначає, що затвердження  обґрунтованого висновку, направлення його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції не є свідченням вчинення особою правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий