Дубілет: «підмінити» закони заднім числом не вийде, і ось чому

Міністр Кабміну Дмитро Дубілет, який хоче припинити друк законів в «Урядовому кур’єрі» та «Голосі Ураїни», пояснив, чому українцям не варто боятися їх «підміни» в електронном вигляді.

«Деякі українці захвилювались, що це може дозволити заднім числом підміняти тексти актів. Мовляв, папір надійніше.Давайте я поясню, чому не потрібно турбуватися», — написав міністр на своїй сторінці у Facebook.

Дубілет пояснив, що публікація актів буде не просто на веб-сторінці, як текст у новинному виданні, а як документ з накладеним електронно-цифровим підписом (ЕЦП) з міткою часу.

По-перше, ЕЦП дає гарантію, що цей документ неможливо змінити. Якщо хоча б одна літера змінюється — це легко побачити. По-друге, всі бачать час накладання ЕЦП на файл. Цей час синхронізується з центральними серверами АЦСК. Тобто варіант, коли текст змінюється і потім на нього накладається новий ЕЦП, теж неможливий, — написав міністр.

Чи можна якось примудритися і підробити ЕЦП? Або якось змінити час підпису? 

Якщо ви трохи розбираєтеся в цьому питанні, то знаєте, що це практично неможливо. Якщо не розбираєтесь, просто повірте на слово. Якби раптом хтось поставив таке собі за мету, навіть складно уявити масштаб цієї спецоперації… — переконує Дубілет

До того ж, кожен акт, коли приймається, за законом розсилається у паперовому вигляді в усі ключові архіви. 

Тобто, навіть якщо станеться якийсь апокаліпсис або підміна, папір зможе прийти на допомогу!, — підсумував Дмитро Дубілет.

Як писав RabinovichTV, Кабінет міністрів України ініціював скасування обов’язкового друку законів та підзаконних нормативних актів в газеті «Урядовий кур’єр».

В уряді зауважили, що «відповідний законопроект буде невдовзі переданий до Верховної Ради». Також в уряді цю ініціативу пояснили тим, що на друк та розповсюдження газети недоцільно витрачаються значні ресурси, у той час як закони дублюються на сайтах органів виконавчої влади.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий