Economy 2.0 1 серпня: «Укрзалізниця» влаштує масштабне безробіття

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 1 серпня 2019

Фінанси

Мінфін не згоден з діями НБУ по рекордному зміцненню гривні . Міністерство фінансів не погоджується з політикою Нацбанку, який не зупиняє зміцнення гривні. На думку експертів, «зміцнення гривні повинне було бути зупинено ще на рівні 26-27 грн за долар, і те, що зараз відбувається, межує зі злочинною халатністю на посаді». Глава Мінфіну Маркарова заявила, що «Мінфін про це говорить вже пару місяців, однак відомство на політику НБУ не впливає. Тому Нацбанк проводить повністю незалежну політику. Купувати валюту для поповнення резервів і таким чином згладжувати коливання — завдання НБУ. Тут ми тільки свою позицію можемо висловлювати, що ми регулярно і робимо».

Вступили в силу спецмита на усі товари з Росії. З четверга, 1 серпня, під час ввезення на митну територію України товарів походженням з Російської Федерації, незалежно від інших видів мита, вводиться спеціальне мито в процентах до митної вартості товарів за встановленими урядом ставками. Сплачена спецмито буде акумулюватися у спеціальному фонді державного бюджету і використовуватися для фінансування заходів з імпортозаміщення. Виняток становитимуть товари чутливого імпорту — вугілля, кокс, бензин і фармацевтична продукція. З 1 серпня також введено спеціальне мито на дизельне паливо з РФ, що поставляється трубопровідним транспортом. Вона становитиме 3,75% з 1 серпня і збільшиться до 4% з 1 жовтня 2019 року. Спеціальне мито на поставки скрапленого газу становитиме 1,75% з 1 серпня і 3% з 1 жовтня.

Агрокомплекс

Експорт зерна в липні підскочив на 54%. З початку поточного маркетингового року — з 1 по 31 липня 2019 року Україна експортувала понад 3,7 млн ​​тонн зернових культур, зокрема, майже 1,4 млн тонн пшениці (у тому числі продовольчої — більш 0,9 млн тонн, фуражної — понад 0,4 млн тонн), ячменю — майже 1 млн тонн, кукурудзи — 1,3 млн тонн. Показники за місяць свідчать про зростання експорту зернових в цілому, а зокрема пшениці і ячменю. Також в рамках поточного маркетингового року було експортовано 0,7 млн ​​тонн олійних культур, за аналогічний період минулого маркетингового року цей показник склав понад 0,3 млн тонн.

Металургія

ArcelorMittal завершив 1 півріччя зі збитками . Найбільша металургійна компанія в світі ArcelorMittal завершила 1 півріччя 2019 року з чистим збитком в $ 33 млн., Тоді як за аналогічний період минулого року чистий прибуток склав $ 3,057 млрд. За півроку продажі склали $ 38,467 млрд., Що на 1,8% нижче в річному обчисленні . При цьому показник EBITDA компанії знизився на 42,7%, до $ 3,207 млрд. При цьому операційний прибуток ArcelorMittal обвалилася в 6,4 рази, до $ 611 млн. У 2 кварталі 2019 року ArcelorMittal отримав чистий збиток у розмірі $ 447 млн., Тоді як за аналогічний період минулого року чистий прибуток склав $ 1,865 млрд., а в 1 кварталі поточного року — $ 414 млн.

США вирішили зберегти мита на г/к прокат з України. Комісія з міжнародної торгівлі США (US ITC) 30 липня 2019 року вирішила, що скасування існуючих антидемпінгових мит на гарячекатаний вуглецевий плоский прокат з Китаю, Індії, Індонезії, Тайваню, Таїланду і України, а також існуючих компенсаційних мит на цю ж продукцію з Індонезії, Тайваню і Таїланду може привести до поновлення демпінгу та завдати шкоди місцевим виробникам. В результаті US ITC постановила зберегти відповідні антидемпінгові і компенсаційні мита. Дане рішення прийнято в рамках процедури третього 5-річного перегляду (sunset review).

Енергетика

Державні шахти в Торецькому відключили від електроенергії . На шахти держпідприємства «Торецкуголь» припинена подача електроенергії, видобуток вугілля на підприємстві припинено. На підприємстві працює 2 708 осіб. За словами представника президента, вартість електроенергії на цьому підприємстві займає 40% від усіх виробничих витрат. З «реформою» тариф на електроенергію в липні виріс на 32% (з 2,83 грн за кВт-годину до 3,73 грн за кВт-год). Повна бездіяльність і відсутність інтересу до вирішення проблеми демонструє міністерство енергетики.

Близько 3% контрагентів не зможуть купувати газ в серпні . Близько 3% виробників тепла не забезпечили необхідний рівень розрахунків і не зможуть купувати газ у «Нафтогазу» в серпні. Станом на кінець липня, 374 теплогенеруючих підприємства, які купують газ у «Нафтогазу», виконали необхідні для продовження газопостачання умови. У той же час 10 підприємств, або 3% від загальної кількості контрагентів, не забезпечили рівень розрахунків, достатній для того, щоб і далі отримувати газ. «Нафтогаз» надіслав таким боржникам письмові повідомлення про необхідність самостійного припинення газоспоживання з 1 серпня 2019 року, якщо до цього часу відповідні розрахунки не будуть виконані. У разі невиконання цієї вимоги транспортування і розподіл природного газу таким боржникам повинні бути припинені в установленому законодавством порядку із залученням відповідних операторів ГТС / ГРС.

Корпорації

ЄБРР викупила частину євробондів «Нафтогазу». Європейський банк реконструкції і розвитку придбав п’яту частину (на 120 млн євро) 5-річних євробондів НАК «Нафтогаз України». Фінансування ЄБРР буде направлено виключно на закупівлю газу для майбутнього опалювального сезону 2019-2020. 12 липня «Нафтогаз» розмістив два транші єврооблігацій в євро і доларах: 600 млн євро на п’ять років під 7,125% і $ 335 млн під 7,375% річних на три роки. Запит інвесторів на цінні папери «Нафтогазу» в 2,5 рази перевищив пропозицію. За інформацією компанії, єврооблігації купили більше 120 інвесторів з Великобританії, інших країн Європи, Азії та Південної Америки. Якірними інвесторами випуску стали ЄБРР і ряд інвесторів з США.

Нові тарифні ініціативи «Укрзалізниці» обернуться зростанням безробіття . Нові тарифні ініціативи «Укрзалізниці» щодо підвищення вартості вантажоперевезень вдарять по економіці. Серед очікуваних наслідків — падіння виробництва і скорочення щонайменше 52 тисяч робочих місць. Згідно з прогнозами «Укрпромзовнекспертизи», якщо тарифні ініціативи «Укрзалізниці» будуть реалізовані, різке збільшення вартості вантажоперевезень змусить частину основних клієнтів залізниці орієнтуватися на інші види транспорту, де така можливість є. Якщо ж альтернативи залізниці немає, нові тарифи неминуче вдарять по вітчизняній промисловості. Наслідки ініціатив «Укрзалізниці» безпосередньо торкнуться і рядових українців. Скорочення робочих місць торкнеться 52 тисяч осіб. Бюджети через зниження обсягів виробництва і скорочення робочих місць недоотримають 3,9 млрд грн.

Регулятори

Нацбанк запустив новий сайт вперше з початку 2000-х років. З 1 серпня Національний банк України запустив новий веб-сайт, який є офіційним інтернет-представництвом і основним каналом комунікацій центробанку. Новий сайт розміщений на основному домені www.bank.gov.ua та забере місці «старого» сайту, створеного ще в початку 2000-х років. Інтерфейс нового сайту був розроблений за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID з урахуванням побажань користувачів. В основі структури нового сайту НБУ — доступність ключових показників і найважливіших матеріалів. У той же час передбачена можливість наскрізного пошуку спеціалізованої інформації та публікацій, необхідних для більш глибокого аналізу.

Суд Києва призупинив примусовий продаж ПІБу . Печерський районний суд Києва наказав призупинити примусовий продаж акцій ПАТ «Промінвестбанк». Раніше Державна виконавча служба України заарештувала акції «Промінвестбанку», після чого на 28 серпня 2019 року був призначений аукціон з їх продажу. У вересні 2018 року Апеляційний суд Києва наклав арешт на акції українських «дочок» російських держбанків, включаючи «Промінвестбанк», в зв’язку з заявою про забезпечення позову ряду пов’язаних з бізнесменом Ігорем Коломойським компаній, що мали активи в Криму, про визнання і виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі щодо стягнення з РФ компенсації за нерухоме майно.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий