Economy 2.0 13 листопада: МВФ сподівається на швидкий результат

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 13 листопада 2019

Фінанси

У Польщі працюють майже 900 тисяч українців . На сьогоднішній день в Польщі працюють понад мільйон трудових мігрантів, з них майже 900 тис. Українців. Разом кількість іноземних трудових мігрантів в Польщі на даний момент перевищує один мільйон. Національний банк Польщі підрахував кількість іммігрантів в країні на основі кількості виданих робітників і ділових віз, польських карт, дозволів на постійне і тимчасове проживання і довгострокового резидента ЄС, декларацій про доручення роботи іноземцеві та кількості іноземців, зареєстрованих для Пенсійного страхування.

МВФ сподівається на швидкий результат в переговорах з Україною . У МВФ сподіваються на швидке завершення переговорів з Україною за новою кредитною програмою. Вже 14 листопада місія МВФ планує повернутися в Україну. Питання очищення банківського сектора буде важливою частиною обговорень. У Фонді відзначили досягнення в стабілізації економіки, але також відзначили певні розчарування, зокрема в питанні подолання корупції та державного управління. «Україна не так добре просувається в структурних реформах. Можна сказати, що в останні роки розвиток подій тут засмучувало. Нас особливо турбують питання корупції і управління, і я думаю, що новий уряд має посилити зусилля в цій сфері », додали у Фонді.

Агрокомплекс

У Мінекономіки озвучили майбутню вартість гектара землі . У разі відкриття ринку землі в Україні один її гектар буде продаватися за близько $ 2 200, повідомив заступник міністра розвитку економіки Тарас Висоцький. Якщо виходити з обмеженою моделі, з обмеженнями, це буде максимум $ 1 500. Ось ціна обмежень (те, що називається «тільки українці купують») ». Раніше подібні цифри вже називав радник прем’єр-міністра щодо земельної реформи Олексій Мушак. Він також відзначав, що на етапах впровадження ринку землі вартість безпосередньо залежатиме від кредитних ставок в Україні.

Урожай зернових з 96% площ перевищив минулорічний . Станом на 12 листопада українські аграрії зібрали 70,8 млн тонн зерна з площі 14,6 млн га (96%) при середній врожайності 48,4 ц / га. Такий показник вже перевищив результат врожаю зернових за 2018 рік, коли валовий збір склав 70,1 млн т. Найбільший вал зерна намолотили аграрії у Вінницькій (5,8 млн тонн), Полтавській (5,4 млн тонн), Черкаській (4,4 млн тонн), Харківській (4,3 млн тонн) областях. За даними областей, під урожай 2020 року озимі культури на зерно посіяні на площі 6,9 млн га або 95% до прогнозу. За даними Мінекономіки, в 2019 році виробництво зернових і зернобобових культур в Україні складе близько 74 млн тонн, що на 4 млн тонн більше ніж у 2018 році.

Металургія

В Україні сповільнилося автовиробництво . У жовтні на українських підприємствах зібрали 913 авто, що на 13% менше, ніж у вересні. Як і в минулому місяці вся статистика по легковим авто була сформована великовузлового складанням автомобілів марки Skoda на заводі Єврокар. На підприємстві зібрали 802 автомобіля, тоді як у вересні — 960. Всього з початку 2019 року в Україні було випущено 6 196 автомобілів, що на 6% більше показника 2018 року: легкових автомобілів випустили 5 381 шт. (+ 7%); комерційних — 111 шт. (-15%); автобусів — 704 шт. (+ 4%).

Енергетика

Будівництво «Північного потоку-2» в Росії завершено. Оператор будівництва газопроводу «Північний потік-2», підконтрольна російському «Газпрому» швейцарська компанія Nord Stream 2 AG завершила роботи з укладання трубопроводу на морському і сухопутному ділянці в Росії. Раніше, будівництво обох ниток газопроводу було завершено і в водах Німеччини, Фінляндії і Швеції. Nord Stream 2 AG залишилося побудувати ділянку газопроводу тільки в водах Данії. Морський газопровід «Північний потік-2» потужністю 55 млрд куб. м в рік повинен пройти від компресорної станції «Слов’янська» в Кінгісеппському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини і покликаний забезпечити поставки російського газу в ЄС в обхід території України.

Корпорації

Tesla побудує в Берліні свій перший європейський завод . Американський виробник електромобілів Tesla побудує в Берліні свій перший європейський завод Gigafactory, а також центр проектування, заявив гендиректор компанії Ілон Маск. Завод буде побудований у нового аеропорту Берліна. Також компанія має намір випускати батареї, двигуни і електромобілі, зокрема Model Y. Раніше Tesla повідомляла, що планує запустити виробництво на своєму першому заводі в Європі в 2021 році.

Facebook запускає свою платіжну систему . Facebook запускає власну систему електронних платежів — Facebook Pay. Люди вже використовують платежі в додатках (Facebook, Messenger, Instagram і WhatsApp), щоб здійснювати покупки, а також жертвувати і відправляти один одному гроші. Facebook Pay спростить ці транзакції. Для того щоб активувати систему платежів, треба пройти на сторінку налаштувань в додатку або на сайті Facebook. Сервіс підтримує більшість кредитних і дебетових карт, а також PayPal. Користувач може вибрати кращий для нього метод оплати і кожен раз не вводити платіжну інформацію.

Регулятори

«Сбербанк Росії» не зможе продати українську «дочку». «Сбербанк Росії» відновить переговори з продажу українського дочірнього банку тільки після зняття з нього українських санкцій. За словами керівництва банку, «спочатку український уряд повинен ці санкції зняти. Зараз цей актив під такими обмеженнями, що вести з кимось переговори з продажу неможливо ». Раніше російський «Сбербанк» вів переговори про угоду з декількома партнерами, але жоден з них не був узгоджений Національним банком.

В Україні стало менше готівки в обігу . Обсяг готівки в обігу поза банківською системою України за жовтень скоротився на 0,2% — до 357,8 млрд грн. За даними Національного банку України, з початку року обсяг готівки поза банками в Україні скоротився на 1,6%. Обсяг грошової маси (грошовий агрегат М3) виріс на 2,1% в жовтні і на 4,3% з початку року — до 1,333 трлн грн. Грошова база зросла на 0,2% в жовтні і на 1,4% з початку року — до 441,8 мільярда гривень. Обсяг грошової маси в Україні за 2018 рік виріс на 5,6% — до 1,276 мрлн грн; грошової бази — на 9,2%, до 435,8 млрд грн.

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.    

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий