Economy 2.0 13 вересня: Нафтогаз забезпечив понад 15% доходів бюджету

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 13 вересня 2019

Фінанси

НБУ і МВФ почали спільну роботу над новою програмою співпраці . Національний банк України і Міжнародний валютний фонд почали спільну роботу над новою програмою співпраці. 12 вересня відбулася перша зустріч правління НБУ з місією МВФ, яка прибула в Україну. У ній взяли участь голова НБУ Яків Смолій, його перший заступник Катерина Рожкова та заступник Олег Чурій, а також представники місії МВФ на чолі з Роном ван Роденом. Представники МВФ висловили намір продовжувати конструктивний діалог про нову програму співпраці, йдеться в повідомленні.

Україна програла торговельну суперечку Росії . Влада України зобов’язано привести тарифи у відповідність з антидемпінговими правилами Світової організації торгівлі. Таке рішення ухвалив апеляційний орган СОТ, розглянувши звернення української сторони. Апеляційний орган таким чином підтвердив попереднє рішення арбітражу СОТ на користь Росії в її суперечці з Україною про антидемпінгові мита на мінеральні добрива. Україна в липні 2014 році підвищила мита на ввезення нітрату амонію (аміачної селітри) з Росії з 11,91% до 36,03% і продовжила термін їх дії ще на 5 років. Рішення було прийнято на підставі звернення підприємств Ostchem олігарха Дмитра Фірташа.

Українські гроші визнали одними з самих ненадійних в світі . Україна зайняла 135-е місце серед 162 країн і територій, які увійшли до звіту «Економічна свобода в світі — 2019», підготовлений Bendukidze Free Market Center спільно з канадським Fraser Institute. Україна єдина серед європейських країн залишається в найбільш економічно невільною групі. Найгірша ситуація з надійністю грошей 159-е місце в світі і щодо держрегулювання — 125-е місце, а найкраща — з розміром уряду — 43-е місце. Найвищим рівень економічної свободи України був в 2011 і 2012 рр. — при Януковичі, за рахунок більш високих показників надійності грошей (6,04 і 6,42 за 10-бальною шкалою) і кілька кращих балах за правову систему (4,96 і 4,8). Однак при цьому за всю свою історію Україна жодного разу не покидала групу найбільш економічно невільних країн.

Агрокомплекс

США підвищили прогноз експорту українського ячменю . Міністерство сільського господарства США (USDA) підвищило прогноз експорту ячменю з України в 2019/2020 маркетинговому році (МР, липень-червень) на 0,4 млн тонн у порівнянні з прогнозом в серпні — до 4,8 млн тонн, врожаю — на 0 , 55 млн тонн, до 9,2 млн тонн. Відповідно до вересневого звіту, прогноз по виробництву української пшениці зменшений на 0,5 млн тонн — до 28,7 тис. Тонн, прогноз з експорту цієї культури залишився на рівні 19,5 млн тонн. USDA у вересні знизив прогноз по виробництву кукурудзі в Україні на 0,5 млн тонн — до 36 млн тонн, прогноз з експорту кукурудзи залишився на рівні 30 млн тонн.

Металургія

АМКР зупинить роботу шахти в разі підвищення ренти на видобуток руди . Найбільший в країні металургійний комбінат «АрселорМіттал Кривий Ріг» буде змушений зупинити роботу своєї залізорудної шахти ім. Артема в разі підвищення ренти на видобуток залізної руди відповідно до законопроекту №1210, внесеним на розгляд Верховної Ради. Про це повідомив заступник генерального директора комбінату Володимир Ткаченко. Він зазначив, що пропоновані зміни бази оподаткування при видобутку залізної руди матимуть негативні наслідки. Як відомо, законопроектом №1210 пропонується не тільки підвищити рентну плату за видобуток залізної руди з 8% до 10%, але і збільшити нижній поріг рентабельності залізорудної сировини з 14-25% до подвійної облікової ставки НБУ — сьогодні це 33%.

Енергетика

З квітня газ для українців подешевшав майже на 28%. НАК «Нафтогаз України» знизить ціну газу для споживачів по ПСО у вересні на 3%. У вересні «Нафтогаз» буде продавати газ газсбитам і поставляти споживачам по ПСО за ціною в 4 493,64 грн за тисячу кубометрів (без урахування ПДВ і витрат на транспортування). У порівнянні з серпнем вартість газу скоротиться на 3,4%. Кінцева ціна газу в регіонах залежить від тарифу на розподіл газу, встановленого НКРЕКУ для відповідного обл- або міськгазу, відзначили в «Нафтогазі». В цілому з квітня ціна, за якою «Нафтогаз» продає газ для потреб населення та інших захищених споживачів (ПСО), знижена майже на 28%.

Росія наростила транзит газу через Україну на 2%. Протягом січня-серпня 2019 року обсяг транзиту газу через територію України з Росії збільшився в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 2%. Станом на 1 вересня з початку року обсяги транспортування газу по території України з Російської Федерації в європейські країни і Молдову складають 59,5 млрд куб. м. У порівнянні з аналогічним показником 2018 року транзитні обсяги збільшилися на 1,3 млрд куб. м, або на 2%. В «Укртрансгазі» відзначили, що при цьому Україна вже протягом 1 385 днів не імпортує газ для своїх потреб з Росії. За цей період обсяги газу надходили виключно з країн ЄС.

Корпорації

«Нафтогаз» забезпечив понад 15% доходів держбюджету з початку року . За вісім місяців 2019 року НАК «Нафтогаз» сплатила до державного бюджету майже 80 млрд грн податків і зборів. Надходження від підприємств групи «Нафтогаз» склали 15,7% загальних доходів державного бюджету за вісім місяців 2019 року. Група «Нафтогаз» залишається найбільшим платником податків в Україні. За підсумками 2018 року фактичний сукупний розмір податкових і дивідендних платежів групи до бюджетів усіх рівнів склав 137,8 млрд грн.

Google заплатить 1 мільярд євро штрафу у Франції . Інтернет-концерн Google погодився заплатити майже один мільярд євро, щоб домогтися припинення розслідування, яке ведеться проти нього у Франції вже кілька років. 500 млн євро Google заплатить у вигляді штрафу, повідомила фінансова прокуратура Франції. Крім того, концерн погодився доплатити 465 млн євро у вигляді податків. Французькі податківці прийшли до висновку, що Google платить занадто мало податків у Франції, в той час як більша частина його доходів в Європі проходить через філію Google в Ірландії.

Регулятори

Укроборонпром і спецекспортерів обшукують через НБУ . Державне бюро розслідувань проводить обшуки в дежконцерні «Укроборонпром» і компаніях-експортерах, що входять до його складу, повідомив глава ГБР Роман Труба. Слідчі дії проходять в рамках досудового розслідування зловживань службових становищем посадових осіб правління Національного банку України в 2016 році. При цьому Укроборонпром не перешкоджає виїмці документів та інших речей. Екс-глава НБУ Валерія Гонтарєва також повідомила, що у неї також проводяться обшуки за місцем її прописки.

Нацбанк заперечує відшкодування банку оточення Януковича 130 млн . Національний банк України заявляє, що не відшкодовував акціонеру Радикал Банку 129 млн грн, про що заявляв нардеп Олександр Дубинський. «Національний банк не відшкодовував акціонеру Радикал Банку кошти і ніяких законних підстав для такого відшкодування немає. 27 серпня Верховна Суд частково задовольнив касаційну скаргу Національного банку і скасував відповідні рішення судів», — повідомляє НБУ. Правління НБУ прийняло рішення про формування забезпечення під можливі майбутні зобов’язання Нацбанку у цій судовій справі відповідно до вимог законодавства України і міжнародних стандартів фінансової звітності.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий