Economy 2.0 14 листопада: Мінфін відзвітував про зростання держборгу

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 14 листопада 2019

Фінанси

Мінфін відзвітував про зростання держборгу України. Міністерство фінансів України в січні-жовтні випустило і продало облігацій внутрішньої держпозики на 202,782 млрд грн., 3,767 млрд дол. та 189 млн євро. За даними Національного банку України, середньозважена ставка по позиках у гривні склала 17,5%, за паперами в доларах — 6,2% і в євро — 4,6%. При цьому виплати відсотків за попередніми боргами і погашення позик склали 295,677 млрд грн. У тому числі 243,492 млрд грн. виплачено в рахунок погашення попередніх випусків облігацій. Нагадаємо, в 2018 році Мінфін України зайняв 65,128 млрд грн., 3,478 млрд дол. та 503 млн євро шляхом випуску облігацій внутрішньої держпозики.

Після скасування валютних ліцензій фізособи вивели з України 76 млн євро . Понад 700 операцій здійснили 180 юридичних осіб з 7 лютого 2019 року по теперішній час в межах е-лімітів на загальну суму 45 млн євро. За словами регулятора, за цей період також майже 4,3 тис. Фізичних осіб здійснили в межах е-лімітів 7,2 тис. Операцій на загальну суму 76 млн євро. Нагадаємо, на початку січня 2019 року Нацбанк затвердив нормативно-правові акти, які стали основою для нової ліберальної системи валютного регулювання, передбаченої законом «Про валюті і валютні операції». Новим валютним регулюванням передбачено понад 20 послаблень на валютному ринку. У їх числі — скасування індивідуальних ліцензій на валютні операції, які замінила система е-лімітів (2 млн євро в рік для юросіб, 50 тис. Євро в рік для фізосіб).

Агрокомплекс

Рада підтримала в першому читанні скасування мораторію на продаж землі . Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект №2178-10, який скасовує мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Як наголошується в пояснювальній записці до документа, мета законопроекту — формування законодавчого поля для запровадження ринку сільгоспземель, забезпечення конституційних прав громадян України на вільне розпорядження своєю власністю, створення прозорих умов для придбання у власність земельних ділянок сільгосппризначення громадянами і юридичними особами України.

Виробництво молока в Україні вперше опуститься нижче 10 мільйонів тонн . Виробництво молока в Україні в 2019 році вперше за роки незалежності опуститься нижче 10 млн тонн. За прогнозами вчених Інституту аграрної економіки, в цьому році обсяги виробництва молока можуть скоротитися в порівнянні з минулим роком на 3,5% — до 9710 тис. Тонн. При цьому на підприємствах виробництво цього виду продукції зменшиться з 2755,5 тис. Тонн до 2721 тис. Тонн (-1,3%). У господарствах населення виробництво молока скоротиться з 7308,5 тис. Тонн до 6988 тис. Тонн (-4,4%). За оцінками вчених, поголів’я корів може зменшитися до 1840 тис. Голів (-4,1%), в тому числі: на підприємствах — до 440 тис. Голів (-5,9%), а в господарствах населення — до 1400 тис. голів (-3,6%).

Металургія

Морпорти України збільшили перевалку вантажів на 20%. За 10 місяців перевалка вантажів в українських портах склала 129,8 млн тонн, що більш ніж на 20% перевищило торішні показники. За даними Адміністрації морських портів, це максимальна позитивна динаміка збільшення перевалки за останні 6 років. Обсяги нинішніх драйверів перевалки — зерна і руди — виросли більш ніж на третину, відзначили в АМПУ. Так, за 10 місяців морські порти перевантажили 43,6 млн тонн хлібних, що на 37% більше ніж за аналогічний період минулого року. На 33% зросла перевалка руди, за 10 місяців — 30,5 млн тонн.

Річні інвестиції АМКР складуть 390 млн дол . Гірничо-металургійний комбінат «АрселорМіттал Кривий Ріг» зберіг високий рівень інвестицій в модернізацію в період з січня по вересень 2019 року, незважаючи на скорочення грошових потоків. АМКР за 9 місяців витратив 282 млн дол. На капітальні інвестиції і очікує, що в цілому за 2019 рік вони досягнуть 390 млн дол. Для свого гірничодобувного дивізіону АМКР продовжує здобувати великогабаритне гірниче обладнання для видобутку та транспортування руди, нове обладнання для дробильних і збагачувальних фабрик , а також шахт.

Енергетика

Росія виплатила Україні 4 млн євро за неякісну нафту . З травня по листопад 2019 року Україна отримала 4,1 мільйона євро компенсації від російської «Транснефть» за транзит по трубопроводу «Дружба» нафти з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук. Сума компенсації не остаточна: поки росіяни продовжують резервувати потужності «Укртранснафти». Транзит нафти по території України був тимчасово зупинений увечері 25 квітня після того, як європейські споживачі відмовилися приймати російську нафту з підвищеним вмістом масової частки органічних хлоридів. 21 травня «Укртранснафта» відновила транзит нафти європейським споживачам по магістральному нафтопроводу «Дружба». Станом на кінець липня «Укртранснафта» отримала 2,3 мільйона євро компенсації.

Імпортний газ для України подорожчав на 14%. Середня ціна імпортного природного газу в Україні в жовтні 2019 року склала $ 199,51 за 1 тис. Куб. м, що на 14,2% більше, ніж у вересні 2019 року, повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України. Державна фіскальна служба України розрахувала середню вартість імпортного природного газу, що склалася в процесі його митного оформлення під час ввезення на територію України в період з 1 по 31 жовтня 2019 року, яка становить 4988,46 грн, або $ 199,5132, за 1 тис. Куб . м. У вересні 2019 року середня ціна імпортного газу в Україні склала $ 174,69 за 1 тис. куб. м, що на 2% менше, ніж в серпні 2019 року.

Корпорації

«Нафтогаз» не готовий «обнуляти» претензії до «Газпрому» . НАК «Нафтогаз Укаїни» готовий розглянути різні варіанти по судам з російським «Газпромом», але не «обнулення» рішення Стокгольмського арбітражу, заявив виконавчий директор компанії Юрій Вітренко. Те ж саме стосується нового позову «Нафтогазу» до «Газпрому» на суму $ 12 млрд.

Google запропонує можливість відкриття банківських рахунків . Американська Google готується увійти в сферу фінансових послуг і незабаром запропонує користувачам її сервісів можливість відкриття банківських рахунків. Проект з кодовою назвою Cache, як очікується, буде запущений в наступному році. Партнерами Google в цьому проекті стануть Citigroup Inc. і кредитний кооператив Стенфордського університету, які займуться обслуговуванням банківських рахунків. Великі технологічні компанії розглядають входження в сектор фінансових послуг як спосіб стати ближче до клієнтів і отримати доступ до цінних призначених для користувача даних. Apple раніше в цьому році представила власну кредитну карту, Amazon.com також обговорює з банками можливість відкриття рахунків для користувачів, Facebook Inc. працює над створенням власної віртуальної валютою.

Регулятори

Суд «списав» з Коломойського 7,5 млрд грн боргу перед «ПриватБанком». Суд визнав недійсними деякі положення ряду кредитних договорів, укладених між «ПриватБанком» і компаніями з групи «Приват» в 2006-2016 роках. Підставою для такого судового рішення стало те, що «спірними умовами кредитних договорів фактично визначена додаткова плата, що створило ситуацію подвійної оплати за користування кредитом».

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.  

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий