Economy 2.0 15 серпня: Україна наторгувала в мінус на $1,6 млрд

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 15 серпня 2019

Фінанси

Зростання ВВП України прискорилося . Зростання валового внутрішнього продукту України квітні-червні 2019 року склав 4,6% до аналогічного періоду 2018 року, тоді як в першому кварталі темп зростання був нижчим — 2,5%. По відношенню до попереднього кварталу реальний ВВП країни в другому кварталі поточного року (з урахуванням сезонного фактора) виріс на 1,6%. Згідно з консенсус-прогнозом Міністерства економічного розвитку і торгівлі, зростання ВВП України в 2019 році сповільниться до 2,7% з 3,3% в минулому році при зниженні інфляції (грудень до грудня) до 7,6% з 9,8 %.

Україна наторгувала в мінус на $ 1,6 млрд . Зовнішньоторговельний баланс України за січень-червень 2019 року зведений з дефіцитом в $ 1,619 мільярда, що в 1,7 рази вище дефіциту за аналогічний період 2018 року в розмірі $ 977,6 мільйона. Імпорт товарів і послуг в Україну за цей період зріс на 7,9% — до $ 31,164 мільярда, експорт — на 5,9%, до $ 29,544 мільярда. Згідно з наведеними даними, дефіцит зовнішньої торгівлі товарами зріс в 1,4 рази — до $ 3,736 мільярда. У той же час, профіцит зовнішньої торгівлі послугами зріс на 13% — до $ 2,937 мільярда. За оцінками Національного банку, баланс зовнішньої торгівлі товарами і послугами України за січень-червень 2019 року зведений з дефіцитом $ 4,358 мільярда, що на $ 495. мільйонів, або на 13%, більше дефіциту за аналогічний період попереднього року.

Агрокомплекс

Перша баржа з ​​херсонськими кавунами вирушає в дорогу . 16 серпня на вантажному причалі в місті Гола Пристань відбудеться завантаження несамохідного судна NBL-90 400 тоннами херсонських кавунів, зібраних з полів місцевих господарств. Відправка кавунів до Києва відбудеться 17 серпня. Наступного тижня несамохідне судно NBL-90 прибуде в перевантажувальний терміналу компанії в Переяславі-Хмельницькому. Звідси солодку ягоду вже будуть доставляти в столичні супермаркети торговельної мережі «Сільпо». Уже третій рік поспіль кавуни Херсонщини відправляються до Києва по Дніпру.

Металургія

З початку року автовиробництво в Україні скоротилося на 12%. Виробництво автотранспортних засобів в Україні в січні-липні 2019 року скоротилося на 12,6% в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року — до 3 562 одиниць, в тому числі випуск легкових авто знизився на 12,4%, до 3 066 одиниць. Таким чином, темп падіння автовиробництва дещо сповільнилося в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року — за підсумками січня-червня він становив 23,5%. Найбільшу негативну динаміку (мінус 60%) продовжує демонструвати виробництво нових комерційних автомобілів (без урахування продукції «АвтоКрАЗу», не надає статистичних даних) — за сім місяців випущено 46 авто, або в 2,5 рази менше, ніж роком раніше. З них 39 машин справив «Черкаський автобус» (проти 29 одиниць), ще сім — Запорізький автозавод (проти 85).

Індонезія відновила дію мит на прокат з України . Індонезія з 14 серпня 2019 року відновлює дію антидемпінгових мит на плоский прокат з Китаю, Сінгапуру і України строком на п’ять років. Так, плоска продукція з Китаю буде обкладатися митом у розмірі 10,47%, з Сінгапуру — 12,5%, з України — 12,33%. Ці тарифи були встановлені ще в 2016 році, але втратили силу 2 квітня цього року. Останнє рішення було прийнято після розслідування, проведеного Indonesian Anti-Dumping Committee (Kadi), якого з’ясувало, що демпінгова маржа при постачаннях прокату з цих трьох країн збереглася.

Енергетика

«Укртрансгаз» підготувався до зупинки транзиту . В рамках підготовки до опалювального сезону 2019/20 років «Укртрансгаз» завершив модернізацію п’яти компресорних станцій для роботи в реверсному режимі. Це дозволить в разі часткової чи повної зупинки транзиту забезпечувати безперебійне газопостачання українських споживачів східних і південних регіонів шляхом транспортування блакитного палива з європейських країн і з підземних газосховищ на заході України. Зокрема, на компресорних станціях «Хуст», «Богородчани», «Гусятин», «Бар», «Олександрівка» розширені можливості ГТС в частині оперативного перерозподілу газових потоків, що дозволить оптимізувати технологічні витрати газу при роботі в реверсному режимі.

Кабмін знизить тарифи на е/енергію для металургів . Кабінет міністрів вніс зміни в механізм публічних спеціальних зобов’язань на ринку електричної енергії, які дозволять знизити її вартість для великих промислових споживачів, зокрема, металургам, феросплавщікам і іншим значно знизити ту ціну, яку вони мають сьогодні. Раніше в Укренерго заявили, що середньозважена ціна електричної енергії, що склалася для промислових споживачів в умовах нового оптового ринку (на всіх його сегментах), за підсумками перших десяти днів роботи нової моделі зросла на 30% в порівнянні з оптовою ринковою ціною в червні.

 Корпорації

«Мотор Січ» перейде на чотириденний робочий тиждень . Компанія «Мотор Січ» з 1 вересня переходить на 4-денний робочий тиждень через відсутність контрактів і припинення виробництва окремих видів продукції. Перехід буде здійснено в зв’язку з припиненням виконання робіт по окремих видах продукції, складністю в укладанні нових контрактів, неможливістю нормального функціонування виробництва через відсутність комплектуючих виробів і агрегатів, а також з метою посилення контролю над витрачанням фондів і енергоресурсів. «Мотор Cіч» виробляє авіадвигуни та газотурбінні установки.

«Нафтогаз» в Люксембурзі здобув перемогу над «Газпромом». Суд Люксембургу виніс рішення рішення про визнання і приведення у виконання арбітражного рішення Стокгольмського арбітражу на суму $ 2,6 млрд в суперечці «Нафтогазу» з «Газпромом». Згідно з документом, 24 травня 2019 ПАТ «Газпром» подало клопотання про скасування цього рішення. Дата слухань на дату закінчення звітного кварталу не визначена. 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж виніс рішення за позовом «Нафтогазу» проти «Газпрому», згідно з яким російський газовий монополіст повинен виплатити українській стороні $ 2,6 млрд компенсації за недопоставлений обсяг транзитного газу.

Регулятори

Мінфін чекає від НБУ уточнений прогноз курсу для підготовки держбюджету . Міністерство фінансів чекає від Національного банку уточнені прогнозні показники курсу гривні для підготовки проекту державного бюджету на 2020 рік. Уряд чекає оперативного уточнення макро або підтвердження поточного прогнозу і доводить граничні показники розпорядникам. У той час як український бізнес / компанії-експортери скаржаться на посилення гривні, що впливає на їх конкурентоспроможність, для Мінфіну головне, щоб бюджет, який ми плануємо, був реалістичним. А це значить, що він повинен базуватися на максимально точному прогнозі. 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий