Economy 2.0 16 вересня: став відомий курс долара в 2020 році

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 16 вересня 2019

Фінанси

Проект держбюджету-2020 заснований на курсі 28 грн/дол. Поточний проект державного бюджету України на 2020 рік побудований на діючому макроекономічному прогнозі за валютним курсом 28,02 грн за долар, повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова. Нагадаємо, Кабінет міністрів 15 вересня розглянув проект Закону «Про державний бюджет України на 2020 рік», затвердив його і подав до Верховної Ради. У держбюджеті на 2020 рік доходи передбачені на рівні 1 079,5 млрд грн, витрати — 1 170,0 млрд грн.

Влада хоче позичити у МВФ 5 млрд дол . Нова українська влада хоче отримати у Міжнародного валютного фонду новий кредит у розмірі 5 млрд дол. Мова йде про програму розширеного фінансування EFF терміном до 3 років, яка може замінити короткострокову програму кредитування stand by. Інформація офіційно не розголошується, оскільки переговори з цього питання зараз тривають. Раніше прем’єр Олексій Гончарук заявив про намір нового урядів зменшити держборг України. Нагадаємо, МВФ вимагає від влади України в обмін на новий кредит розпродати сільгоспземлі і великі держкомпанії, а також ще більше підняти тарифи ЖКГ для населення. Читайте також:  Проект бюджету-2020: на чому зекономлять, на що виділять гроші  

 

Агрокомплекс

Експорт української агропродукції в країни ЄС збільшився на третину . Експорт української продукції АПК в країни ЄС за 7 місяців 2019 року збільшився на 34,3% (або на $ 1,04 млрд), до $ 4,1 млрд у порівнянні з відповідним періодом 2018 року. В основному Україна експортувала зернові (на $ 1,8 млрд), масло ($ 921,9 млн), насіння олійних ($ 385,4 млн), макуха та інші відходи харчової промисловості ($ 345,5 млн), м’ясо птиці ($ 117,3 млн ), плоди, горіхи, цедру ($ 78,6 млн). Найбільшими торговельними партнерами України серед країн ЄС є Нідерланди — 18%, Іспанія — 13,5%, Польща — 13,4%, Німеччина — 11,1%, Італія — ​​10,6%. Читайте також:  Україна увійшла у десятку експортерів світу 

 

Металургія

Українські порти збільшили перевалку вантажів майже на 20%. За вісім місяців 2019 року морські порти України збільшили перевалку майже на 19% і досягли позначки 100 млн тонн. На початку року темпи зростання перевалки вантажів складали 3,4% (у січні). Але поступовий, хоча впевнене зростання, дозволив за підсумками серпня вийти майже на 19% приросту. Завдяки цьому позначку в 100 млн тонн морські порти подолали в кінці літа. Серед українських морських портів лідерами по перевалці є чотири порти, що забезпечили обробку більш 87% всього обсягу вантажів протягом останніх восьми місяців. «Південний» перевалив майже 33,5 млн тонн (+ 28,4% в порівнянні з першими вісьмома місяцями минулого року). «Миколаїв» — понад 21 млн тонн (+ 23,8%), «Чорноморська» — 16,6 млн тонн (+ 21,4%), «Одеса» — більш 16,2 млн тонн (+ 17%). Читайте також:  Експорт з України зростає швидше, ніж імпорт

 

Енергетика

Українську ГТС продовжують готувати до зупинки транзиту . «Укртрансгаз» продовжує активно готувати об’єкти ГТС до роботи в реверсному режимі в рамках підготовки до опалювального сезону 2019/2020. Зокрема, триває капітальний ремонт КС «Комарно», яка розташована у Львівській області та задіяна в транспортуванні газу через кордон України — Польща. Модернізація станції дозволить істотно підвищити маневреність і надійність функціонування ГТС в разі припинення транзиту російського газу з 1 січня 2020 року. Робота станції забезпечить створення додаткової гарантованої потужності імпорту природного газу і його постачання споживачам України взимку, а також закачування в підземні сховища газу на зберігання в літній період.

Ціни на нафту перевищили $70 після атаки на нафтові об’єкти в Саудівській Аравії . Ціни на нафту досягли максимуму за чотири місяці після суботніх нападів на нафтові об’єкти в Саудівській Аравії. Ці атаки за допомогою дронів вивели з ладу потужності, які здійснюють понад 5% світових поставок нафти. На початку торгів у понеділок ціна на нафту марки Brent підскочила на 19% і склала $ 71,95 за барель. Ціна бареля нафти марки West Texas Intermediate піднялася на 15% до $ 63,34. Ціни трохи знизилися після того, як президент США Трамп оголосив про те, що скористається американськими нафтовим резервом, щоб компенсувати нестачу нафти на ринку. Ціна марки Brent після цього опустилася до $ 68,06 за барель, таким чином загальний підйом склав 13%. Американські ф’ючерси West Texas піднялися на 11% до $ 61.10. Буде потрібно кілька тижнів, перш ніж піддалися нападу об’єкти в Абкайке і Хураісе знову запрацюють. Читайте також:  Транзиту російського газу не буде — «Нафтогаз» 

 

Корпорації

Fitch підвищив рейтинг Нафтогазу. Агентство Fitch Ratings підвищило довгостроковий кредитний рейтинг НАК «Нафтогаз України» в іноземній і національній валюті з рівня B- до B. Дане підвищення стало можливим завдяки недавньому аналогічного перегляду суверенного рейтингу України. У той же час Fitch нагадує про слабку ліквідності «Нафтогазу», невизначеності з внутрішніми цінами на газ, планованому відділенні газотранспортного бізнесу і політичні ризики. Нагадаємо, Fitch Ratings 9 вересня підвищило довгострокові кредитні рейтинги України в іноземній і національній валюті з B- до B. Читайте також:  Нафтогаз пропонує українцям купити газ на зиму за «літніми цінами»

 

Регулятори

«ПриватБанк» отримав проміжну перемогу у справі проти Росії . Постійна палата арбітражного суду в Гаазі у справі про захист інвестицій проти Російської Федерації відмовила РФ у вимозі перегляду вирішених питань юрисдикції виробництва і порушених зобов’язань за позовом «ПриватБанку», як зазначено в проміжному арбітражному рішенні від 24 лютого 2017 року і частковому арбітражному рішенні від 4 лютого 2019 року. Справа в арбітражі було розпочато «ПриватБанком» 13 квітня 2015 року за порушення РФ зобов’язань по відношенню до «ПриватБанку» щодо активів в Криму щодо Угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій, укладеної між Україною і РФ. Російська Федерація не брала участі у справі до винесення арбітражним судом зазначених рішень. Зараз РФ призначила своїх представників в суді, виробництво продовжить свій перехід до наступного етапу. Читайте також:  Влада оскаржить рішення про «незаконну» націоналізацію «ПриватБанку»

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий