Economy 2.0 17 жовтня: МВФ виключив Україну з групи СНД

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 17 жовтня 2019

Фінанси

Бізнес поліпшив прогнози економічного зростання України . Українські компанії поліпшили очікування щодо економічного зростання України і прогнозують суттєво нижчу інфляцію, ніж очікували в другому кварталі 2019 року. За даними НБУ, рівень ділової активності підприємств залишається високим: індекс ділових очікувань на наступні 12 місяців становить 115,3% (у попередньому кварталі — 117,8%). Пожвавлення ділової активності очікують респонденти всіх видів економічної діяльності. Поліпшення інфляційних очікувань спостерігається третій квартал поспіль. Загалом бізнес прогнозує інфляцію через 12 місяців вже на рівні 6,9% (у другому кварталі — 7,7%, в першому — 9%). Як і раніше, головним чинником впливу на інфляцію підприємці вважають збільшення витрат на виробництво.

МВФ виключив Україну з групи СНД. Міжнародний валютний фонд ввів нову економічну класифікацію країн, згідно з якою Україна входить до групи Emerging and Developing Europe (Європа, розвивається), а група СНД, в якій вона перебувала раніше, ліквідована. З 2014 року Україна припинила сплату внесків до бюджету Співдружності і з тих пір не підписувала щорічні рішення про єдиний бюджет органів СНД. МЗС відкликав трьох представників України, які працювали на посадах в структурах Співдружності за квотою держави, а в серпні 2018 було ліквідовано Постпредство України при координаційних інститутах СНД.

Агрокомплекс

У Раді підтримали виділення 8,4 мільярда держпідтримки для АПК . Комітет з питань аграрної Верховної Ради підтримав поправки до проекту держбюджету, що передбачають збереження на 2020 рік обсягу підтримки АПК на рівні 1% ВВП, або 8,4 млрд грн. В тому числі, 4,4 мільярда гривень, які планується направити на здешевлення кредитів, пов’язаних з викупом земель, а решта 4 млрд грн розподілити на різні галузеві програми. Зокрема, 2,5 млрд грн пропонується направити на підтримку галузі тваринництва, переробки сільгосппродукції, аквакультури, рибальства, 600 млн грн — на закупівлю сільгосптехніки і комплектуючих, 400 млн грн — на підтримку хмелярства, закладки молодих садів, виноградників та ягідників, 150 млн грн — на фінансову підтримку заходів в АПК, 150 млн грн на підтримку фермерських господарств, 100 млн грн — на надання кредитів фермерським господарствам, 100 млн грн — на часткову компенсацію фермерам вартості електроенергії, яка використовується для поливу зрошувалося г земель.

Металургія

Мінекономіки прогнозує зростання виплавки сталі за підсумками року на 4% . Металургійні підприємства України за підсумками 2019 року, як очікується, збільшать виплавку сталі на 4% в порівнянні з 2018 роком — до 21,927 млн ​​тонн, повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства. За даними відомства, випуск загального прокату зросте на 3% — до 18,842 млн тонн, виплавка чавуну — на 1%, до 20,690 млн тонн. Прогноз заснований на виробничих показниках січня-вересня поточного року. При збереженні існуючих тенденцій поставки металобрухту на метпідприємства знизяться на 6% — до 3,128 млн т. Випуск труб в поточному році може зрости на 5% — до 1,079 млн тонн, коксу знизиться на 5% — до 10,305 млн тонн і збережуться метизів на рівні 186 тис. тонн.

Енергетика

«Нафтогаз» знизив ціну газу для населення на жовтень ще на 5%. НАК «Нафтогаз України» в жовтні знизить ціну на газ для населення та інших споживачів ПСО. «Жовтнева ціна на природний газ для потреб населення та інших споживачів, які отримують газ на регульованих умовах (ПСО), знизиться на 4,9%, в порівнянні з рівнем вересня, і складе 4 272,76 грн за тисячу кубометрів (без урахування ПДВ, націнки газсбитов і витрат на транспортування) «, — сказано в повідомленні. «Нафтогаз» нагадує, що кінцева ціна для споживачів буде залежати від тарифу на розподіл газу. З квітня цього року ціна, за якою «Нафтогаз» продає газ для потреб населення та інших захищених споживачів (ПСО), знижена на 32%.

Корпорації

«Укрзалізниця» повернеться під контроль МІУ . Державна компанія «Укрзалізниця» повернеться під контроль Міністерства інфраструктури України, повідомила заступник міністра з євроінтеграції Олександра Клітін. Відповідний проект постанови розроблений відомством і, можливо, вже підписаний. «Це логічно, тому що міністерство — це орган, який формує політику в сфері транспорту, і він же буде органом управління для державних компаній», — зазначила вона. Кабмін вивів УЗ зі сфери управління МІУ і підпорядкував компанію безпосередньо собі як акціонеру компанії в 2017 році.

Ринок дронів в Україні оцінили в $ 1 мільйон щомісяця . За оцінками вітчизняних експертів, ринок безпілотних літальних апаратів в Україні складає близько $ 1 млн на місяць, з яких значна частина припадає на агросектор. Експерти стверджують, що виробництво дронів в Україні зараз активно розвивається і нарощує обсяги. В цілому, за оцінками Pricewaterhouse Coopers, в 2016 році вартість послуг, які реалізувалися безпілотними літальними апаратами склала більше $ 127 млрд, при цьому в сільському господарстві — $ 32,5 млрд. У звіті науково-дослідницької програми SESAR, ініційованої Євросоюзом, прогнозується, що в 2035 року 90 тис. дронів будуть доступні для виконання поставлених перед ними завдань. Очікується, що 28% загального обсягу безпілотних літальних апаратів будуть залучено до реалізації технологічних операцій хімічного захисту рослин.

Регулятори

Бізнес поліпшив прогноз курсу гривні . Українські компанії в третьому кварталі 2019 року поліпшили очікування щодо економічного зростання в Україні і прогнозують суттєво нижчу інфляцію і меншу девальвацію національної валюти. Про це свідчать результати щоквартального опитування керівників компаній, який проводить НБУ. Зокрема, за підсумками третього кварталу бізнес прогнозує інфляцію через 12 місяців на рівні 6,9% (у другому кварталі — 7,7%, в першому — 9%). При цьому істотно зросла частка респондентів, які вважають, що зростання споживчих цін за рік не перевищить 7,5% (до 54,5% з 45,5% у другому кварталі). Як відзначають в НБУ, тривале збереження сприятливої ​​ситуації на валютному ринку обумовлює також подальше поліпшення девальваційних очікувань бізнесу.

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.   

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий