Economy 2.0 19 липня: НБУ і райдужні прогнози про економіку України

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 19 липня 2019

Фінанси

Нацбанк озвучив прогнозований рівень інфляції . У червні 2019 року споживча інфляція в річному вимірі склала 9%, базова інфляція протягом другого кварталу дещо сповільнилася (до 7,4%). За прогнозами регулятора, інфляція буде в подальшому поступово сповільнюватися і знизиться до 6,3% на кінець цього року, на початку наступного повернеться в цільовий діапазон і досягне середньостроковій мети 5% в кінці 2020 року. За даними НБУ, уповільнення інфляції та далі будуть визначати досить жорсткі монетарні умови. Також поступової дезінфляції сприяти виважена фіскальна політика, уповільнення зростання заробітних плат, відносно низькі ціни на енергоресурси на світових ринках, значне пропозицію вітчизняних та іноземних продовольчих товарів.

За півроку до бюджету надійшло понад 131 мільярда ЄСВ . У січні-червні 2019 року Державною фіскальною службою України забезпечено надходження 131,4 млрд грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Цей показник перевищує суму сплати єдиного внеску за січень-червень минулого року на 21,9%, або на 23,6 млрд грн. У червні 2019 року був забезпечено 24,8 млрд грн ЄСВ, що на 17,2%, або на 3,6 млрд грн, більше червня 2018 року. Дотримання податкового законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів громадянам контролюється УКРІНФОРМ з метою виконання покладених завдань щодо забезпечення реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску для забезпечення своєчасного здійснення пенсійних виплат та соціальних допомог.

НБУ поліпшив прогнози темпів економічного зростання . Економіка України буде демонструвати стійкі темпи зростання на рівні 3-4% в 2019-2021 роках, прогнозує НБУ. У порівнянні з квітневим макроекономічним прогнозом Національний банк підвищив прогноз темпів економічного зростання на 2019 (з 2,5% до 3%) і 2020 (з 2,9% до 3,2%) роки в зв’язку зі стійким внутрішнім попитом, кращими умовами торгівлі і очікуваним збільшенням врожаю зернових. Стримуючими факторами для економічного зростання в Нацбанку називають слабку економічна активність в світі, а також скорочення з 2020 року обсягів транзиту природного газу в Європу в результаті будівництва обхідних газопроводів.

Агрокомплекс

Україна вдвічі збільшила експорт зерна . З початку 2019-2020 маркетингового року станом на 17 липня Україна експортувала майже 1,7 млн ​​тонн зернових культур, що в 2,2 рази (або на 911 тис. тонн) більше, ніж за аналогічний період минулого року. Відвантаження пшениці з початку сезону зросли на 30,4%, до 322 тис. тонн. Поставки ячменю збільшилися на 31,3%, і склали 327 тис. тонн. Експорт кукурудзи склав 1,04 млн т (вище майже в 3,7 рази). Разом з тим, експорт українського борошна виріс на 13 800 тонн — до 15 700 тонн. Роком раніше цей показник був на рівні 1 900 тонн. За п’ять місяців 2019 року український агроекспорт виріс на 21%. Серед топ-покупців української агропродукції — Китай, Індія, Єгипет, Туреччина та Нідерланди.

Металургія

ЄС введе країнові квоти на імпорт г / к рулонного прокату . Європейська комісія планує ввести квоти на імпорт гарячекатаного рулонного прокату для окремих країн. Можливо, ця система буде введена вже з IV кв. цього року. На ринку гарячекатаного прокату в останні роки відбулися великі зміни, викликані введенням антидемпінгових мит в 2017 році. Зокрема, поставки гарячекатаних рулонів з Туреччини в 2015-2017 рр. дорівнювали в середньому 1,181 млн т в рік. Але в 2018 році вони підскочили до 2,87 млн ​​т, а за перші 5 міс. 2019 році досягли 1,65 млн т. При цьому рекордний обсяг імпорту припав на I кв., Коли в Євросоюз надійшла продукція, перенаправлення з американського ринку. Тоді турецьким компаніям довелося припинити експорт сталевої продукції в США через підвищення тарифу до 50%.

Україна може продовжити мита на канати з Китаю . Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі перегляне антидемпінгові заходи щодо імпорту в Україну виготовлених з чорних металів тросів і канатів походженням з Китаю. Так, Мінекономрозвитку отримало скаргу про порушення та проведення перегляду дії антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну тросів і канатів, виготовлених з чорних металів походженням з Китаю. У разі припинення дії заходів існує ймовірність продовження демпінгу, що завдає шкоди національному товаровиробнику. З огляду на це, МКМТ почала перегляд антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну тросів і канатів, виготовлених з чорних металів без електричної ізоляції походженням з Китаю у зв’язку з закінченням строку їх застосування.

Енергетика

Кабмін ввів спецмито на дизпаливо і зріджений газ з РФ . Кабінет міністрів ввів спеціальне мито на імпорт з Росії дизельного палива трубопровідним транспортом і скрапленого газу 1,75-4% з поетапним підвищенням в серпні і жовтні. Таке спільне рішення Президента і уряду прийнято у відповідь на розширення російських економічних санкцій. Згідно з відповідним рішенням спеціальне мито на дизпаливо з 1 серпня становитиме 3,75%, а з 1 жовтня — 4%, в свою чергу спеціальні мита на поставки скрапленого газу становитиме 1,75% з 1 серпня і 3% з 1 жовтня.

Корпорації

У «Нафтогазі» підтвердили готовність домовлятися з «Газпромом». Україна готова домовлятися з Росією про збереження транзиту газу через свою територію, не чекаючи осені, заявив комерційний директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко, коментуючи заяву міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про те, що Москва нібито готова до переговорів «про збереження поставок українським маршрутом ». Він додав, що затягування часу в переговорах «не в інтересах жодної зі сторін».

ОПЗ спробує відновити роботу в серпні . ПАТ «Одеський припортовий завод» зробить чергову спробу відновити роботу за давальницькою схемою в серпні 2019 року. Виробництво простоює більше року, працює тільки комплекс з перевалки аміаку на рівні 2,3 млн тонн на рік. ОПЗ уклав договір з давальцем, для якого ми виконаємо послуги з переробки газу. Найближчим часом плануємо почати підготовку до пуску двох агрегатів карбаміду і одного — аміаку. Якщо будуть дотримані всі умови контракту, в серпні завод повинен отримати продукцію.

Регулятори

НБУ поліпшив прогноз міжнародних резервів України . Національний банк поліпшив прогноз по рівню міжнародних резервів України на кінець 2019 року до $ 21,7 млрд із $ 21,2 млрд, прогнозованих раніше. Прогноз на 2020 рік покращено до $ 22,8 млрд із $ 21,9 млрд, на 2021 рік — до $ 23 млрд з $ 21,8 млрд. Також регулятор поліпшив прогнози щодо платіжного балансу. За оцінками НБУ, в 2019 році баланс буде зведений з профіцитом $ 0,6 мільярда (раніше — дефіцит $ 0,3 мільярда), в 2020 році — $ 0,2 мільярда (раніше — дефіцит $ 0,1 мільярда), 2021 році — дефіцитом $ 0, 4 мільярди (раніше — $ 0,7 мільярда).

НБУ планує знизити облікову ставку до 8%. Правління Національного банку прийняло рішення знизити облікову ставку до 17% річних з 19 липня. Також Національний банк прийняв рішення з сьогоднішнього дня почати оприлюднювати прогноз процентної ставки в рамках щоквартального перегляду макроекономічного прогнозу. Базовий сценарій Національного банку передбачає подальше зниження облікової ставки до 8% протягом наступних років за умови стійкого зниження інфляції до 5%. Найбільш різке зниження ставки очікується протягом 2020 року разом з поверненням інфляції до цільового діапазону і поліпшенням інфляційних очікувань.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий