Economy 2.0 19 лютого: Україна витратить на оборонзамовлення $1 млрд

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 19 лютого 2020

Фінанси

Питання співпраці з МВФ впливає на ціну українських облігацій . Перспектива співпраці з Міжнародним валютним фондом залишається найважливішим фактором впливу на ціни українських облігацій. Україна залишається залежною від ситуації на зовнішньому ринку в цьому контексті. Однак грамотна макроекономічна політика зможе стримати вихід інвесторів з українських цінних паперів у разі несприятливої ​​глобальної ситуації. Якщо інвестори приймають рішення виходити з інструментів emerging markets, вони приймають рішення, звідки виходити першим. Так що зупинити вихід взагалі ми не зможемо, але пригальмувати його і забезпечити, що з України будуть виходити в останню чергу, в наших силах. Для цього потрібна нормальна макроекономічна політика — продовження фіскальної і монетарної політики, яку ми проводимо.

У Мінекономіки назвали товари-лідери українського експорту . За підсумками 2019 року на топ-10 товарів українського експорту довелося 43,2% всіх експортних надходжень. Так, перше місце серед за обсягами експорту посіла кукурудза — її поставки склали 32 млн тонн на суму $ 5,2 млрд, що на 11 млн тонн або на $ 1,7 млрд більше, ніж в 2018 році. Таким чином, на кукурудзу довелося 10,4% всього експорту. Друге місце зайняли поставки соняшникової олії на суму $ 3,78 млрд, зайнявши 7,6% всього експорту. На третьому місці — пшениця, експорт якої в 2019 році склав 19,96 млн т на $ 3,65 млрд, зайнявши 7,3% в сукупному експорті.

На держоборонзамовлення планують витратити $ 1 млрд . У порівнянні з 2019 роком в 2020 році сума бюджетних коштів на держоборонзамовлення збільшилася на 16%, сума, яку розраховується в цьому році витратити, більше $ 1 млрд. Пізніше РНБО опублікує докладне повідомлення по гособоронзаказу. Раніше повідомлялося, що в Міністерстві оборони триває підготовка нового оборонного замовлення на 2020 рік по новому підходу.

Агрокомплекс

Україна збільшила виробництво м’яса та яєць . Обсяг виробництва м’яса в Україні в січні 2020 року склав 322,7 тисячі тонн (у живій вазі), що на 4,5% більше, ніж за перший місяць минулого року. При цьому виробництво молока скоротилося на 2,5% — до 545,2 тисячі тонн. Відзначається, що наведені дані не враховують інформацію c тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей і Криму.

В Україні зафіксували новий спалах чуми свиней . Ветеринари в Вінницькій області зафіксували перший у лютому випадок захворювання на африканську чуму свиней в Україні. У звіті Госпродпотребслужби повідомляється, що випадок захворювання на африканську чуму свиней стався 15.02.2020 в ТОВ «Агро-Астра» в с. Коровайний Немирівського району Вінницької області. У зазначеному господарстві утримується 460 свиней. Фахівці Госпродпотребслужби проводять заходи щодо локалізації та недопущення поширення АЧС поза вогнища захворювання. В Україні з 2012 року зареєстровано 513 випадків захворювання АЧС.

Металургія

В НБУ оцінили вплив китайського коронавируса на українську металургію . У Національному банку України прогнозують, що вплив китайського коронавируса на українську економіку буде обмеженим і торкнеться переважно металургійне виробництво. У той же час в НБУ відзначають, що згідно найгіршого сценарію розвитку ситуації зі спалахом коронавируса економіка Китаю може досить сильно похитнутися, що вплине на найбільших торгових партнерів цієї країни, створить «хвилі» в світовій економіці і торгівлі, які вплинуть і на Україну.

Енергетика

«ДТЕК Нафтогаз» планує збільшити видобуток газу до 2 млрд куб. м. ТОВ «ДТЕК Нафтогаз» планує в 2020 році пробурити п’ять глибоких свердловин, а до 2021 року вийти на рівень видобутку в 2 млрд куб. м. У 2020 році планується побудувати п’ять нових свердловин і вже в найближчому майбутньому освоювати глибини більше 7 км. Крім того, в компанії повідомили про створення в її структурі технологічного центру для системного пошуку, адаптації та впровадження сучасних технологій, формування експертної ради з залученням міжнародних фахівців для підвищення ефективності виробничих і бізнес процесів.

Корпорації

Акції Apple через коронавируса подешевшали майже на 2%. Вартість акцій компанії Apple знизилася на момент закриття торгів у вівторок майже на 2%. Зниження спровоковано ускладненнями в отриманні наміченої квартального прибутку в результаті спалаху захворювання, що викликається новим коронавірусів. До закриття торгів у вівторок вартість акцій Apple знизилася на 5,95 доларів (1,83%) і становить в даний момент 319 доларів за штуку. Раніше Apple заявила, що через коронавируса не сподівається домогтися наміченого показника прибутку в кварталі, що минає в березні 2020 року.

Регулятори

В Україні ліквідували ще один банк . Фонд гарантування вкладів фізичних осіб України завершив ліквідацію ПАТ «Експобанк». 15 лютого Фонд вніс запис до Єдиного держреєстру юросіб, фізосіб-підприємців та цивільних формувань про припинення державної реєстрації ПАТ «Експобанк» як юрособи. Вкладники банку отримали 295,75 млн грн, що становить 98,9% загальної гарантованої суми.

Екс-глава українського представництва ЄБРР виграв у Нацбанку в суді . Окружний адміністративний суд Києва завершив розгляд справи за позовом екс-глави українського представництва Європейського банку реконструкції і розвитку Шевки Аджунера до Національного банку України. ОАСК визнав протиправним і скасував рішення комітету з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайта) платіжних систем Національного банку України, яким Аджунеру було відмовлено в узгодженні на посаду голови наглядової ради «Ощадбанку». Відповідне рішення суд прийняв 18 лютого. Рішення може бути оскаржене в суді апеляційної інстанції.