Economy 2.0 19 вересня: Рада дозволила Росії імпорт е/енергії

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 19 вересня 2019

Фінанси

Економіка України зросла на 4,6% у другому кварталі . Зростання реального валового внутрішнього продукту України у другому кварталі 2019 року було на рівні 4,6%. За даними статистичного відомства, номінальний ВВП у другому кварталі 2019 року склав 927,8 млрд грн, а ВВП в розрахунку на одну людину — 22 047 грн. Раніше Держстат повідомляв про зростання ВВП України в першому кварталі на 2,5% і на 4,6% у другому кварталі 2019 року.

Агрокомплекс

Відкриття ринку землі в Україні перенесли . Відкриття ринку землі в Україні планується в жовтні 2020 року, заявив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук. «Нам потрібно зростати на 5-7% на рік. Ми відкриваємо ринок землі не відразу. Думали зробити це з 1 липня, але потім проконсультувалися з фермерами і вирішили зробити це з 1 жовтня », — сказав він. Придбати землю зможуть українські громадяни і компанії, все це повинно відбуватися на публічних прозорих торгах. В даний час уряд працює з НБУ над механізмом здешевлення кредитів. Кабмін сподівається, що завдяки запуску ринку землі Україна повинна рости додатково мінімум на 2%.

Україна почала збирання цукрових буряків. Станом на 18 вересня українські аграрії в 10 областях приступили до збирання цукрових буряків, якій викопано на площі 12 тис. Га, або 6% до прогнозу, і зібрано 558 тис. Тонн при врожайності 457,7 ц / га. В цілому збиральна кампанія проведена на площі 10,5 млн га, або 69% до прогнозу, при цьому намолочено 41,6 млн тонн зерна. Зокрема, зібрано: ранніх зернових і зернобобових культур — 39,3 млн тонн з площі 9,97 млн ​​га, або 99,9% до прогнозу; кукурудзи — 2,0 млн тонн з площі 338 тис. га, або 7% до прогнозу; гречки — 49 тис. тонн з площі 36 тис. га, або 54% ​​до прогнозу; проса — 128 тис. тонн з площі 68 тис. га, або 76% до прогнозу. Поряд із збиранням врожаю проводиться посів озимих культур. Так, українські аграрії провели сівбу озимих зернових культур на площі 1,3 млн га, або 17% до прогнозу.

Металургія

«Металоінвест» візьме в кредит 300 млн євро . «Металоінвест», виробник і постачальник залізорудної продукції і горячебрікетірованного заліза, повідомив про відкриття кредитної лінії передекспортного фінансування ( «PXF-2019») з клубом міжнародних і російських банків. Сума кредиту PXF-2019 складе 300 млн євро, термін кредиту — 4,25 року з рівномірною поквартальною амортизацією після закінчення пільгового періоду, встановленого на рівні 3,75 року. Відсоткова ставка фіксована на весь термін кредиту. Угода підписана відповідно до Стратегії управління портфелем запозичень компанії. Засоби після вибірки будуть використані для поліпшення параметрів кредитного портфеля, в тому числі оптимізації графіка погашення боргу, диверсифікації валютних зобов’язань, а також зниження процентних платежів.

Запорізький залізорудний комбінат збільшив видобуток майже на 5% . Запорізький залізорудний комбінат в січні-серпні 2019 року, за оперативними даними, наростив видобуток залізної руди на 4,6% в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року — до 3,090 тонн. Зокрема, в серпні видобуто 393 тис. Тонн руди. ЗЗРК в 2018 році збільшив видобуток залізної руди на 1,1% в порівнянні з 2017 роком — до 4,552 млн т (в 2017 році — 4,503 млн т) з вмістом заліза в руді 60,91%, споживачам відвантажено 4 млн 464,6 тис . тонн продукції.

Енергетика

Рада дозволила імпорт е/енергії з Білорусі та РФ . Верховна Рада внесла зміни в закон «Про ринок електроенергії», дозволивши купувати за двосторонніми договорами електроенергію у країн, які не є членами європейського Енергетичного Співтовариства. Яка не має відношення до основної теми законопроекту про ядерну енергію правку вніс народний депутат Андрій Герус. Вона передбачає виключення із закону «Про ринок електроенергії» ч.8 ст.67, яка дозволяла продавати імпортовану з країн не членів Енергетичного Співтовариства електроенергію тільки на ринках «на добу вперед» і балансує ринку. Він пояснив необхідність своєї правки поліпшенням конкуренції на електроенергетичному ринку країни, що може привести до зниження ціни на електроенергію для промислових споживачів.

Україна буде домовлятися про продовження транзиту газу на 10 років . Україна на тристоронніх переговорах має намір домовлятися з Європою і Росією на 10-річний контракт на транзит природного газу в обсягах до 90 млрд кубометрів на рік в той час, як «Нафтогаз» прогнозує збільшення транзиту газу в 2019 року. Позиція України передбачає пропозицію десятирічного контрактів на транзит 60 млрд кубометрів за угодою з «Газпромом» і 30 млрд кубометрів за угодою з європейськими компаніями.

Регулятори

НБУ пішов на мирову з ще однією компанією Коломойського . Центральний апеляційний господарський суд 18 вересня затвердив мирову угоду між Національним банком України та ТОВ «Арлан», яке є майновим поручителем за кредитними зобов’язаннями «ПриватБанку». «Арлан» виступив ініціатором підписання мирової угоди, згідно з яким взяв на себе зобов’язання погасити заборгованість «ПриватБанку» по кредиту рефінансування в сумі, яка дорівнює ринковій вартості іпотечного майна, на яке Національний банк звертав стягнення в цьому процесі.

«Ощадбанк» отримав документи для стягнення компенсації з Росії . «Ощадбанк» отримав виконавчі документи для стягнення компенсації з Росії на території України. Зазначені виконавчі листи є основою виконання рішення Міжнародного арбітражу на території України і відшкодування збитків в розмірі близько $ 1,3 млрд плюс відсотки, які нараховуються щодня до моменту виконання рішення. У банку нагадали, що 26 листопада 2018 року Міжнародний арбітраж прийняв рішення про стягнення з РФ на користь «Ощадбанку» $ 1,3 млрд.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий