Economy 2.0 2 вересня: що діється з реальними зарплатами українців

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 2 вересня 2019

Фінанси

Кабмін планує навесні провести податкову реформу . Кабінет міністрів навесні планує провести «глибоку» податкову реформу, яка вступить в силу в 2021 році. На думку уряду, основна проблема спрощеної системи в тому, що її використовують для «відмивання контрабанди», але будемо виходити з того, що спрощенцями повинна бути вся країна. Тобто оподаткування повинно бути настільки простим, щоб воно не було складним не для кого «.

Реальна зарплата в Україні зросла на 9,5%. Реальна заробітна плата в Україні в липні 2019 року зросла на 9,5% в порівнянні з липнем 2018 року і на 2,4% в порівнянні з червнем 2019 року. Середня номінальна заробітна плата штатних працівників в липні 2019 року в порівнянні з червнем 2019 року зросла на 1,7%, в річному вимірі (до липня-2018) — на 19,6%, склавши 10971 грн. Держстат уточнює, що в червні вона склала 10783 грн, в травні — 10239 грн, квітні — 10269 грн, березні — 10237 грн.

Агрокомплекс

Українські аграрії зібрали майже 40 млн тонн зерна . Аграрії у всіх областях України станом на 30 серпня зібрали 39,4 млн тонн зернових і зернобобових з площі 10 млн га, або 66% до прогнозу, середня врожайність — 39,2 ц / га. У тому числі зібрано: ранніх зернових і зернобобових культур — 39,2 млн тонн з площі 9,96 млн га, або 99,9% до прогнозу; гречки — 13 тис. тонн з площі 10 тис. га, або 15%; проса — 74 тис. тонн з площі 40 тис. га, або 44%. Найбільше зерна намолотили аграрії в таких областях: Одеській і Запорізькій — по 3,1 млн тонн; Харківській — 2,9 млн тонн; Дніпропетровській — 2,7 млн ​​тонн; Миколаївській — 2,6 млн тонн.

Металургія

ММК ім. Ілліча капітально відремонтував другу доменну піч . На Маріупольському металургійному комбінаті ім. Ілліча завершився плановий капремнот доменної печі №2. Повну діагностику і відновлення вузлів устаткування провели за 13 днів. За цей час поміняли запірну арматуру системи випарного охолодження печі, похилого мосту і обладнання ливарного двору. Відремонтували і провели діагностику обладнання колошника і пиловловлювача, скіпової лебідки та лебідки конусів. Промили піч, замінили водоохолоджувані скоби і встановили нове засипні пристрій. Піч вже запущена. В ремонт домни компанія «Метінвест» інвестувала 48 млн грн.

Енергетика

Україна, Польща і США уклали угоду про постачання газу. Україна, Польща і США 31 серпня у Варшаві уклали угоду про співпрацю з метою посилення регіональної безпеки газопостачання. У 2021 році Польща зможе поставляти Україні 6 млрд куб. газу. Така можливість відкриється після розширення терміналу зрідженого газу в м Свіноуйсьце і будівництва газопроводу Baltic Pipe, які з’єднає Польщу з Норвегією. Необхідно також побудувати газотранспортну систему в Польщі. Зараз Польща може постачати в Україну приблизно 1,5 млрд куб. газу. За два роки потужність СПГ-терміналу в Свіноуйсьце збільшиться на 50% — до 7,5 млрд куб. газу. Завдяки цьому буде можливість приймати зріджений газ з США, який придбає українська сторона, або Україна може закупити газ у польській нафтогазовій компанії.

«Лукойл» відновив поставки палива з Росії в Україну . Компанія «Лукойл» отримала погодження Міністерства економрозвитку РФ на поставки в вересні дизпалива і зрідженого газу на адресу української компанії «Укренерджі». Погоджений на вересень графік по дизпалива становить 50 тис. Тонн, що більш ніж в два рази перевищує обсяг, який Волгоградський НПЗ «Лукойлу» в середньому щомісяця відвантажував в Україну в 2018-2019 роках (близько 20 тис. Тонн). Інформації про узгодженому графіку поставок дизпалива і автогазу на вересень для «Роснефти» на даний момент немає, проте джерела не виявляють занепокоєння з цього приводу.

Корпорації

«Нафтогаз» збільшив чистий прибуток в 3 рази . НАК «Нафтогаз України» як окрему юридичну особу в січні-червні 2019 року збільшила чистий прибуток в 2,9 рази (на 13,58 млрд грн) у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року — до 20,58 млрд грн. Дохід «Нафтогазу» від реалізації за шість місяців поточного року знизився на 4,3% (на 3,95 млрд грн) — до 88,05 млрд грн, валовий прибуток — на 15,4% (на 5,02 млрд грн), до 27,51 млрд грн.

Регулятори

Нацбанк скоротив купівлю валюти на міжбанку в 4 рази . Національний банк України в період з 27 по 30 серпня купив на міжбанківському валютному ринку $ 20 млн, що в 4 рази менше, ніж тижнем раніше. Все $ 20 млн були придбані шляхом проведення інтервенцій по найкращому курсу (з використанням інструменту matching). При цьому валюту на минулому тижні Нацбанк на міжбанківському ринку не продавав. В цілому з початку року НБУ купив на міжбанку $ 3,23 млрд, а продав — $ 248,23 млн.

НБУ заявив про зниження напруги у фінсекторі . Індекс фінансового стресу свідчить про зменшення напруги у фінансовому секторі України. У першому півріччі 2019 року значення ІФП (Індекс фінансового стресу) після тимчасового зростання, викликаного агресією РФ в Керченській протоці і введенням воєнного стану в Україні терміном на один місяць, знизилося і наблизилося до свого історичного мінімуму. Поточна динаміка ІФП показує, що в даний час він наблизився до значень, які були зафіксовані після кризи 2008-2009 років. Поступово рухалися вниз все субіндекси. Істотно знизився рівень стресу в банківському секторі, зокрема, складова ліквідності. Зменшення субіндекси державних цінних паперів зумовлено зростанням ліквідності державних єврооблігацій України. Валютний субіндекс скоротився внаслідок зміцнення курсу гривні.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий