Economy 2.0 20 серпня: Україна знайшла нового постачальника газу

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 20 серпня 2019

Фінанси

Україна отримала від малої приватизації 1,4 млрд грн . За рік проведення малої приватизації в Україні бюджети різного рівня отримали 1,48 млрд грн. За даними «Prozorro.Продажі», з 17 серпня 2018 року було проведено 1 142 успішних аукціону, на яких було виставлено 2 812 різних об’єктів. У торгах взяли участь понад дві тисячі учасників, які конкурували за кожен лот, що дозволило підвищити стартову ціну в середньому на 59,64%. 39% лотів були виставлені на аукціони Фондом держмайна України на суму понад 570 млн гривень. Органами місцевого самоврядування був організований 61% від загальної кількості успішних аукціонів, які залучили до своїх бюджетів близько 910 млн грн. До системи приєдналися 239 населених пунктів і територіальних громад у всіх областях України.

Україна потрапила в п’ятірку країн з швидким зростанням ринку фрілансерів . Україна за підсумками другого кварталу 2019 року посiла п’яте місце в рейтингу країн по зростанню ринку фрілансу, йдеться в доповіді американської фінансової компанії Payoneer. Рейтинг заснований на даних 300 тис. Фрілансерів і працюють на аутсорсингу фахівців, які користуються послугами компанії. Кількість українців, що працюють на аутсорсингу, в порівнянні з другим кварталом минулого року зросла на 30%. Індекс Global Gig Economy від платіжної платформи Payoneer свідчить, що доходи українських фрілансерів виросли на 36%. Зростанню фрілансу в Україні сприяє «особливий режим оподаткування для IT-аутсорс і продуктових компаній, який позбавляє їх ПДВ, а також допомагає наймати фрілансерів без прибуткового податку в якості субпідрядників». Цьому також сприяє спрощення контролю обміну валют для такого роду компаній.

Агрокомплекс

Україна приступила до збору пізніх зернових . Станом на 19 серпня українські аграрії приступили до збирання пізніх культур — гречки, проса, соняшнику. Зокрема, намолочено: гречки — 1,0 тис. тонн зерна з площі 1,0 тис. га, або 2% до прогнозу (68 тис. га), при середній врожайності 12,9 ц / га; проса — 19 тис. тонн зерна з площі 10 тис. га, або 12% до прогнозу (90 тис. га), при середній врожайності 18,0 ц / га; соняшнику — 3,0 тис. тонн зерна з площі 2,0 тис. га до прогнозу (5,8 млн га), при середній врожайності 13,8 ц / га. Крім того, ріпаку зібрано 3,1 млн тонн з площі 1 , 25 млн га, або 99%, при прогнозі 1,25 млн га і середній врожайності 24,9 ц / га.

Україна підписала меморандум про співпрацю з Ізраїлем в сільському господарстві . В. о. міністра аграрної політики і продовольства Ольга Трофімцева і посол Ізраїлю в Україні Джоел Ліон підписали Меморандум про взаєморозуміння між Мінагрополітики України і Міністерством сільського господарства і розвитку сільських територій Ізраїлю про співробітництво в галузі сільського господарства. Підписання документа відбулося в присутності президента України Володимира Зеленського і прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху. Також відбулося підписання низки інших українсько-ізраїльських двосторонніх документів

Металургія

Частка Інтерпайпу на українському ринку через китайського демпінгу скоротилася . З 2015 по 2018 рік компанія «Інтерпайп» втратила 14% українського ринку безшовних г / к труб. Причиною такого падіння продажів на рідному ринку стало зростання присутності в Україні продукції китайського виробництва, яка реалізується за демпінговими цінами. У 2018 році китайські поставки почали різко збільшуватися (в 4 кварталі відбувся стрибок), що і призвело до завдання збитків. В результаті частка компанії на внутрішньому ринку з 2015 по 2018 рр. впала на 14%. Демпінгова маржа китайських труб в Україні становить 86%.

Ціни на брухт впадуть на 3,5%. Державний концерн «Укрпромзовнішекспертиза» прогнозує зниження цін на брухт чорних металів на 3,5-3,6% до 5 300-5 500 грн за тонну, говориться в звіті концерну. На внутрішньому ринку України котирування брухту будуть просідати. Українські металурги будуть обережно здешевлювати сировину в умовах падіння цін на прокат на зовнішніх ринках. При цьому навряд чи зниження цін буде значним, так як продуктивність ломозаготовки в Україні залишиться невисокою, а запаси у металургів — низькими.

Енергетика

Е/енергія для бізнесу може подешевшати на 20% . Ціну на електроенергію для непобутових споживачів можна знизити на 20%, вважає представник президента України в Кабінеті міністрів Андрій Герус. Зокрема, за його словами, необхідно переглянути постанову уряду про покладання спеціальних обов’язків на ПрАТ «Укргідроенерго» і НАЕК «Енергоатом», таким чином, щоб на «Укргідроенерго» покладання цих зобов’язань було збільшено. Це дасть можливість знизити тариф «Укргідроенерго» більш ніж в три рази. Зараз це 32 коп. на кВт / год, а очікується 8-9 коп.

«Укртрансгаз» і «Молдовагаз» готують новий маршрут імпорту газу з Румунії . «Укртрансгаз» і «Молдовагаз» спільно з операторами ГТС інших країн узгодили технічні рішення для створення нових імпортних потужностей на базі системи Трансбалканського трубопроводів за напрямом «південь-північ». Основною метою співпраці є диверсифікація маршрутів поставок газу в Україну в рамках підготовки до осінньо-зимового періоду 2019/2020. Очікується, що вже 1 січня 2020 буде створена постійна потужність для імпорту з Румунії обсягом 1,5 млрд кубометрів газу в рік, незалежно від обсягів транзиту російського газу по території України. Для України та Молдови цей проект має стратегічне значення, адже диверсифікувавши шляхи постачання газу, обидві держави підвищать надійність і безперебійність забезпечення блакитним паливом своїх споживачів.

Корпорації

Apple витратила $ 6 мільярдів на виробництво шоу і фільмів . Apple витратила понад $ 6 млрд на виробництво оригінальних шоу і фільмів напередодні запуску свого стрімінгового сервісу. Про плани запустити свій стрімінговий сервіс Apple оголосила під час презентації в березні цього року. Крім «Ранкового шоу» компанія тоді анонсувала, зокрема, нові епізоди серіалу «Дивовижні історії» Стівена Спілберга, дитяче шоу від творців «Вулиці Сезам», музичний серіал, продюсер якого — Джей Джей Абрамс, а також шоу від Опри Уїнфрі.

Регулятори

Нацбанк розширить перелік банків для зберігання запасів готівки . Національний банк України допустить системно важливі банки до участі в відборі банків, які будуть залучатися до зберігання запасів готівки регулятора. Згідно з постановою правління НБУ, регулятор буде здійснювати відбір банків, які будуть залучатися до зберігання запасів готівки регулятора і проведення операцій з ними в усіх регіонах країни, по одному з наступних критеріїв: держава володіє часткою статутного капіталу банку в розмірі понад 75%; контрольний пакет банку належить міжнародним фінансовим і банківським установам, що мають міжнародний рейтинг інвестиційного класу; банк включений Національним банком до переліку системно важливих банків.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий