Economy 2.0 21 серпня: влада готова «вбити і розчленити» Укрзалізницю

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 21 серпня 2019

Фінанси

Відставання від плану наповнення держбюджету за півроку склало 28 мільярдів . План доходів загального фонду державного бюджету за підсумками першого півріччя 2019 року недовиконано на 28 млрд грн, або 5,9%. Невиконання плану доходів загального фонду викликано, зокрема системними проблемами в плануванні окремих доходів, застосуванням урядом практики зменшення для окремих категорій державних підприємств нормативу відрахування частини чистого прибутку після вступу в силу закону про державний бюджет. При цьому витрати загального фонду держбюджету в першому півріччі на 42,7 млрд грн або 8,5% менше запланованих. За даними Рахункової палати, план доходів загального фонду держбюджету в першому кварталі 2019 року було недовиконано на 16 млрд грн або 8%.

Українці зайняли 90% ринку трудових мігрантів в Польщі . За підсумками першого півріччя 2019 року, на працівників з України доводилося 90% поданих заяв на працевлаштування для іноземців у Польщі. В цілому в першому півріччі було подано 846 тисяч таких заяв, що приблизно на 13% більше, в порівнянні з торішніми показниками. Хоча спрощена процедура працевлаштування стосується громадян шести країн (Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, Росії та України), то, однак, левова частка — 90% — таких заяв про працевлаштування в першому півріччі стосувалася мігрантів з України. На другому місці були білоруси (4%), а на третьому — мігранти з Молдови.

Агрокомплекс

Експорт цукру впав на 24%. Україна за підсумками 11 місяців 2018/2019 маркетингового року (МР, вересень-серпень) і за станом на 1 серпня експортувала 409,7 тис. Тонн цукру, що на 23,8% менше, ніж за аналогічний період попереднього МР. Експорт цукру в липні цього року склав 6,5 тис. Тонн. Виробництво цукру в 2018/19 маркетинговому році зменшилася на 15% в порівнянні з попереднім МР — до 1,82 млн т. У сезоні працювало 42 цукрових заводи. За оцінками асоціації «Укрцукор», кількість працюючих цукрових заводів в 2019/20 сезоні скоротиться з 42 до 32, а виробництво цукру очікується на рівні 1,1-1,2 млн тонн.

Витрати аграріїв на осінню посівну виростуть на 13%. За прогнозною інформацією з регіонів вартість осінньої кампанії для сільськогосподарських виробників в 2019 році складе 138,3 млрд грн, що на 16,1 млрд грн (або на 13,2%) більше, ніж в 2018 році. Власними коштами сільгосппідприємства забезпечені на 91,6%. Нагадаємо, що станом на 19 серпня українські аграрії приступили до збирання пізніх культур — гречки, проса, соняшнику. По збору ранніх зернових і зернобобових культур аграрії намолотили 38,7 млн ​​тонн зерна з площі 9,9 млн га, або 99% до прогнозу, при середній врожайності 39,1 ц/ а. Поряд зі збором врожаю в 20 регіонах проходить сівба озимого ріпаку під урожай 2020 року, якого посіяно вже 347 тис. Га, або 32% до прогнозу.

Металургія

Перевезення залізної руди в Україні зросла майже на 5%. Підприємства транспорту за січень-липень перевезли 386,5 млн т вантажів, що на 8,5% від обсягів аналогічного періоду минулого року. Залізничним транспортом перевезено у внутрішньому сполученні і на експорт 152,1 млн т вантажів, що на 0,9% менше, ніж в січні-липні 2018 року. Перевезення лісових вантажів знизилися на 59,5%, будівельних матеріалів — на 22,8%, брухту чорних металів — на 16,4%, коксу — на 13,7%, цементу — на 5,8%, кам’яного вугілля — на 5 , 7%, чорних металів — на 4,0%. Разом з тим перевезення залізної і марганцевої руди збільшилися на 4,7%, нафти і нафтопродуктів — на 6,4%, хімічних і мінеральних добрив — на 24,0%, зерна і продуктів перемолу — на 24,8%.

Україна скоротила видобуток вугілля майже на 7%. Вугледобувні підприємства України в січні-липні 2019 року скоротили видобуток рядового вугілля на 6,6% (на 1 млн 271,7 тис. тонн) у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року — до 17 млн ​​870,4 тис. тонн. Видобуток коксівного вугілля скоротився на 8,9% (на 322 тис. тонн) — до 3 млн 299,5 тис. тонн, енергетичного — на 6,1% (на 949,7 тис. тонн), до 14 млн 570,9 тис. тонн.

Енергетика

Україна відновила імпорт дизпалива з Росії залізницею . Одеська компанія «Євростандарт» почала імпортувати дизельне паливо з Росії по залізниці. На початку другої декади серпня «Євростандарт» оформив імпорт 2,6 тис. Тонн дизпалива від компанії «Орскнефтеоргсінтез», що управляє Орську НПЗ (Оренбурзька область РФ). Поставки здійснювалися через аффілійовану з «Євростандарт» компанію Cantarell Trading (Кіпр). З червня 2017 роки для поставок дизпалива в Україну російським компаніям необхідно дозвіл Федеральної служби по митному та експортного контролю (ФСТЕК), а з червня 2019 року — також і щомісячне дозвіл від Мінекономрозвитку РФ.

Румунія і США виступили проти «Північного потоку-2». Президент США Дональд Трамп і президент Румунії Клаус Йоханніса опублікували спільну заяву, в якому виступили проти будівництва газопроводу «Північний потік-2». У заяві йдеться, що «Північний потік-2 та інші подібні проектаи ставлять наших союзників і партнерів в енергетичну залежність від Росії та загрожують їх енергетичної безпеки». Також лідери країн відзначили, що Румунія в своєму розпорядженні достатні для Європи запасами газу.

Корпорації

Омелян назвав провальною ідею «вбити« Укрзалізницю». Ідея про поділ і продажу АТ «Укрзалізниця» є провальною, вважає міністр інфраструктури Володимир Омелян. «Теза невідомого мені радника президента України Олега Устенко відверто шокував: «Укрзалізниця »повинна бути убита і розчленована» … Ми точно маємо намір її вбивати ?! А бізнес і людей Ви запитали? А що вони Вам сказали? А чим Ви будете все і всіх возити натомість?», — заявив міністр. Омелян підкреслив, що в нинішньому стані вартість компанії істотно нижче можливої, і нагадав, що «Укрзалізниця» має статус стратегічної компанії, чия приватизація заборонена законом. «Вбити і розчленувати» — це смерть не тільки найбільшої компанії, але і хрест на логістиці всієї держави, викидання на вулицю сотень тисяч людей », — заявив міністр. Омелян вважає, що якісна реформа «Укрзалізниці», створення комфортних добре оплачуваних робочих місць дасть близько 1 млн голосів залізничників та їхніх сімей на підтримку політика, який зможе реалізувати цю реформу.

Регулятори

Нацбанк скасував картки з прикладами підписів . Національний банк України оптимізує з 1 вересня 2019 року порядок здійснення касових операцій банків і організацію роботи банків з готівкою в національній та іноземній валюті відповідно до актуальних вимог законодавства. Зокрема: виключений з касових документів реквізит «Код банку»; скасована «картка зі зразками підписів» клієнтів при обслуговуванні банком їх рахунки; визначено, що банк повинен задовольняти потреби своїх клієнтів у готівці насамперед за рахунок власних доходів і перерозподілу готівки у власній мережі і т.д. Всі ці норми містить постанову правління Національного банку України від 15 серпня 2019 року №107 «Про затвердження змін до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні». Документ вступає в силу з 1 вересня 2019 року.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий