Economy 2.0 22 серпня: МВФ зробив зауваження Україні

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 22 серпня 2019

Фінанси

Кабмін дав старт повноцінної роботи нової податкової служби . Кабінет міністрів повноцінно запустив Державну податкову службу, поклавши на неї функції з реалізації податкової політики, державної політики з адміністрування ЄСВ, а також в сфері боротьби з правопорушеннями податкового законодавства. Третина персоналу вже переведена з Державної фіскальної служби в податкову. Всі регіональні управління Державної податкової служби зареєстровані як юридичні особи.

МВФ зробив зауваження Україні . Національний банк України зобов’язаний проводити ретельну і незалежну оцінку кандидатів в наглядові ради державних банків. Про це йдеться в заяві Міжнародного валютного фонду, випущеному в зв’язку з рішенням НБУ дискваліфікувати 5 членів наглядової ради Ощадбанку. У МВФ нагадали, що для незалежних членів наглядових рад державних банків ці правові вимоги, викладені в ст.7 закону України «Про банки і банківську справу», також включають суворі стандарти незалежності і відсутності конфлікту інтересів. НБУ 16 серпня без пояснення причин відхилив кандидатури більшості членів наглядової ради Ощадбанку, що представляють інтереси зарубіжних кредиторів України. Таке рішення шокувало кредиторів України, які назвали його «безпрецедентним викликом реформі корпоративного управління держбанків».

Агрокомплекс

Україна скоротила експорт кавунів до трирічного мінімуму . Україна скоротила в червні і липні експорт кавунів до 6,4 тис тонн, що є найменшим за останні 3 роки. У той же період сезону 2018 року Україна експортувала понад 7 тис. Тонн кавунів, а в сезоні 2017 було експортовано понад 9,5 тис. Тонн. Українські виробники кажуть, що експорт в цьому сезоні утруднений жорсткої конкуренції в країнах ЄС, хоча саме в цей регіон був спрямований головний обсяг експорту в першій половині сезону 2019 року. Попит з боку Білорусі — другого за значимістю зовнішньому ринку збуту українських кавунів — теж знизився через більш жорстких вимог до безпеки українських кавунів. У цьому сезоні на ринку Білорусі посилилася конкуренція з російськими кавунами.

Металургія

Виробництво коксу в Україні скоротилося на 5%. Українські коксохімічні заводи в січні-липні 2019 року скоротили виробництво металургійного коксу на 5,2% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року — до 5,189 млн т. У липні випущено 798 тис. тонн коксу, тоді як в попередньому місяці — 769 тис. тонн, в травні — 917 тис. тонн. Спостерігається подальше скорочення виробництва коксу на «Дніпрококс», що є підрозділом Дніпровського метзаводу. Крім того, зниження виробництва відбувається і на ДКХЗ.

УЗ продала на торгах брухту на 34 млн грн. АТ «Укрзалізниця» 21 серпня реалізувала на аукціоні шість лотів металобрухту на загальну суму 34,6 млн грн. Металобрухт був реалізований на аукціонах в системі Prozorro Sale. Зокрема, лот № 52Б — 2,6 тис. Т брухту чорних металів — купив завод «Енергостіл» за 15,4 млн грн. 1,6 тис. Т брухту осей колісних пар (лот №45Б) викупив металургійний завод «Дніпросталь» за 9,2 млн грн. Компанія також купила лот №42Б — сталевий брухт, 0,155 тис. Т — за 873,7 тис. Грн. Решта три лоти купила компанія «Метінвест-Ресурс».

«Газпром» прогнозує зростання цін на труби через квоти на український прокат . У «Газпромі» побоюються, що введення квот на гарячекатаний прокат для українських і південнокорейських виробників призведе до зростання цін на труби великого діаметра і монополізації галузі. Рішення Євразійської економічної комісії про введення спеціальної захисного заходу на імпорт гарячекатаного прокату з України і Південної Кореї в ЄАЕС призведе до зростання витрат «Газпрому» на покупку ТВД на 15%, а російському ринку загрожує монополізація з домінуванням вертикально інтегрованих металургійних компаній. Розмір квоти складає 1,3 млн т, а перевищують її обсяги обкладаються митом 20%. ЄЕК порахувала обгрунтованим обмежити квотами імпорт гарячого прокату, металурги вважали, що такий захід не захищає ринок від тиску іноземних виробників. Однак в «Газпромі» з цим не згодні.

Енергетика

«Нафтогаз» пропонує українцям запастися газом по літній ціні . Група «Нафтогаз» запустила новий продукт для побутових споживачів «Газовий запас»-побутові споживачі зможуть купити газ в вересні за низькою літньою ціною і використовувати його в перебігу опалювального сезону. Ціна газу для населення за минулі п’ять місяців знизилася на 25%. Зараз вона нижча, ніж рік тому. Є ризик, що взимку газ подорожчає, тому що на нього збільшується попит. Побутовий споживач зможе закупити на цих умовах до 25 тис. Куб. м газу. Цей обсяг достатній для забезпечення потреб домогосподарств протягом зими. Скористатися пропозицією можна буде до 25 вересня. Для того, щоб скористатися новим продуктом, необхідно звернутися в центр обслуговування клієнтів своєї газопостачальної організації (газсбита), підписати доповнення до типового договором поставки природного газу, внести передоплату і користуватися дешевим газом в опалювальний сезон, оплачуючи тільки вартість його транспортування і розподілу.

Корпорації

«Антонов» віддав ще 900 мільйонів на ремонт двигунів . ДП «Антонов» 15 серпня уклало угоду з ДП «Івченко-Прогрес» про послуги з обслуговування авіаційних двигунів на 920 млн грн. Згідно з умовами договору, до кінця 2022 року буде надано послуги з ремонту авіаційних двигунів Д-18Т і Д-36 і / або їх деталей, складальних одиниць, модулів і агрегатів, призначених для цивільних літаків Ан-124-100 «Руслан», Ан- 225 «Мрія», Ан-148, Ан-74, Ан-72. Обсяг замовлення буде вказуватися в додаткових угодах. Раніше, ДП «Антонов» уклало аналогічну угоду з ПАТ «Мотор Січ» про надання послуг для авіаційних двигунів на суму 920 млн грн.

Регулятори

Росія оскаржила перемогу «Ощадбанку» в арбітражі за активи в Криму . Російська Федерація 19 серпня подала скаргу на рішення паризького арбітражу за позовом «Ощадбанку», який в листопаді 2018 року ухвалив рішення про стягнення $ 1,1 млрд з РФ в якості компенсації за експропріацію активів банку в Криму. Російська сторона в апеляційній заяві має намір доводити, що майно «Ощадбанку» не захищалося зазначеною угодою, оскільки договір діє з 1992 року і не охоплює інвестиції радянського періоду. При цьому «Ощадбанк» є правонаступником філії Ощадбанку СРСР, а кримське відділення «Ощадбанку» також існувало вже за радянських часів і було частиною «Ощадбанку» ще до 1992 року.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий