Economy 2.0 23 жовтня: кожен другий банк може не пережити кризу

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 23 жовтня 2019

Фінанси

Кожен другий банк може не пережити фінансову кризу . Більше половини банків світу можуть не пережити економічну кризу, повідомляється в дослідженні консалтингової фірми McKinsey. Такі фінансові організації можуть виявитися економічно нежиттєздатними, бо рентабельність їх капіталу відстає від витрат. Банки, які не зможуть «перевинайти свої бізнес-моделі», ризикують стати «виносками на полях історії», так як нові учасники ринку змінюють поведінку споживачів. McKinsey вказує на американську Amazon і китайську Ping як приклади технологічних компаній, переманити у банків користувачів Фінтех-послуг. Bloomberg підкреслює, що нові гравці звертають більшу увагу саме на ті сфери, які приносять банкам найбільший прибуток.

Уряд прогнозує зростання ВВП в 2020 році на 3,5%. Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства прогнозує зростання української економіки в 2020 році на рівні 3,5-3,7%. Відомство склало оптимістичний прогноз, згідно з яким зростання ВВП може скласти 4,8%. Проте, базовим є варіант з 3,5% ростом. Оновлений макроекономічний прогноз буде оприлюднено після його затвердження на урядовому засіданні.

Агрокомплекс

«Астарта» скоротила продажі цукру на 12%. Агропромисловий холдинг «Астарта», найбільший виробник цукру в Україні, в січні-вересні 2019 року скоротив його продажу на 12% в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року — до 239,88 тис. Тонн. Середня ціна реалізації цукру за 9 місяців 2019 року знизилася на 6% в порівнянні з тим же періодом роком раніше — до 10,06 тис. Грн за тонну, в липні-вересні — на 3%, до 10,11 тис. Грн за тонну . У третьому кварталі 2019 року продажі цукру скоротилися на 2% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року — до 86,53 тис. Тонн.

Металургія

Галузеві асоціації закликають скоротити надлишкові потужності в металургії . 19 спеціалізованих об’єднань Європи, Азії, Африки і обох Америк закликали уряди провідних країн-виробників сталі активізувати зусилля з подолання постійного глобального надлишку потужностей в металургійному секторі. Зокрема, асоціації просять забезпечити скорочення надлишкових потужностей, усунути субсидування і ввести в дію суворі правила і засоби правового захисту. За даними ОЕСР, статистика за I півріччя 2019 року свідчить про зростання світових потужностей з виробництва сталі до 2,29 млрд тонн на рік, а також збільшення розриву між глобальної потужністю та обсягами виробництва до 440 млн тонн / рік. При цьому частина виробників продовжує інвестувати в нові потужності або планує це зробити найближчим часом, посилюючи проблему надмірності. Якщо всі ці проекти здійсняться, в 2020-2022 рр. зростання потужностей в металургії може скласти ще 2-3%, вважають в ОЕСР.

Енергетика

У Болгарії почали будувати газопровід в обхід України . У Болгарії стартувало будівництво ділянки для транспортування газу по другій гілці газопроводу Турецький потік в обхід України. Турецький потік — газопровід, який проходить по дну Чорного моря з Краснодарського краю в Туреччину. Його перша нитка, будівництво якої завершилося в квітні 2018 року, призначена для турецького ринка.18 жовтня її вже почали заповнювати газом. Друга нитка газопроводу призначена для поставок країнам Південної та Південно-Східної Європи. Потужність кожної гілки — 15,75 млрд куб газу на рік. Вартість будівництва складе $ 1,2 млрд.

Україна закупила ядерне паливо з початку року на $ 229 мільйонів . Україна в січні-серпні 2019 року придбала ядерне паливо (ЯП) на загальну суму $ 229,36 млн. За даними Державної служби статистики, за вісім місяців поточного року для українських атомних електростанцій було закуплено паливо російського виробництва на $ 128,72 млн, шведського — на $ 100,64 млн. Таким чином, частка закупівель Україною ядерного палива за звітний період у «ТВЕЛ» (Росія) в грошовому еквіваленті склала 56,1%, у Westinghouse (Швеція) — 43,9%. Оператором всіх чотирьох діючих АЕС України є держпідприємство «НАЕК» Енергоатом «, яке набуває ядерне паливо за контрактами з компаніями» ТВЕЛ «і Westinghouse Electric Sweden.

Корпорації

«Нафтогаз» заплатить 65 мільйонів за антикорупційні розслідування . Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» оголосила тендер на проведення незалежних антикорупційних розслідувань за 65 млн грн. Відповідно до тендерної документації, переможець повинен буде надати послуги з проведення незалежних фінансових розслідувань, антикорупційних розслідувань (форензик) з метою виявлення і припинення неправомірних дій, в тому числі запобігання економічному шахрайству. В системі публічних закупівель ProZorro на даний момент відсутня інформація про подані заявки на участь в тендері.

Регулятори

НБУ буде оскаржувати будь-які рішення українських судів на користь колишніх власників Приватбанку . Національний банк буде подавати апеляцію, в разі якщо українські суди стануть на бік колишніх власників Приватбанку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, що оспорюють націоналізацію банку. Нацбанк передав близько 20 коробок документів, які підтверджують, що колишні власники Приватбанку вивели з нього близько 5,5 мільярда доларів, проте прогресу в розслідуванні цієї справи поки немає. «Якщо в українських судах рішення не на користь держави, то ми підемо в апеляцію. У нас є закон, де чорним по білому написано, що якщо банк був націоналізований, він ні за яких умов не може бути повернутий колишнім власникам », — повідомила заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова.

Нацбанк помітив різке зростання підозрілих операцій клієнтів банків . Національний банк України за підсумками перевірок дотримання валютного законодавства в третьому кварталі направив Службі безпеки України інформацію про підозрілі фінансові операції 20 банків і 2 небанківських фінансових установ на загальну суму понад 19 млрд грн (в еквіваленті). Надана правоохоронцям інформація в основному стосувалася проведення клієнтами банків та небанківських фінансових установ фінансових операцій, характер або наслідки яких дають підстави вважати, що вони можуть бути пов’язані з виведенням капіталів, легалізацією кримінальних доходів, конвертацією (перекладом) безготівкових коштів в готівку, здійсненням фіктивного підприємництва, відходу від оподаткування.

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.        

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий