Economy 2.0 23 серпня: транзиту російського газу не буде — «Нафтогаз»

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 23 серпня 2019

Фінанси

Іноземці скоротили вкладення в українські облігації держпозики . Обсяг вкладень нерезидентів в облігації внутрішньої державної позики України (ОВДП) після щотижневого ОВДП-аукціону скоротився на 1,6 млрд грн, або на 1,8%, — до 86,2 млрд грн. Тижнем раніше обсяг ОВДП в портфелі нерезидентів залишився на колишньому рівні після більш п’яти місяців — з початку березня — безперервного зростання за результатами покупки облігацій на кожному аукціоні. Поточний обсяг ОВДП в портфелі нерезидентів становить 11% від їх загального обсягу в обороті, в той час як на початок року цей показник становив менше 1%.

В Україні стали більше будувати . Обсяг виконаних будівельних робіт в Україні в липні 2019 року збільшився на 1,8% в порівнянні з липнем 2018 року, в червні 2019 року до червня 2018 року цей показник зріс на 1,7%. Дані наведено без урахування окупованого Криму і тимчасово окупованих територій в Донецькій і Луганській областях. Згідно з інформацією статвідомства, обсяг виконаних будівельних робіт в липні 2019 року збільшився на 3,3% в порівнянні з червнем 2019 року (згідно з сезонно скоригованих даними — на 1,8%), тоді як в червні-2019 цей показник збільшився на 1,4 % в порівнянні з травнем 2019 року.

Агрокомплекс

Україна наростила експорт зернових на 47%. Україна з початку нового 2019/2020 маркетингового року (МГ, липень-червень) станом на 22 серпня 2019 року експортувала 6,975 млн тонн зернових і зернобобових. До теперішнього часу експортовано 3,66 млн тонн пшениці, 1,68 млн тонн кукурудзи, 1,63 млн т ячменю. Станом на 22 серпня цього року також експортовано 41 тис. тонн борошна. У 2018/2019 маркетинговому році Україна експортувала рекордні 50,4 млн тонн зернових, зернобобових та борошна, що на 23% більше, ніж за попередній МР.

Україна скоротила експорт цукру на 24%. Україна за одинадцять місяців 2018-2019 маркетингового року (МР, вересень 2018 — серпень 2019) скоротила експорт цукру на 24% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. За даними Національної асоціації цукровиробників України «Укрцукор», за звітний період імпорт цукру в Україну майже відсутня. Згідно з повідомленням, в липні експорт цукру склав 7 тис. Тонн. Найбільш активний попит на український солодкий продукт спостерігається з боку пострадянських країн: Узбекистану, Азербайджану, Киргизстану, Таджикистану «.

Металургія

Виробництво труб в Україні зросло на 3%. Основні трубні підприємства України в січні-липні 2019 року збільшили виробництво труб з чорних металів, за оперативними даними, на 3,3% в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року — 664,5 тис. тонн. При цьому в липні випущено 86,6 тис. тонн цієї продукції, повідомили в об’єднанні «Укртрубопром». В тому числі підприємства об’єднання за січень-липень-2019 наростили виробництво труб на 2,8% — до 487,3 тис. тонн, в тому числі в липні випущено 62,5 тис. тонн.

Виручка «Металлоинвеста» скоротилася на 5%. «Металоінвест» продовжує будівництво дробильно-конвеєрного комплексу на Михайлівському ГЗК. Зростання цін на залізну руду і окатиші не зміг компенсувати падіння вартості і реалізації готової стали, внаслідок чого виручка «Металлоинвеста» в січні — червні знизилася на 5,2% до $ 3 584 млн у порівнянні з першою половиною минулого року. У першій половині 2019 року виручка «Металлоинвеста» знизилася на 5,2% до $ 3 584 млн у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Енергетика

У «Нафтогазі» думають, що транзиту російського газу не буде . Транзиту російського газу через територію України з початку 2020 року, швидше за все, не буде, заявив виконавчий директор групи «Нафтогаз» Юрій Вітренко. Це означає, що вся система в межах української ГТС повинна бути повернута в так званий фізичний реверс, і газ буде надходити не зі сходу на захід, а з заходу на схід. Цього року українська сторона готувалася до такого сценарію. ГТС зможе забезпечувати всіх споживачів України достатньою кількістю газу, незважаючи на те що газ не буде поступати з Росії.

Корпорації

Hasbro купує за $ 4 мільярди власника мультсеріалу «Свинка Пеппа». Американський виробник дитячих іграшок Hasbro Inc. домовився про покупку компанії Entertainment One Ltd. за $ 4 млрд. Основним стимулом для укладення угоди стали активи Entertainment One, які націлені на залучення дитячої аудиторії, зокрема дошкільнят. Компанії в тому числі належать права на популярний мультсеріал «Свинка Пеппа». Як повідомили в Hasbro, придбання «вкрай прибуткових і користуються попитом брендів» є стратегічною можливістю для зростання компанії в сфері розваг для дошкільнят.

Apple випустить 3 нові моделі iPhone . Компанія Apple готує масштабне оновлення лінійок своєї продукції, новинки повинні надійти в продаж у найближчі кілька місяців. Одними з перших повинні з’явитися три нові моделі смартфонів, так звані Pro iPhones повинні замінити iPhone XS, iPhone XS Max і iPhone XR. Жодна з нових моделей не буде підтримувати 5G, однак отримають швидкі процесори Apple A13, можливість реверсивної бездротової зарядки і нові камери для зйомки надширококутним фото і відео. Розміри нових смартфонів залишаться такими ж, як у попередників, однак їх обіцяють зробити міцніше і підвищити їх водонепроникність. Новий MacBook Pro отримає екран з діагоналлю в 16 дюймів, ставши найбільшим в лінійці ноутбуків марки. Навушники AirPods планують зробити водонепроникними і додати в них функцію шумозаглушення. Що стосується «розумних» годин Apple Watch, то в них планують тільки оновити програмне забезпечення і додати нові корпуси.

Регулятори

Прибуток платоспроможних банків зросла майже в 4 рази . За 7 місяців року платоспроможні банки отримали 36,7 млрд грн чистого прибутку, в 3,7 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (9,8 млрд грн). За даними НБУ, доходи банків у поточному році зросли на 30% до 141,4 млрд грн, тоді як витрати — на 6% до 104,7 млрд грн. Основними факторами зростання банківського прибутку в НБУ назвали зростання чистих процентних доходів на 19% (до 46,3 млрд грн), зростання чистих комісійних доходів банків на 16% (до 24,7 млрд грн), позитивний результат від переоцінки і від операцій купівлі- продажу — 10,6 млрд грн, низький обсяг відрахувань банками в резерви — 6,3 млрд грн проти 11,6 млрд грн в минулому році.

В НБУ назвали основні загрози для економіки України . Ключовим ризиком за період з серпня 2018 року по липень 2019 роки для фінансової стабільності України була пауза у співпраці з Міжнародним валютним фондом. Про це повідомляє Національний банк України з посиланням на річний звіт Ради з фінансової стабільності. Співпраця з МВФ, на думку Ради «є запорукою продовження структурних реформ і рефінансування зовнішнього боргу за нижчими ставками». 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий