Economy 2.0 24 жовтня: українці забирають валютні вклади з банків

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 24 жовтня 2019

Фінанси

Україна піднялася на 64 місце в рейтингу Doing Business . Україна поліпшила свою позицію в рейтингу інвестиційної привабливості Doing Business-2020 року, який щорічно публікує Світовий банк, і зайняла 64-й рядок з 190 країн. Згідно з даними звіту Світового банку в цьому році Україна піднялася на 7 пунктів, поліпшивши свої показники по 6 з 10 індикаторів, які враховуються фахівцями Світового банку при складанні рейтингу.

Найбільший прогрес України продемонструвала по компоненті «Захист міноритарних акціонерів» +27 пунктів завдяки відкриттю інформації про кінцевих вигодонабувачів і компоненті «Отримання дозволу на будівництво» +10 пунктів за рахунок усунення вимог до найму незалежного проектанта і інженера технагляду та впровадження подання повідомлень онлайн, а також зменшила вартість дозволів на будівництво в межах Києва.

Українці забирають валютні вклади з банків . Сума вкладів фізичних осіб в банках-учасниках Фонду гарантування вкладів за місяць скоротилася на 7 млрд грн. і на 1 жовтня становила 443,6 млрд грн. Рік тому на ту ж дату показник був на рівні 448,2 млрд грн. Із загальної суми вкладів фізосіб на початок жовтня гривневі вклади становили 255,2 млрд грн., Валютні вклади — 188,4 млрд грн. Загальна кількість вкладників в початок жовтня склало 42,7 млн. Кількість вкладників, вклади яких перевищують 200 тис. Грн., Склала 402 200, а загальна сума їхніх вкладів досягає 249,4 млрд грн. Кількість фізосіб-підприємців на 1 жовтня склала 1,3 млн, або 3% всіх вкладників. Читайте також:  Найбільша мережа банків в Україні: хто лідирує?  

Агрокомплекс

Кабмін відсторонив главу «Аграрного фонду». Кабінет міністрів вирішив усунути від виконання обов’язків голови правління ПАТ «Аграрний фонд» Андрія Радченко. Раніше стало відомо, що Національне антикорупційне бюро підозрює керівництво ПАТ «Аграрний фонд» в змові з підприємствами бізнесмена Дмитра Фірташа при закупівлі і зберіганні мінеральних добрив в 2017 році, що завдало збитків держпідприємству на суму 243,41 млн грн.

Затверджено правила виробництва органічних продуктів . Кабінет міністрів 23 жовтня ухвалив постанову, якою встановив правила господарської діяльності в сфері органічного виробництва в Україні. Постанова встановлює докладні правила органічного рослинництва, тваринництва (в тому числі, специфічні вимоги до органічного птахівництву і бджільництва), грибівництва, аквакультури, виробництва органічних морських водоростей, органічних харчових продуктів та кормів, заготівлі органічних об’єктів рослинного світу, а також особливості застосування винятків, ведення паралельного і одночасного виробництва, зберігання, перевезення і маркування окремих видів органічної продукції. Читайте також:  Продукти знову подорожчають: чому в Україні їжа дорожча, ніж в ЄС  

Металургія

Український експорт сталі в США різко обвалився через мито Трампа . У 3 кварталі 2019 року українські металургійні підприємства різко скоротили поставки готової металопродукції в США. У порівнянні з 2 кварталом поставки впали в 2,6 рази. Згідно з даними Митної статистики, падіння експорту відбулося за всіма товарними позиціями і склало 32,1 тис. Т, тоді як кварталом раніше цей показник був на рівні 84,1 тис. Т. При цьому в серпні відвантаження української метпродукции в США практично припинилися, склавши символічні 2,6 тис. т. Постачання української сталі в США знизилися істотно: майже в 2,5-3 рази по листовому прокату, в десятки разів по трубах. Основною причиною такого скорочення стало дію 25% -го мита на імпорт сталі, введеної адміністрацією президента США Дональда Трампа. Читайте також:  Сенат США готує санкції проти компаній, які будують Північний потік-2  

Енергетика

«Нафтогаз» не зважатиме на борги в ОРДЛО . Кабінет міністрів дозволив НАК «Нафтогаз» не враховувати борги за газ, спожитий на окупованих територіях Луганської та Донецької областей, при поставках палива підприємствам з і Донецької області, які забезпечують теплом місцеве населення. Постанова була прийнята для стабільного забезпечення теплопостачання підконтрольних районів Луганської та Донецької області. Згідно з діючими нормами Нафтогаз не має права постачати газ підприємствам, які сплатили менше 90% вартості спожитого палива. Однак через окупацію повернути борги ряду підприємств і споживачів, які залишилися в ОРДЛО, складно. Тепер такі борги не будуть враховуватися при визначенні рівня розрахунків для діючих під українською юрисдикцією компаній.

Опалювальний сезон в Києві розпочнеться 25 жовтня . Опалювальний сезон в Києві розпочнеться 25 жовтня. На повний запуск системи теплопостачання, за технологією, потрібно 7-10 днів. Мер Києва Кличко повідомив, що комунальне підприємство «Київтеплоенерго» в цьому році замінило понад 80 км зношених тепломереж і роботи тривають. Також здійснили заміну і ремонт 1,5 тисячі одиниць обладнання на ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6. Мер повідомив, що договори на закупівлю газу з НАК «Нафтогаз» підписано. І КП «Київтеплоенерго» отримало відповідні номінації на газ. Читайте також:  Українців чекає важкий опалювальний сезон  

Корпорації

Річкові перевезення з Білорусі в Україну можуть стартувати в 2020 році . Перші перевезення внутрішнім водним транспортом з Білорусі в Україну можуть відбутися вже в наступному році. Ключовим фактором розвитку внутрішньої водної інфраструктури повинна стати законодавча база. Також готується проведення робіт з днопоглиблення в рамках міжнародного проекту Е-40, за допомогою якого з наступного року буде можливість відкрити річкові перевезення з Білорусі. Якщо проект підтримає Польща, стане можливо поєднати Балтійське, Чорне і Каспійське море. Реалізація такого проекту дозволить також зменшити навантаження на українські автотранспортні шляхи, адже збільшиться частка річкових вантажних перевезень. Читайте також:  Білорусії не потрібен МВФ  

Регулятори

Нацбанк повернув рефінансування неплатоспроможних банків на понад 1,9 млрд . Національний банк України за 9 місяців 2019 року одержав на погашення заборгованості по кредитах рефінансування неплатоспроможних банків 1 млрд 911,8 млн грн. Найбільше коштів отримано від реалізації майнових прав — 1,434 млрд грн. Ще 232,8 млн грн надійшли від реалізації нерухомого майна. Від прийняття іпотеки на баланс НБУ надійшло 214,8 млн грн; від списання за рахунок сформованого резерву — 17,1 млн грн; від отримання коштів від погашення заборгованості по закладеними НБУ кредитними договорами — 13,1 млн грн.

Колишніх власників Приватбанку зобов’язали сплатити понад 10 млн фунтів витрат . До 12 листопада Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов та інші відповідачі зобов’язані сплатити ПриватБанку 10,9 млн фунтів стерлінгів. Відповідачів зобов’язано повернути проміжну виплату витрат, сплачену ним банком, за рішенням суду першої інстанції в минулому році. Банк повинен отримати 4 млн фунтів стерлінгів від пана Коломойського, 2 млн фунтів стерлінгів від пана Боголюбова і 1,5 млн фунтів стерлінгів від корпоративних відповідачів. Крім того, відповідачі повинні сплатити витрати ПриватБанку за слухання справи в 2018 році суддею Фанкортом, і кошти, витрачені на апеляцію. Читайте також:  НБУ знизив облікову ставку: чим це загрожує українцям?  

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.        

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий