Economy 2.0 24 липня: МВФ знову лякає падінням світової економіки

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 24 липня 2019

Фінанси

МВФ погіршив прогноз зростання світового ВВП . Міжнародний валютний фонд очікує підвищення глобального ВВП в 2019 році на 3,2%, в 2020 році — на 3,5%, що на 0,1 процентного пункту гірше квітневих прогнозів фонду. Опубліковані до теперішнього часу в цьому році дані про ВВП, в поєднанні з сповільнюється в основному інфляцією, свідчать про нижчу, ніж очікувалося, світової економічної активності, зазначає МВФ.

Прогноз для країн з ринком, що формується і країн, що розвиваються на поточний рік знижено на 0,3 п.п. — до 4,1%, на наступний рік — на 0,1 п.п., до 4,7%. Для економік країн СНД в 2019 році МВФ прогнозує зростання на 1,9% (2,2% в квітневому прогнозі), в 2020 році — на 2,4% (прогноз поліпшений на 0,1 п.п.). Прогноз зростання ВВП держав СНД без урахування Росії в поточному році і наступному залишений на рівні 3,5% і 3,7% відповідно.

Промвиробництво в Україні в червні скоротилася на 2,3%. Промислове виробництво в Україні в червні 2019 року скоротилося на 2,3% в порівнянні з червнем 2018 року, після зростання в травні на 1,6%. Відомство уточнює, що з корекцією на ефект календарних днів промвиробництво в червні-2019 до червня-2018 також знизилося на 1,3%. Держстат вказує, що по відношенню до попереднього місяця промислове виробництво в червні скоротилося на 3,7%, з урахуванням сезонного фактора — на 1,3% .У переробної промисловості в червні-2019 до червня-2018 падіння склало 6,1%, в добувної промисловості та розробці кар’єрів — зростання 4,3%, в постачанні електроенергії, газу, пари та кондиціонованого повітря — на 4,4%.

Україна за 30 років може втратити більше третини робочої сили . До 2050 року Україна може втратити до третини робочої сили з огляду на скорочення і старіння населення, говориться в дослідженні Міжнародного валютного фонду. До 2030 року Україна втратить приблизно 15% робочої сили, а в 2050 році падіння досягне 30%. Серед країн Центральної та Східної Європи гірша ситуація тільки в Латвії та Болгарії. Населення України неухильно скорочується, молодь їде за кордон, народжуваність не перекриває цих втрат і середній вік українця стає дедалі більше. Загалом така ситуація у всіх країнах центру і сходу Європи, виняток — Туреччина, яка має негативну динаміку. Читайте також:  МВФ пророкує: скоро в Україні нікому буде працювати  

Агрокомплекс

Україна імпортувала рекордну за 10 років кількість огірків і томатів . Україна в січні-червні 2019 року імпортувала 7 тис. тонн огірків і 55 тис. тонн томатів, що відповідно на 38% і 15% більше, ніж за аналогічний період 2018 року. Імпорт як огірків, так і томатів за шість місяців став рекордним за останнє десятиліття.

Експорт овочів закритого грунту продовжує знижуватися. Так, поставки томатів за кордон з початку року склали всього 0,97 тис. тонн, що в три рази менше, ніж в минулому сезоні. Експорт огірків також впав майже в два рази в порівнянні з 2018 роком і склав 1,3 тис. тонн. Втрата російського ринку змусила «тепличників» шукати нові ринку збуту і розширювати асортимент продукції. На сьогодні, основними імпортерами українських томатів і огірків залишаються Білорусь і Польща — країни, які в подальшому реекспортують цю продукцію.

Молдова призупинила ввезення свинини з України та Румунії . Національне агентство з безпеки харчових продуктів Молдови попередило про численному кількості спалахів вірусу африканської чуми свиней в Румунії та Україні, в зв’язку з чим в країну заборонили ввозити продукти зі свинини. Митна служба на кордоні буде конфісковувати свинину і продукти з свинини з сусідніх країн. Влада Молдови побоюються спалаху захворювання незважаючи на те, що поки що нечасті осередки африканської чуми свиней вдається тримати під контролем. АЧС безпечна для людини, але дуже швидко поширюється серед тварин і завдає шкоди фермерам. Читайте також:  За рік Україна майже вполовину збільшила імпорт овочів  

Металургія

Дніпроспецсталь знизила піврічне виробництво на 12%. Запорізький електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» знизив виплавку на 10,8% до попереднього місяця, до 16 457 т. Випуск прокату зменшився на 7,6%, до 12 641 т. Загальне виробництво товарної продукції в грошовому вираженні зменшилася на 14,5%, до 662,997 млн ​​грн. в діючих цінах. В цілому за січень-червень виробництво сталі скоротилося на 15,8%, до 107 231 т, прокату — на 13,2%, до 74 114 т. Випуск товарної продукції зменшився на 12%, до 4 299 622 тис. грн. За підсумками роботи за січень-червень показник рентабельності по заводу негативний.

ArcelorMittal підвищить вартість листового прокату . Корпорація ArcelorMittal, найбільший виробник сталі в світі, в третій раз з кінця червня піднімає ціни на листовий прокат в США. ArcelorMittal підніме мінімальні ціни на гарячекатаний рулон до $ 630 за т, а також на холоднокатаний і прокат з покриттям до $ 800 за т. Компанія вже повідомила клієнтів про негайне підвищення цін. Ціни ArcelorMittal на гарячекатаний рулон на $ 30-70 вище середньоринкової. Попередні два етапи підвищення цін вплинули на американські сталеливарні заводи. Показник надходження замовлень покращився, а терміни поставки збільшилися. Читайте також:  СБУ наскочила з обшуками на «ArcelorMittal Кривий Ріг»  

Енергетика

У серпні ціна на газ для населення знову знизиться . У серпні ціна газу для населення знизиться на 5,5% в порівнянні з липнем і складе не більше 4 640 грн за тис. куб. м без ПДВ і транспортування. Такі розрахунки можна зробити, виходячи з динаміки формування ціни газу на ринку України і враховуючи дані Української енергетичної біржі — за станом на сьогодні 4 643 грн без ПДВ за 1 тис. куб. м, і «Нафтогаз України» — 4 640 грн для промисловості. У Кабміні відзначають, що за три місяці вартість газу для населення знизилася на 25% з 5 803 до 4 640 грн без ПДВ.

Україна завантажила потужності по імпорту газу на максимум . Україна на 100% завантажила існуючі потужності по імпорту природного газу в країну. Імпорт газу досяг 66,3 млн куб. м, що відповідає 100% технічних потужностей. Україна має намір увійти в опалювальний сезон 2019/20 років з запасами газу в підземних сховищах на рівні 20 млрд куб. м, оскільки побоюється припинення російським «Газпромом» транзиту газу по території країни після 2019 року. На сьогоднішній день в ПСГ досягли 15,018 млрд куб. м газу. Сховища країни 1-20 липня поповнилися на 1,473 млрд куб. м, що становить середньодобову закачування 73,7 млн ​​куб. м. У червні закачування склала 71,9 млн куб. м / добу, в травні — 62,9 млн куб. м / добу. Читайте також:  Багатостраждальна Сміла знову може залишитися без опалення  

Корпорації

«Нафтогаз» представив нову стратегію видобутку газу в Україні . НАК «Нафтогаз України» представила нову стратегію видобутку газу в Україні, згідно з якою всі фінансові зусилля компанія буде направляти на інтенсифікацію видобутку на ефективних родовищах, а успішність виконання програми буде оцінюватися не в здобутих кубометрах блакитного палива, а в фінансовому результаті компанії. Крім того, «Нафтогаз» зосередиться на впровадженні діджіталізаціі на родовищах і оновленні ІТ-інфраструктури системи видобутку, щоб зменшити свої витрати. Також буде нарощуватися видобуток зрідженого газу і газоконденсату, оскільки через сприятливої ​​ситуації на ринку це більш вигідно, ніж звичайний газ. Читайте також:  Українцям потрібно готуватися до зими без газу  

Регулятори

НБУ за півроку повернули понад 1 млрд грн рефінансу . Національний банк України за перше півріччя отримав на погашення заборгованості по кредитах рефінансування неплатоспроможних банків 1,4455 млрд грн. Ця сума складається з коштів, що надійшли від реалізації Фондом гарантування вкладів фізичних осіб заставного майна (активів), і коштів, отриманих з інших джерел. Від реалізації майнових прав отримано 1 млрд 304,6 млн грн, від реалізації нерухомого майна — 90,9 млн грн.

Іншими джерелами погашення заборгованості по кредитах рефінансування неплатоспроможних банків стали кошти від прийняття іпотеки на баланс НБУ на суму 30,4 млн грн, списання за рахунок сформованого резерву на суму 17 млн ​​грн, отримання коштів від погашення заборгованості по перебувають в заставі у НБУ кредитними договорами на суму 2,6 млн грн.

«Приватбанк» буде продавати власну нерухомість зі знижками . Державний «Приватбанк» відкриває новий сезон продажу нерухомості і знижує початкові ціни продажу на власні об’єкти нерухомого майна (квартири, нежитлові приміщення, паркувальні майданчики та інші об’єкти майже у всіх регіонах України), які виставлені на реалізацію на електронних торговельних майданчиках LOT.PВ і OpenMarket (ДП «сетах»).

Зниження цін на нерухомість відповідно до прийнятого правлінням банку рішенням заплановано по великій кількості непрофільних активів, що сприятиме прискоренню реалізації об’єктів, які не використовуються в операційній діяльності банку. Також «Приватбанк», крім традиційних, планує здійснювати продаж нерухомості із застосуванням механізму «голландських» аукціонів, які передбачають зниження ціни продажу в ході торгів. Найближчим часом такі аукціони відбудуться в відношенні об’єктів, узгоджених правлінням банку. Читайте також:  ПриватБанк перерахує до бюджету 11, 5 млрд гривень  

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий