Economy 2.0 25 жовтня: Нацбанк знизив облікову ставку

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 25 жовтня 2019

 

Фінанси

В Україні вводиться в обіг банкнота номіналом 1000 гривень . В Україні сьогодні, 25 жовтня, вводиться в обіг банкнота нового найвищого номіналу в 1 тис. Грн. На лицьовій стороні нової банкноти в 1000 гривень зображений портрет академіка Володимира Вернадського. На зворотному боці банкноти знаходиться зображення будівлі Президії Національної академії наук України. Розмір нової банкноти складає 75 мм і 160 мм. Основний колір — блакитний. Національний банк України планує здійснити перший випуск банкнот номіналом 1 тис. Грн в обсязі 5 млн штук.

НБУ поліпшив прогноз зростання української економіки . Національний банк України поліпшив макропрогноз на 2019-2021 роки: оцінка реального зростання економіки в поточному році підвищена з 3% до 3,5%, в наступному — з 3,2% до 3,5% і в 2021 році — з 3,7 % до 4%. Це обумовлено стійким внутрішнім попитом, збільшенням продуктивності в сільськогосподарському виробництві, поліпшенням споживчих настроїв. У той же час стримуючими факторами для економічного зростання в 2020 році будуть уповільнення світової економіки і погіршення умов торгівлі. НБУ уточнює, що в номінальному вираженні ВВП України може збільшитися з 3,559 трлн грн. в 2018 році до 4,02 трлн грн. — в 2019-м, 4,42 трлн грн. — в 2020-м і 4,85 трлн грн. — в 2021 році.

Виробництво будівельної продукції зросло на 20,5% з початку року . За 9 місяців поточного року виробництво будівельної продукції в Україні досягло 113,9 млрд грн, що на 20,5% більше минулорічного показника. Для порівняння: за січень-вересень 2018 року по порівнянні з тим же періодом 2017 го галузь зросла лише на 8,2%. При цьому якщо в той період будівництво нежитлових будівель виросло лише на 3,2%, то в 2019-му до 2018-го — майже на 32%, до 30,9 млрд грн. Обсяги зведення інженерних споруд збільшилися на 24% — до 59,7 млрд грн.

Агрокомплекс

В Україні з’явиться держреєстр пестицидів і агрохімікатів . Схваленою Кабінетом міністрів постановою пропонується впровадити в Україні єдиного державного реєстру пестицидів і агрохімікатів. Серед основних новацій — створення прозорої і зрозумілої системи повноважень лабораторій для екотокс і біологічних випробувань, відмова від паперового посвідчення, впровадження єдиного державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, яким будуть користуватися і митниця, і Госпродпотребслужба. Також передбачається посилення боротьби з недобросовісними заявниками, удосконалення системи захисту прав інтелектуальної власності.

Госгеокадастр відкрив дані про надра. На сайті Публічної кадастрової карти з’явився новий інформаційний шар «Геонедра», який містить інформацію про видані дозволи на користування надрами. В системі також відображаються наявні обмеження на використання земельних ділянок. Інформація надається ДП «Державний інформаційний геологічний фонд України» і доступна всім громадянам. Користувачам тепер доступна вся інформація про відвід земельних ділянок онлайн. Відзначається, що дані Госгеокадастра будуть оновлюватися кожні добу і дозволять відстежувати зміни з правовим станом земельних ділянок.

Металургія

Буму споживання металопрокату в 2020 році не очікується . Метінвест-СМЦ не очікує значного зростання споживання металопрокату в 2020 році, повідомив генеральний директор компанії Ігор Тонєв, за словами якого істотного зростання можна чекати тільки в разі активізації інфраструктурного будівництва. У поточному році український ринок може вийти на 1-2% зростання споживання металопрокату. Основним драйвером стане зростання споживання сортового прокату. Очікується, що ринок може вирости десь на 1% -2%, а сортовий прокат при цьому додасть не менше 3% -4%. Тобто весь цей ріст в межах 1% -2% буде якраз за рахунок зростання сорту. СМЦ планує збільшити збут продукції за рахунок того ж сортового і оцинкованого прокату.

АМКР відкрив третій склад металопродукції в Київській області . «АрселорМіттал Кривий Ріг» відкрив одинадцятий склад металопродукції в країні і третій за рахунком в Київському регіоні. Раніше в цьому році були відкриті майданчики продажів в Одесі і Дніпрі. Запланований оборот складе 5000-6000 тонн на місяць. При необхідності він може бути оперативно збільшений до 8000 тонн. Загальна ємність нової площадки перевищує 10 000 тонн металопродукції. Її доставку на склад можна вести залізничним транспортом — є під’їзні шляхи. Склад також оснащений двома кранами вантажопідйомністю 10 і 20 тонн. На Київський регіон припадає 20% від загального обсягу споживання продукції АМКР на внутрішньому ринку

Енергетика

Кабмін скасував нормування витрат енергоресурсів для виробництва . Кабінет міністрів України скасував постанову №786 1997 року, яке регулювало витрати паливно-енергетичних ресурсів при виробництві товарів. В умовах ринкової моделі економіки підприємства самі зацікавлені в тому, щоб використовувати якомога менше енергоресурсів при виробництві, адже від цього залежить конкурентоспроможність їхньої продукції. У той же час в Держенергоефективності повідомили, що розробили новий механізм, який повинен стимулювати підприємства дбайливіше використовувати енергоресурси. Зараз цей механізм опрацьовують в уряді.

Корпорації

Чистий прибуток Visa зріс на 17%. Чистий прибуток американської Visa Inc., однієї з двох найбільших в світі компаній з обслуговування банківських карт, за підсумками 2018-2019 фінансового року, що завершився 30 вересня, піднялася на 17% в річному вираженні і склав 12,08 мільярда доларів. У перерахунку на одну звичайну акцію розбавлений прибуток компанії склав 5,32 долара проти 4,42 долара в минулому фінансовому році. Виручка піднялася на 11% в річному вираженні, до 22,977 мільярда доларів. Збільшення виручки компанія пояснюємо зростанням обсягу платежів, який склав 9%, і числа транзакцій (зростання на 11%). За підсумками року компанія очікує зростання виручки не менше ніж на 10% до рівня минулого року.

Акції Tesla несподівано подорожчали на 20%. Американський виробник електромобілів і сонячних панелей Tesla Inc. в третьому кварталі несподівано вийшов на прибутковий рівень. Її чистий прибуток в липні-вересні склав $ 143 млн, або 80 центів у розрахунку на акцію, у порівнянні з $ 311 млн, або $ 1,82 на акцію, за аналогічний період минулого року. Без урахування разових доходів і витрат показник знизився до $ 1,91 на акцію з $ 3,02 на акцію. Tesla заявила, що продовжить залишатися прибутковою, але попередила, що виведення нових продуктів на ринок може вплинути на рентабельність. На новому заводі в Китаї почався тестовий випуск компактної версії Model 3, а запуск виробництва нового компактного спортивного позашляховика Model Y відбудеться раніше запланованого — вже наступного літа.

Регулятори

Нацбанк знизив облікову ставку . Правління Національного банку України знизило облікову ставку до 15,5% річних з 25 жовтня 2019. Регулятор бачить стійку тенденцію до уповільнення інфляції до мети 5%. У вересні 2019 споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася до 7,5% і була навіть нижче прогнозу, відзначили в НБУ. Зниження інфляції продовжилося і в жовтні. НБУ очікує уповільнення інфляції на кінець поточного року до 6,3%, а в 2020 — до 5%.

Фонд гарантування завершив ліквідацію «Артем Банку». Фонд гарантування вкладів фізичних осіб завершив виплати вкладникам ПАТ «Артем-Банк» у зв’язку із закінченням процедури його ліквідації. 23 жовтня подані документи державному реєстратору для реєстрації припинення банку як юридичної особи в Єдиному державному реєстрі. Національний банк 15 листопада 2016 року визнав ПАТ «Артем-Банк» неплатоспроможним, а в грудні того ж року направив банк на ліквідацію. «Артем-банк» контролювався громадянином Ізраїлю Борисом Лемпер. За даними НБУ, на 1 жовтня за розміром активів банк займав 82 місце (318,5 млн грн) серед 100 діючих банків.

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.        

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий