Economy 2.0 25 вересня: прогнози і рейтинги України ростуть

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 25 вересня 2019

Фінанси

Fitch підвищило рейтинги семи українських банків . Міжнародне рейтингове агентство Fitch Rating підвищило довгострокові рейтинги дефолту емітента в іноземній валюті семи українських банків до рівня «B» слідом за підвищенням суверенного рейтингу України. Підвищені рейтинги «Ощадбанку», «Укрексімбанку», «Приватбанку», «Укргазбанку», «Креді Агріколь Банку», «ПроКредит Банку» і «Правекс-банку». Прогноз по рейтингах поліпшений зі стабільного на позитивний. Крім того, агентство підтвердило довгостроковий рейтинг в іноземній валюті «Альфа-банку» (Україна) на рівні «B-» зі стабільним прогнозом.

Всесвітній банк зберіг прогноз зростання економіки України . Всесвітній банк зберіг прогноз зростання ВВП України на рівні 2,7% в 2019 році. При цьому зростання економіки на 2020 рік збережений на рівні 3,4%, а на 2021 рік — підвищено на 0,1 п.п. до 3,8%. Очікується, що зростання економіки буде помірним протягом прогнозованого горизонту, як у Східній Європі, так і в Центральній Азії. Темпи майбутнього зростання в обох субрегіонах залежать від успішної реалізації структурних реформ, спрямованих на поліпшення ділового середовища, досягнення прийнятного рівня заборгованості і реструктуризацію державних підприємств (Білорусь, Киргизька Республіка, Молдова, Україна, Узбекистан).

Агрокомплекс

Експорт зернових в новому сезоні перевищив 12,4 мільйона тонн . Україна з початку нового 2019/2020 маркетингового року (МГ, липень-червень) станом на 24 вересня 2019 року експортувала 12,43 млн тонн зернових і зернобобових, що в 1,5 рази більше, ніж на аналогічну дату минулого МР. До теперішнього часу експортовано 7,7 млн ​​тонн пшениці, 2,76 млн т ячменю, 1,93 млн тонн кукурудзи. Станом на 24 вересня цього року також експортовано 73,1 тис. тонн борошна. Що стосується збору зернових і зернобобових культур, то станом на 23 вересня обмолочено 10,8 млн га, або 70% прогнозу, зібрано 43,3 млн тонн зерна при середній врожайності 40,3 ц / га.

Металургія

Україна в жовтні має намір наростити виплавку сталі на 5,4%. Металургійні підприємства України мають намір в жовтні 2019 роки наростити виплавку сталі на 5,4% в порівнянні з прогнозними показниками на вересень — до 1,95 млн тонн із 1,85 млн тонн. План на жовтень передбачає також зростання виробництва чавуну на 5,7%, до 1,85 млн тонн з 1,75 млн тонн, і зростання випуску загального прокату на 3% відносно прогнозу на вересень — до 1,7 млн ​​тонн з 1,65 млн тонн. За вісім місяців 2019 року через заготовлених 2,143 млн т металобрухту (87% порівняно з аналогічним періодом 2018 роки) українським споживачам в якості привізного поставлено 2,106 млн т (97%), експортовано 37 тис. тонн (12%).

Енергетика

Споживання газу в Україні скоротилося майже на третину . Загальний обсяг відбору газу з ПСГ України за результатами 6 місяців 2019 року склав 5,2 млрд куб. м, що на 2,1 млрд куб. м або на 29% менше, ніж за 6 місяців 2018 року. Значні обсяги відбору газу з газосховищ в 2018 році були викликані підвищенням попиту споживачів на природний газ в кінці опалювального сезону в результаті погіршення погодних умов і зниження тиску природного газу в ГТС з боку Росії. Результат сегмента зберігання природного газу за 6 місяців покращився на 1 млрд грн за рахунок зміни тарифу, але, як і в першому півріччі 2018 року, діяльність із зберігання залишається збитковою, а результат сегмента становить — 0,1 млрд грн, додали в прес-службі .

До кінця року Україні потрібен 1 млн тонн вугілля . Станом на 24 вересня запаси вугілля в Україні становлять 1,2 млн тонн, або 62% від торішнього рівня. Однак до кінця року необхідно додатково накопичити ще більше 1 млн тонн. Рівень запасів вугілля на складах ТЕС / ТЕЦ був трохи більше 700 тис тонн, це 50% від запасів вугілля на ту ж дату минулого року. На сьогодні рівень запасів складає 1,2 млн тонн, це + 500 тис тон за три тижні, це вже 62% від торішнього рівня, але все одно дуже мало.

НКРЕКУ затвердила зниження тарифу «Укрінтеренерго» з 1 жовтня . Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, затвердила зниження з 1 жовтня тарифу на послуги ДП «Укрінтеренерго», що виконує роль постачальника «останньої надії», на 23% (на 112,29 грн / МВт-год) — до 373 , 77 грн / МВт-год (тут і далі — без ПДВ). Новий тариф на послуги ППН був розрахований на підставі даних про фактичні ціни на електричну енергію на ринку «на добу вперед» в липні-серпні.

Корпорації

BlaBlaCar об’єднується з квиткових сервісом Busfor . Сервіс пошуку попутників для автомобільних поїздок BlaBlaCar оголосив про об’єднання з компанією Busfor, провідним сервісом пошуку і покупки автобусних квитків в Україні та інших країнах Центральної та Східної Європи. Busfor виконав величезну роботу, об’єднавши на одній платформі тисячі автобусних перевізників. В даний час BlaBlaCar налічує понад 80 млн користувачів по всьому світу, в тому числі понад 5 млн в Україні. Технології Busfor, в свою чергу, сьогодні дозволяють купити автобусні квитки на рейси більш 7 тис. Перевізників в країнах Центральної та Східної Європи. На поточний момент BlaBlaBus працює в семи країнах (Франція, Бельгія, Нідерланди, Люксембург, Німеччина, Іспанія та Італія).

«Нафтогаз» почав імпорт палива з Білорусі для продажу в Україні . Група «Нафтогаз» вперше імпортувала з Білорусі партію нафтопродуктів для їх продажу на українському ринку. У вересні буде поставлено на український ринок 30 тис. Тонн дизельного палива виробництва Мозирського НПЗ. За рахунок реалізації імпортного дизпалива група «Нафтогаз» збільшить свої продажі цієї продукції у вересні більш, ніж в два рази. Це матиме позитивний вплив на ринок, з огляду на дефіцит дизпалива в Україні у вересні-жовтні.

Регулятори

Українські банки за 8 місяців заробили 44 млрд грн . За січень-серпень платоспроможні банки отримали 44,3 млрд грн чистого прибутку, що в 3,2 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (13,7 млрд грн). За даними НБУ, більше половини (58,3%) цього результату забезпечив державний «ПриватБанк». Доходи банків у цьому році зросли на 28,5% до 165 млрд грн, при цьому витрати — на 5,2% до 120,7 млрд грн. Серед чинників зростання банківського прибутку регулятор назвав зростання чистих процентних доходів банків на 18% до 53 млрд грн, зростання чистих комісійних доходів банків на 15% до 28,4 млрд грн, позитивний результат від переоцінки і від операцій купівлі-продажу в 14,9 млрд грн, а також низький обсяг відрахувань банками в резерви — 8 млрд грн проти 14,4 млрд грн в минулому році.

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.    

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий