Economy 2.0 29 липня: Україна щільно запаслася газом

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 29 липня 2019

Фінанси

Україна зможе отримати «відкрите небо» з ЄС. Україна і Євросоюз можуть підписати Угоду про спільний авіаційний простір до кінця 2019 року, якщо Великобританія в жовтні вийде з блоку. Підписання було заблоковано через суперечку Іспанії та Великої Британії щодо статусу Гібралтару. Тому, коли Британія вийде з Євросоюзу, цього спору всередині ЄС вже не буде. А значить, що вже до кінця цього року це станеться. Після підписання угоди ще повинен пройти процес ратифікації, тому в разі підписання угоду реально вступить в силу вже в наступному році.

У НБУ заявили про зменшення темпів трудової міграції . Темп зростання обсягів переказів українських трудових мігрантів в 2019 році сповільнилося, що свідчить про уповільнення темпів трудової міграції. У звіті Нацбанку кажуть, що це може свідчити про зниження інтенсивності міграційних процесів. Регулятор також зазначив зростання темпів надходження валюти в Україну під виглядом заробітної плати, що свідчить про розширення послуг аутсорсингу українським ІТ-фахівцями. У той же час витрати валюти українців на подорожі навпаки впали.

Агрокомплекс

Україна збільшила експорт плодів і ягід на 16%. За перше півріччя 2019 року Україна експортувала плодово-ягідної продукції на суму $ 116 млн, що на 16% перевищує минулорічний показник за відповідний період. Це стало можливим завдяки збільшенню доходів від продажу товарів вітчизняного експорту групи 8 УКТЗЕД: волоських горіхах, заморожених плодах і ягодах, яблуках і грушах, які сукупно займають в структурі вартості продукції цієї групи більше 95%. Головні ринки збуту для українських виробників — Туреччина ($ 18 млн), Франція ($ 11 млн), Польща ($ 10 млн), Білорусь ($ 9 млн), Ірак ($ 7 млн), Італія ($ 5 млн), Греція ($ 5 млн) і Німеччина ($ 4 млн). Загалом, більше 50% вартості українських плодів і ягід надходить в результаті експорту в країни Євросоюзу.

В Україні зібрано зерна з 76% площ. Українські аграрії зібрали 28 млн тонн ранніх зернових і зернобобових культур з площі 7,6 млн га, або 76% до прогнозу. Зокрема, зібрано: пшениці — 20,4 млн тонн з площі 5,2 млн га, або 77% до прогнозу при урожайності 39,2 ц / га; ячменю — 6,8 млн тонн з площі 2,1 млн га, або 79% до прогнозу при урожайності 33,0 ц / га; гороху — 564 тис. тонн з площі 247 тис. га, або 94% до прогнозу при урожайності 22,9 ц / га; жита — 98 тис. тонн з площі 36 тис. га, або 31% до прогнозу при урожайності 26,8 ц / га; вівса — 48 тис. тонн з площі 20 тис. га, або 11% до прогнозу при урожайності 23,6 ц / га. Крім того, озимого ріпаку зібрано 2,9 млн тонн з площі 1,2 млн га, або 94% до прогнозу при урожайності 24,4 ц / га.

Металургія

ArcelorMittal відклав призупинення роботи заводу в Польщі . Корпорація ArcelorMittal відмовилася від припинення роботи металургійного комбінату в Кракові, яка раніше планувалася на вересень поточного року. Повідомляється, що компанія була змушена переглянути своє рішення через протести працівників підприємства. Закриття підприємства відкладається для більш ретельного вивчення ситуації. ArcelorMittal в травні поточного року заявила про виведення з експлуатації частини виробничих потужностей в Польщі, Франції та Іспанії через несприятливу обстановки, що склалася на європейському ринку сталі. Пізніше про скорочення виробництва повідомили компанії U.S Steel на підприємстві в Словаччині і Liberty Steel в Чехії.

Україна утримує 13-е місце в Топ-15 світових виробників сталі . Світове виробництво сталі в червні 2019 року склало 159 млн тонн, що на 4,6% більше в порівнянні з червнем 2018 року. Азія справила 660,2 млн. тонн сталі, збільшивши виплавку на 7,4% в порівнянні з першою половиною 2018 року. ЄС зробив 84,7 млн. тонн сталі в першій половині 2019 року, знизивши виплавку на 2,5% в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року. Виробництво сталі в Північній Америці склало 60,1 млн. тонн, збільшившись на 1,4% в порівнянні з першою половиною 2018 року. Країнами СНД в перші шість місяців 2019 року було вироблено 50,5 млн т сталі, виплавка зберіглася на рівні АППГ. Виробництво сталі в Україні склало 1,7 млн. тонн, що на 3% менше, ніж в червні 2018 року.

Енергетика

Україна на 50% заповнила газові сховища . Обсяг газу в підземних сховищах України станом на 27 липня збільшився до 15,550 млрд куб. м. За останніми даними, за добу в ПСГ України було закачано 84,46 млн куб. м газу. З ПСГ України газ протягом звітної доби не відбирався. При цьому в даних за 24 липня вказано, що в Україні за добу надійшло зі Словаччини — 41,81 млн куб. м, з Угорщини — 19,49 млн куб. м, з Польщі — 4,61 млн куб. м газу. Так, українські ПСГ на сьогодні заповнені на 50%. На території України без урахування Криму — 12 ПСГ загальною активною ємністю 31 млрд куб. м.

РФ запропонувала Україні на рік продовжити транзитний контракт . Російська Федерація пропонує Україні продовжити на рік діючий контракт на транзит газу. Міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що чинний контракт на транзит газу закінчується 31 грудня 2019 року. Він заявив, що Росія не проти, щоб Україна купувала безпосередньо газ і запропонувала Україні продовжити діючий контракт на рік на існуючих умовах. У НАК «Нафтогаз України» заявили, що поки не отримували від РФ пропозицій щодо короткострокового контракту на транзит.

Корпорації

Компанія Ілона Маска залучила $ 120 млн на будівництво швидких тунелів . Компанія Ілона Маска з будівництва швидкісних тунелів The Boring Company привернула перші зовнішні інвестиції в розмірі $ 120 млн. Акції придбав фонд Future Ventures, співзасновник якого Стів Юрветсон входить до ради директорів SpaceX і Tesla, що належать Маску. Розмір частки не називається. Засоби The Boring Company витратить на розвиток швидкісних підземних тунелів. Представник компанії відмовився коментувати угоду. Раніше компанія отримала перший комерційний контракт на $ 48,7 млн. The Boring Company повинна побудувати підземну систему для перевезення людей між різними точками виставкового комплексу Las Vegas Convention Center до грудня 2020 року.

Ryanair скоротила прибуток на 21% . Ірландська Ryanair Holdings Plc, найбільший в Європі авіаперевізник-дискаунтер, скоротила прибуток в першому кварталі 2019 фінансового року на 21% через падіння тарифів, яке, за повідомленням компанії, продовжиться до кінця літа. Чистий прибуток авіаперевізника за 3 місяці, що завершилися 30 червня, впала до 243 млн євро з 309 млн євро за той же період роком раніше. Квартальна виручка Ryanair підвищилася на 11%, до 2,31 млрд євро в порівнянні з 2,08 млрд євро за аналогічний період роком раніше. У тому числі додаткова виручка, включаючи оплату пріоритетною посадки в літак, збільшилася на 27%.

Регулятори

В Україні завершено ліквідацію ще одного банку . У держреєстр внесено запис про припинення діяльності банку «Гефест» (Київ) як юридичної особи 26 липня. Відзначається, що ліквідація банку тепер вважається завершеною, а сам банк — ліквідованим. Раніше Нацбанк відніс банк «Гефест» до категорії неплатоспроможних. Банк «Гефест» був заснований в кінці 2013 року і, з огляду на кризові явища в економіці, фактично не проводив активної діяльності. Станом на дату прийняття рішення про визнання неплатоспроможним фінустанова не мала ніяких зобов’язань перед клієнтами.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий