Economy 2.0 3 жовтня: Нацбанк витратив $200 млн на підтримку гривні

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 3 жовтня 2019

Фінанси

Рада скасувала перелік об’єктів, що не підлягають приватизації . Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №1054-1 «Про визнання таким, що втратив силу закону« Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації ». У пояснювальній записці зазначено, що документ містить інформацію, яка втратила актуальність в частині найменувань органів державного управління і підприємств, а також не містить підстав для включення їх до переліку, затверджених цим законом. Під час процедури санації державних підприємств і підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків, їх нерухоме майно може бути відчужене тільки у випадках, передбачених планом санації.

Маркарова спрогнозувала зростання ВВП України на 3%. Міністр фінансів Оксана Маркарова очікує зростання валового внутрішнього продукту України за підсумками 2019 року на 3%, як це передбачає державний бюджет. Раніше аналітики Oxford Ecоnomics поліпшили прогноз зростання ВВП України в 2019 році з 2,7% до 3,4% на тлі загального відновлення економічної ситуації і призначення нового уряду, проте погіршили прогноз на 2021-2022 роки. Міжнародне рейтингове агентство S & P Global Ratings підвищило прогноз зростання реального ВВП України в 2019 році з 2,5% до 3,2%, чекаючи в наступні три роки його стабілізації на рівні 3%.

Агрокомплекс

Госгеокадастр вводить автоматичне оприлюднення рішень про розпорядження землями . Госгеокадастр починає практику оприлюднення 100% рішень, прийнятих його територіальними органами з питань розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності, в тому числі передачі у власність або користування земельних ділянок. Інформація розміщується в розділі «Оприлюднення наказів щодо розпорядження землями» на сайті Госгеокадастра. Користувачам доступна функція пошуку по будь-якому параметру, зокрема, по регіонах, де було прийнято рішення щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності. Впровадження нового функціоналу дає можливість забезпечити подолання корупційної складової в сфері розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності та дозволяє зробити прозорими і публічними всі етапи розпорядження землями.

Металургія

Світова металургія несе втрати через дефіцит і подорожчання сировини . Прибуток найбільших метпідприємств-членів Китайської асоціації металургійної промисловості (CISA) в першому півріччі склав $ 15,5 млрд, що на 20,5% менше, ніж в попередньому році. Сформована в першому півріччі кон’юнктура на світовому металургійному ринку оцінюється як негативна. Причинами такої ситуації аналітики називають новий етап сталевих війн, розв’язаних з 2018 року адміністрацією президента США Дональда Трампа. У чорній металургії також відзначається дефіцит і подорожчання сировини. Вище китайських колег оцінюють свої втрати основні металургійні компанії ЄС і Японії. Найбільший світовий виробник сталі — транснаціональна ArcelorMittal — за результатами другого кварталу повідомила про операційний збиток у розмірі $ 0,2 млрд.

ДМК скорочує основні виробничі потужності . Дніпровський меткомбінат змушений тимчасово призупинити частину основних виробничих потужностей. Причиною такого рішення в прес-службі називають глобальну кризу на ринку металопродукції, зниження показників рентабельності та брак обігових коштів. ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» — одне з найбільших підприємств гірничо-металургійного комплексу України, спеціалізується на виробництві чавуну, сталі, прокату. Підприємство засноване в 1889 році. На комбінаті працює близько 9 500 осіб.

Енергетика

Газ на зиму за акційною ціною купили 55 тисяч українців . За підсумками проведення акції «Газовий запас» для побутових споживачів паливо на зиму за фіксованою ціною закупили 55 тисяч сімей. Глава НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв повідомив, що це перша спроба виведення на споживчий ринок газу нових продуктів і можливостей. За місяць, протягом якого діяло пропозицію «Нафтогазу», ним скористалися понад 55 тисяч українських сімей. Всі вони зможуть використовувати газ взимку за фіксованими літніми цінами. Викуплений обсяг перевищує 67 млн ​​кубометрів. На думку глави «Нафтогазу», це підтверджує існування попиту на нові, більш гнучкі продукти для населення на газовому ринку.

Корпорації

«Укрзалізниця» в першому півріччі збільшила прибуток в 2,3 рази . «Укрзалізниця» в січні-червні 2019 року одержала 1065 млрд грн чистого прибутку, що в 2,27 рази більше, ніж за аналогічний період 2018 роки (468,437 млн ​​грн). Дохід від реалізації продукції «Укрзалізниці» становив 44,2 млрд грн, що на 11% більше в порівнянні з першим півріччям минулого року. Найбільшу питому вагу (92%) в складі доходу від реалізації продукції складають доходи від перевезень вантажів і пасажирів (40,5 млрд грн). Фінансовий результат до оподаткування склав 1,592 млрд грн, що в 2,16 рази більше результату шести місяців 2018 року. Чистий дохід «Укрзалізниці» від реалізації продукції (товарів і послуг) за січень-червень 2019 року склав 44,207 млрд грн (зростання на 10,6%).

Регулятори

Нацбанк витратив $ 200 мільйонів на підтримку курсу гривні за три дні . Інтервенції Національного банку України з продажу валюти міжбанківському ринку для згладжування коливань курсу гривні на цьому тижні склали $ 200 млн. Пропозиція валюти зменшилася, а попит на неї дещо зріс. Однак такі коливання не обумовлені появою нових фундаментальних факторів і викликані, перш за все, психологічними факторами, заявили в Нацбанку. Також там підкреслили, що обсяг міжнародних резервів, який в останні місяці коливається в межах $ 21-22 млрд, є достатнім для згладжування поточних коливань на валютному ринку. Так, сприятлива ситуація на валютному ринку у вересні дозволила Нацбанку поповнити міжнародні резерви на $ 930 млн завдяки валютних інтервенцій з купівлі валюти.

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі. 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий