Economy 2.0 4 жовтня: українці почали активно продавати валюту

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 4 жовтня 2019

Фінанси

Кабмін і НБУ домовилися про співпрацю . Уряд і НБУ підписали меморандум про взаємодію для досягнення стійкого економічного зростання і цінової стабільності. Низька і передбачувана інфляція зробить можливим в середньостроковій перспективі зниження процентних ставок і пожвавлення кредитування економіки. А розширення доступу бізнесу і населення до дешевих фінансових ресурсів, зі свого боку, стане тим двигуном, який дозволить нам перезапустити економіку і прискорити її зростання. З цією метою Національний банк буде і далі проводити монетарну політику, спрямовану на зниження інфляції до мети 5% з допустимим діапазоном відхилень +/- 1 п. П. Зі свого боку, уряд зобов’язується підтримувати зниження інфляції до мети 5% за допомогою зваженої економічної політики. 

Агрокомплекс

Україна скоротила експорт цукру на 27%. Україна за підсумками 2018/2019 маркетингового року (МР, вересень-серпень) експортувала 409,8 тис. тонн цукру на $ 144,3 млн, що на 27% менше, ніж за минулий МР. Згідно з даними «Укрцукру», за звітний період відбулися зміни в географії експортних поставок. Хоча лідером імпорту залишається Узбекистан, відвантаження в цю країну істотно зменшилися — з 210 тис. До 96 тис. тонн. На друге місце піднявся Азербайджан з показником 74 тис. тонн, який займав у минулому сезоні третє місце (43 тис. тонн). На третьому місці розмістився Таджикистан з показником 36 тис. тонн. За оцінками асоціації, експорт цукру в 2019/2020 МР складе орієнтовно 300 тис. тонн.

Металургія

ДМЗ майже на чверть скоротив виробництво прокату . Дніпровський металургійний завод, що входить в DCH Steel, в січні-вересні 2019 року скоротив виробництво прокату, за оперативними даними, на 23,9% в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року — до 418 тис. тонн. За вказаний період виплавка сталі впала на 24,4% — до 504 тис. тонн, чавуну — на 24,5%, до 485 тис. тонн. У вересні метзавод виробив 37 тис. тонн прокату, 47 тис. тонн сталі, 48 тис. тонн чавуну, тоді як в попередньому місяці — 43 тис. тонн прокату, 51 тис. тонн сталі, 48 тис. тонн чавуну.

Енергетика

Українські морпорти готуються прийняти рекордний обсяг дизпалива . У жовтні морські порти України повинні прийняти рекордний обсяг дизельного палива — 150 тис. Тонн. До цього рекордними були поставки восени 2015 року — 130 тис. Частка морпортів в імпорті ДТ стрімко зростає через введення мит на трубопровідний російський «дизель». Так, у вересні частка морських портів в структурі імпортних поставок склала 20%, тоді як роком раніше — 10%. Частка поставок палива з Білорусі дорівнює 53% (проти 36% у вересні 2018 роки), російських поставок залізницею — 6% (проти 3%), поставок РФ через Гомель — 12% (проти 9%), частка Литви — 9% (було 8%). При цьому, вартість дизпалива поки не прагне до зниження.

Україна на 44% збільшила імпорт газу . Україна в січні-вересні 2019 року, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, збільшила імпорт природного газу на 43,8%, або на 2,72 млрд куб. м, — до 11,603 млрд куб. м. Імпорт газу в зазначений період здійснювався виключно з Європи. Зокрема, за 9 місяців 2019 року був імпортовано 7,293 млрд куб. м газу по Словацькому газотранспортному коридору, а також з Польщі та Угорщини — 1,11 млрд куб. м і 3,25 млрд куб. м відповідно.

Корпорації

Одеський припортовий завод відновив роботу . Державний Одеський припортовий завод відновив роботу за давальницькою схемою на користь ТОВ «АгроГазТрейдінг» з невідомими кінцевими вигодонабувачами. Станом на 2 жовтня ОПЗ справив 13,1 тис. Т. Аміаку і 122,5 тис. Т. Карбаміду. Отриману продукцію «АгроГазТрейдінг» продає на внутрішній і міжнародні ринки. Зокрема, поставки мінеральних добрив почалися в Грецію, Туреччину, Марокко, Сенегал, Індію і Кот-д’Івуар. При такій схемі весь прибуток від роботи великого держпідприємства дістається «АгроГазТрейдінгу», а сам ОПЗ балансує на межі банкрутства. Договір на переробку давальницької сировини для «АгроГазТрейдінга» передбачає виплату заборгованості ОПЗ перед НАК «Нафтогаз України».

«Укрпошту» і «Укрзалізницю» частково продадуть . Ухвалений парламентом закон про скасування переліку заборонених до приватизації об’єктів дозволить залучити приватних інвесторів для АТ «Укрпошта» та АТ «Укрзалізниця». Верховна Рада прийняла законопроект 1054-1 про скасування переліку заборонених до приватизації об’єктів. З переліку об’єктів виключили «Укрпошту» і «Укрзалізницю». Контрольний пакет акцій в цих компаніях залишиться у власності держави, але вони зможуть активно працювати над пошуком стратегічних інвесторів. Може це буде один з найбільших e-commerce гігантів або міжнародних фінансових організацій.

Регулятори

Українці почали активно продавати валюту . Купівля готівкової валюти населенням у вересні склала $ 1,34 млрд, тоді як продаж — $ 1,43 млрд, свідчать дані Національного банку України про показники валютного ринку. Таким чином, чистий продаж валюти населенням у вересні склала $ 88,78 млн, тоді як у серпні і липні було зафіксовано перевищення покупки населенням валюти над продажем на $ 97 і $ 93,67 млн відповідно.

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.    

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий