Economy 2.0 4 вересня: у Європі різко впали ціни на газ

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 4 вересня 2019

Фінанси

Україна завершила виплати МВФ за програмою stand by . Україна остаточно розрахувалася з Міжнародним валютним фондом за програмою stand by, розпочатої в 2014 році. Фінальні платежі склали всього 156 млн в доларовому еквіваленті. Україна замість незавершеної програми stand by 2014 року в 2015 року уклала з МВФ програму розширеного фінансування EFF, яка також до завершення в грудні 2018 року було замінено на поточну програму stand by. Згідно із заявою міністра фінансів Оксани Маркаровой, Україна готова до приїзду місії МВФ, очікуваної у вересні, для обговорення нової програми, яка може стати останньою, щоб далі обходитися без підтримки кредитора.

Агрокомплекс

УЗ збільшила перевезення зернових на 1 млн тонн . З початку маркетингового року «Укрзалізниця» перевезла 6,6 млн тонн зернових, що на 1 млн тонн більше показника аналогічного періоду минулого року. З початку року «Укрзалізниця» з власного вагонного парку щодня формує 10-12 маршрутів, що значно покращує логістику зернових вантажів. Крім того, 6 серпня «Укрзалізниця» відновила аукціони в системі Prozorro. Продажі по реалізації послуг на перевезення в зерновозах власності компанії.

Євросоюз призупинив імпорт яблук і груш з України. З 1 вересня імпортери фруктів в країнах ЄС відмовляються від закупівель яблука і груші з України та інших країн, що не входять до Євросоюзу. Така ситуація виникла у зв’язку зі вступом в силу нової директиви (EU) 2019/523, яка була прийнята 21 березня 2019 року. Вона передбачає посилення заходів захисту ЄС від шкідливих карантинних організмів і стосується поставок яблук, груш, томатів, баклажанів, перцю і деяких інших видів продукції. В рамках директиви, з 1 вересня 2019 року, всі країни, що не входять до Євросоюзу, зобов’язані офіційно оголосити про відсутність у них випадків виявлення ряду карантинних організмів.

Госпродпотребслужба України вже офіційно запропонувала Європейській Комісії прийняти рішення про безперешкодний імпорті цих товарів, оскільки передбачених директивою шкідників в країні не виявлено. Однак, на даний момент, офіційної відповіді від Єврокомісії поки не надійшло, а значить, постачати ці товари не можна. Якщо постачання не будуть розблоковані, то можливі втрати українських виробників яблука в новому сезоні складуть близько $ 4-5 млн. Або близько 15% всієї експортної виручки.

Металургія

«Запоріжкокс» збільшив виробництво. У серпні «Запоріжкокс» справив 70,9 тис. Тонн доменного коксу. За даними прес-служби, виробництво в серпні 2019 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросла на 6,2 тис. Тонн. З січня по серпень 2019 року вироблено 550,8 тис. Тонн доменного коксу, що на 6 тис. Тонн більше аналогічного періоду минулого року.

СБУ в супроводі екологів прийшла на «АрселорМіттал» з оглядом . Служба безпеки України прийшла на підприємство «АрселорМіттал Кривий Ріг» для огляду об’єктів коксохімічного виробництва. На підприємство допущені 11 представників СБУ в супроводі фахівців екологічної інспекції та Дніпропетровського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України. Представники СБУ спільно із екологами на підставі постанови Бабушкінського районного суду Дніпра в рамках кримінальної справи про екоцид проводять огляд вуглепідготовчого, коксівного цехів, і навіть цехів уловлювання і сіркоочистки коксохімічного виробництва.

Енергетика

Ціни на газ в Європі опустилися до десятирічного мінімуму . Ціни на природний газ в Європі впали до десятирічного мінімуму і будуть знижуватися і надалі. Запаси в сховищах західної Європи, Італії та Австрії склали 62,3 мільярда кубометрів. У зв’язку з цим експерти припускають, що ціни восени можуть впасти мінімум на 20%. Виробники будуть змушені видобувати менше газу, якщо ціни впадуть нижче певної позначки. Однак великі постачальники, такі як Росія, намагаються збільшити свою частку на ринку.

Запаси газу в українських ПСГ більше минулорічних. Обсяги газу в українських підземних сховищах газу за серпень зросли на 2,4 млрд куб. м — до 18,3 млрд куб. м. Таким чином, зараз в ПСГ знаходиться на 3,6 млрд куб. м більше газу, ніж в минулому році. Для забезпечення стабільного проходження осінньо-зимового сезону 2019/2020 рр. необхідно накопичити в ПСГ близько 20 млрд куб. м газу.

Корпорації

Група «Метінвест» увійшла в Топ-20 найуспішніших брендів України . Група «Метінвест» увійшла в топ-20 найуспішніших українських брендів, які стали відомими по всій Україні і увійшли в число лідерів в своїх галузях. ТОВ «Метінвест Холдинг», керівна компанія групи «Метінвест», було засновано в 2006 році. До групи увійшли підприємства металургійної, вугільної, гірничорудної та коксохімічної галузей. «Метінвест» є першим і єдиним українським учасником Всесвітньої асоціації виробників сталі (World Steel Association). Група «Метінвест» контролює весь виробничий ланцюжок — від видобутку руди і вугілля до виробництва напівфабрикатів і готової продукції — і має мережу продажів у всіх ключових регіонах світу. «Метінвест» також зміцнює свої позиції найбільшої гірничо-металургійної групи в Україні.

Регулятори

З початку року гривня зміцнилася до долара на майже 9%. Українська гривня за офіційним курсом Національного банку України за серпень подешевшала до долара США на 0,8% — до 25,23 грн / дол. Згідно з даними НБУ, по відношенню до євро гривня подешевшала на 0,1% — до 27,94 грн / євро. З початку року, за січень-серпень, гривня виросла до долара на 8,9%, до євро — на 11,9%. Українська гривня за липень зміцнилася до долара США на 4,4% — до 25,02 грн / дол., до євро — на 6,3%, до 27,90 грн / євро. Державний бюджет України на 2019 рік заснований на прогнозному показнику курсу гривні до долара США до кінця року на рівні 29,4 грн / дол.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий