Economy 2.0 5 липня: прогнози Moody’s по Україні стають все гірше

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 5 липня 2019

Фінанси

Moody’s погіршило прогноз для банківської системи України . Міжнародне рейтингове агентство Moody’s Investors Service змінило прогноз банківської системи України на «стабільний» з «позитивного», вказавши на ризики, пов’язані з ростом споживчого кредитування. Питома вага проблемних кредитів в банківській системі України знизиться до 54% ​​до кінця 2020 року з 69% в кінці 2018 року завдяки активізації кредитування та списання старих кредитних боргів. Агентство попереджає, що подальше швидке зростання цього виду кредитування може негативно вплинути на якість банківських активів при сповільнилися темпи економічного зростання. У повідомленні Moody’s йдеться, що стабільність української економіки і фінансової системи буде залежати від здатності Києва продовжити співпрацю з Міжнародним валютним фондом.

Платежі за держборгом у 2020 році збільшилися на 52 мільярди . Міністерство фінансів збільшило прогнозну оцінку платежів в рахунок погашення і обслуговування державного боргу в 2020 році. Оцінка збільшена до 351,88 млрд грн, що на 16,08 млрд грн більше в порівнянні з прогнозом на початок червня і на 52 млрд грн — у порівнянні з очікуваним показником на початок року. За даними Національного банку, загальний обсяг облігацій внутрішньої державної позики з початку 2019 року по 3 липня збільшився на 17,12 млрд грн — до 772,823 млрд грн. Одночасно портфель ОВДП Нацбанку з початку року скоротився на 11,01 млрд грн — до 337,088 млрд грн, банків — на 28,7 млрд грн, до 345,759 млрд грн.

Агрокомплекс

Світові ціни на кукурудзу ростуть третій місяць поспіль . Індекс продовольчих цін ФАО (продовольча і сільськогосподарська організація ООН) в червні в порівнянні з травнем знизилися на 0,3%, до 173 пунктів. У порівнянні з червнем 2018 року ціни практично не змінилися. Індекс цін на зернові в червні склав 173,2 пункту, що на 6,7% (майже на 11 пунктів) вище травневого показника і на 3,8% вище за рівень червня 2018 року. Причиною такого збільшення стало різке зростання експортних котирувань кукурудзи, які підвищуються третій місяць поспіль через очікування істотного скорочення обсягів експортного пропозиції з боку США.

Зарплата в сільському господарстві зросла до 8 тисяч на місяць . За даними Держстату, в січні-травні 2019 року середньомісячна заробітна плата в сільському господарстві (в розрахунку на одного штатного працівника) склала 7 989 грн, що на 22,5% більше, ніж за аналогічний період минулого року, коли зарплата становила 6 524 грн . Крім того, за п’ять місяців поточного року зросла середня заробітна плата в харчовій промисловості, склавши 9 348 грн, що на 20,9% більше, ніж за відповідний період 2018 року (7 733 грн). У травні 2019 року середня номінальна заробітна плата в Україні склала 10 239 грн, що на 17,4% більше від минулорічного травневої середньої зарплати.

Металургія

«Південний ГЗК» виплатить 7 мільярдів дивідендів . Акціонери «Південного гірничо-збагачувального комбінату» мають намір направити на виплату дивідендів частину чистого прибутку за 2018 рік у розмірі 7,133 мільярда гривень. Річний звіт про підсумки діяльності товариства за 2018 рік не оприлюднюється. Роком раніше акціонери ПГЗК направили на виплату дивідендів частину чистого прибутку за 2013 і 2017 роки в розмірі 9,95 млрд грн.

Проблеми ДМК можуть призвести до його зупинки . Проблеми ДМК можуть призвести до його зупинки. Боргове навантаження, «висить» над ДМК дорівнює — 83 млрд грн, з якої 35,2 млрд грн припадає на кредиторську заборгованість, 43,7 млрд грн — на інші поточні зобов’язання і 4,3 млрд грн короткострокових кредитів. Величезні борги були накопичені підприємством як в результаті застосування «сірих» схем з боку акціонерів ІСД, а також цілим рядом допущених ними стратегічних помилок в попередні роки. На європейському ринку власні проблеми ІСД наклалися на кризу, пережитий місцевої сталеливарної промисловістю. Причини кризи — високі екологічні витрати в країнах Євросоюзу, подорожчання сировини, а також падіння попиту на сталь. В результаті ряд європейських підприємств вже повідомили про скорочення обсягів виробництва.

Енергетика

Поставки імпортного вугілля на ТЕС і ТЕЦ впали з початку року на 17%. Відвантаження імпортного енергетичного вугілля на теплові електростанції (ТЕС) і теплоелектроцентралі (ТЕЦ) України в січні-травні 2019 року склала 2,31 млн тонн, що на 16,9% менше, ніж за аналогічний період 2018 роки (2,78 млн т) . Зокрема, з Росії на українські електростанції надійшло 2,23 млн т вугілля (частка — 96,54%), що на 10,9% більше січня-травня 2018 року, з США — 79,2 тис. Тонн (частка — 3 , 43%), що на 87,3% менше січня-травня 2018 року, з ПАР — 0,8 тис. тонн (частка — 0,03%), що на 99,4% менше січня-травня 2018 року. Споживання природного газу ТЕС і ТЕЦ в січні-травні 2019 року склало 2,23 млрд кубометрів проти 2,31 млрд кубометрів за аналогічний період минулого року.

Інтерпайп заявляє про різке зростання вартості електроенергії . Витрати промспоживачів на електроенергію зросли на 22% з урахуванням тарифу на передачу, і повна ціна електроенергії склала близько 1,93 грн. за кВт-год, говориться в заяві української промислової компанії «Інтерпайп». Середня ціна торгів на новому ринку електроенергії 1-2 липня 2019 року склала 1,58 грн. за кВт-год, що приблизно відповідає рівню оптово ринкової ціни на електроенергію в червні. Однак до цієї ціни необхідно додати тариф на передачу НЕК «Укренерго», який до 1 липня входив в ціну ОРЦ. Тепер же цю послугу промспоживачі повинні оплачувати окремо. Крім того, роботу нового ринку з 1 липня повинні були забезпечувати 4 сегменти: ринок довгострокових договорів, ринок «на добу вперед» (РДН), внутрісуточних ринок (ВДР) і балансуючий ринок. Однак на момент відкриття ринку працював тільки один сегмент — ринок «на добу вперед», а через добу заробив внутрідобовий ринок. Проте до цих пір в повну міру не працює ринок довгострокових договорів для всіх учасників енергоринку.

Корпорації

Roshen запустила нову фабрику . Кондитерська корпорація Roshen запустила виробництво на бісквітному комплексі в Борисполі, на вул. Привокзальній. Офіційно про запуск фабрики в не оголошували, проте в Roshen відповіли, що зараз підприємство на етапі запуску виробництва, перша партія товару з нових потужностей надійшла в продаж кілька місяців тому. Зараз на фабриці працює понад 100 осіб. Протягом двох років планується збільшення штату до 500 співробітників. При виході комплексу на повну потужність загальна чисельність співробітників повинна досягти 1100 осіб. Відзначається, що на бісквітному комплексі в Борисполі працює дві лінії: з виробництва крекеру Hi Day потужністю близько 1 т печива на годину і лінія, на якій виробляють печиво «Есмеральда» з новим смаком і печиво Karolina. Вихід фабрики на повну потужність запланований до кінця 2020 року.

«Укрзалізниця» хоче використовувати пасажирські поїзди для вантажоперевезень . «Укрзалізниця» планує встановити частина фітингових платформ на пасажирські візки, для того, щоб включати їх до складу пасажирських поїздів за прикладом вагонів-автомобілевозів. Це повинно позитивно відбитися на швидкості і точності доставки вантажів в контейнерах. В «Укрзалізниці» запевняють, що скоро зможуть запропонувати бізнесу швидкі і надійні перевезення. Перш за все, вивчаються напрямки, де є проблема з зручними автошляхами.

Регулятори

Іноземці продовжують ударними темпами скуповувати українські ОВДП . Портфель облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) у власності нерезидентів на 4 липня досяг нового історичного рекорду — 60,12 млрд грн. за номіналом, в тому числі збільшившись за підсумками відбулися 2 липня первинних аукціонів на 2,71 млрд грн. Згідно з даними, оприлюдненими Нацбанком, весь приріст традиційно забезпечили гривневі папери — 3,91 млрд грн., Яких тепер в портфелі нерезидентів на загальну суму 58,21 млрд грн. Такий приплив коштів нерезидентів дозволив Нацбанку 3 липня після первинних аукціонів викупити на ринку 52 млн дол., Хоча курс гривні все одно зміцнився і вперше з квітня 2018 року подолав рівень 26 грн. / Дол.

Нацбанк оновив вимоги до системи внутрішнього контролю в банках . Національний банк України удосконалив вимоги щодо організації системи внутрішнього контролю в банках України та банківських групах. Зокрема, новими вимогами деталізовані повноваження і обов’язки суб’єктів системи внутрішнього контролю банку, а також введені вимоги до побудови системи внутрішнього контролю банку на основі моделі трьох ліній захисту.

Нацбанк зміцнив гривню до максимуму за два роки . Національний банк встановив на п’ятницю, 5 липня, курс гривні на рівні 25,8708 грн / дол, зміцнивши його ще на 17 копійок. За даними НБУ, в останній раз перед цим офіційний курс гривні знаходився вище позначки 26 грн / дол на початку квітня 2018 року, а вище 25,8708 грн / дол гривня піднімалася в серпні-вересні 2017 року.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий