Economy 2.0 5 вересня: заробітчани знову рятують економіку України

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 5 вересня 2019

Фінанси

Україна готова до боргових виплат в жовтні . Міністерство фінансів України готове до боргових виплат, які заплановані на жовтень, повідомила міністр фінансів України Оксана Маркарова. Нагадаємо, 3 вересня Україна своєчасно сплатила найбільший борговий платіж — погашення євробондів на $ 661 млн 2015 року випуску і $ 444 млн нарахованих відсотків по облігаціях того ж року випуску з погашенням в 2019-2023 роках. Надалі мова йде про який відбудеться 23 жовтня погашенні валютних облігацій внутрішньої державної позики на $ 461 млн.

У Мінекономрозвитку відзвітували про зростання економіки . Зростання ВВП України в першому кварталі склав 2,5%, у другому — 4,6%, а за підсумками шести місяців в цілому — 3,6%, повідомляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі. Зростання валового внутрішнього продукту України в січні-липні 2019 року орієнтовно оцінюється на рівні 4%. Крім того, в січні-липні прискорилося зростання зведеного індексу виробництва товарів і послуг за основними видами економічної діяльності — до 3,7%.

Агрокомплекс

Садівники і власники виноградників отримають 110 мільйонів компенсації . На початок вересня сільгоспвиробниками освоєно вже 114,16 млн грн з передбачених на весь рік 119,8 млн грн компенсації з держбюджету за придбання посадкового матеріалу плодово-ягідних культур і винограду. Кошти були перераховані на рахунки обласних департаментів агропромислового розвитку для виплати сільгоспвиробникам. Зокрема, найбільші суми компенсації нараховані 17-ти сільгоспвиробникам Київської області (31,01 млн грн), 12-ти сільгоспвиробникам Закарпатській області (19,24 млн грн), 6-ти сільгоспвиробникам Одеської області (16,5 млн грн), 4 -м сільгоспвиробникам Херсонській області (6,41 млн грн), 3-м сільгоспвиробникам Донецької області (6,05 млн ГНН).

У серпні порт «Маріуполь» перевиконав план переробки вантажів . У Маріупольському порту зростає показник перевалки вантажів. За підсумками роботи в серпні, переробка вантажів досягла 651,2 тис. Тонн при плані в 610 тис. Тонн. Серед номенклатури вантажів в лідерах — метал (317,9 тис. Тонн), на другому місці — вугілля і кокс (187,9 тис. Тонн). Замикають трійку зернові (87,9 тис. Тонн). Маріупольський порт виконав план по перевалці вантажів на 109,9%.

Металургія

Меткомбінат «Азовсталь» став найбільшим одержувачем відшкодування ПДВ . Металургійний комбінат «Азовсталь» в серпні 2019 очолив список найбільших одержувачів відшкодування податку на додану вартість з показником 1,046 млрд грн, тоді як за підсумками липня його відшкодування склало 4,37 млн ​​грн. У трійку найбільших одержувачів бюджетного відшкодування зазначеного податку також увійшли Дніпровський меткомбінат — 766,42 млн грн (дані про відшкодування в липні були відсутні) і Маріупольський металургійний комбінат (ММК) ім. Ілліча — 678,07 млн ​​грн проти 725,87 млн ​​грн в липні. У Топ-5 найбільших одержувачів також увійшли гірничо-металургійний комбінат «ArcelorMittal Кривий Ріг», який в липні очолював список з показником 1,05 млрд грн, — 633,73 млн грн в серпні, а також «Запоріжсталь» — 467,64 млн грн проти 544,05 млн грн в минулому місяці.

Податкова спростувала заяви про штрафи для АМКР . Поширена раніше інформація про результати податкових перевірок ряду великих підприємств України та донарахування їм пені є некоректною, оскільки перевірки ще тривають і рішення по ним ще не прийняті. Про це йдеться в заяві Державної податкової служби. Раніше в.о. голови комісії з реорганізації Офісу великих платників податків Євген Бамбизов заявив про завершення аудиту «АрселорМіттал Кривий Ріг» з сумою претензій 9 млрд грн., про донарахування 645 млн грн. податків мережі магазинів електроніки «Фокстрот», а також про намір завершити аудит «Нафтогазу України» на початку жовтня.

У свою чергу в ДПС заявили, що Бамбизов не є їхнім працівником і не має ніякого відношення до проведення податкових перевірок. З приводу його висловлювань журналістам про нібито податкових донарахування та накладення штрафних санкцій на ряд підприємств, то зазначені питання не входять в сферу повноважень Бамбізова. В даний час податкові перевірки цих підприємств не завершені, ніяких рішень не прийнято.

Енергетика

Україна готова до тристоронніх газових переговорів у вересні . Українська сторона готова у вересні поточного року взяти участь в тристоронніх переговорах щодо постачання і транзиту російського газу через Україну в ЄС. Про це заявив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель віце-президент Єврокомісії. Також сторони обговорили процес анбандлінга НАК «Нафтогаз України» і необхідність його якнайшвидшого завершення.

Корпорації

Названі терміни реструктуризації «Укрзалізниці». У процесі реструктуризації АТ «Укрзалізниця» буде повністю орієнтуватися на позицію міністра інфраструктури і прем’єр-міністра, заявив глава УЗ Євген Кравцов. «Було доручення з підготовки плану реструктуризації« Укрзалізниці ». Ми зі свого боку повністю вимкнулися в цей процес. Ми вже запропонували на попередніх обговореннях з міністром можливий сценарій роботи по реструктуризації », — повідомив Кравцов. За його словами, в залежності від обраної моделі, реструктуризація може тривати від одного до трьох-чотирьох років.

Регулятори

Обсяг грошових переказів з-за кордону зріс на 13%. За даними Національного банку, обсягів переказів фізичних осіб в іноземній валюті з-за меж України в січні-липні склав 106,3 млрд грн (в еквіваленті), що на 13,2% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зростання перекладів з-за кордону залишається одним із основних чинників, які забезпечують зростання внутрішньої торгівлі в Україні, а також однією з причин зміцнення курсу гривні протягом останніх тижнів.

МВФ оцінив обсяг захованих в офшорах коштів в 8% світового ВВП . В офшорах сховано $ 7 трильйонів доларів приватних капіталів, що дорівнює 8% світового ВВП, і велика частина цих коштів — надходження від злочинної діяльності, заявив глава МВФ Ліптон. Якщо знизити рівень корупції в світі на третину, уряду могли б додатково отримати $ 1 трильйон доларів. МВФ назвав новими викликами для правоохоронців і урядів у сфері боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму зловживання в сфері криптовалюта, цифрових фінансових технологій і кіберзлочинності. У МВФ відзначили, що ефективним методом боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму є неухильне впровадження відповідної економічної політики і дотримання верховенства права.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий