Economy 2.0 6 серпня: стрибки курсу допомагають Україні платити борги

Підбірка важливих новин світу економіки і фінансів 6 серпня 2019

Фінанси

Розробка держбюджету-2020 знаходиться у фінальній фазі . Міністерство фінансів України входить у фінальну фазу розробки державного бюджету на 2020 рік, повідомила глава Мінфіну Оксана Маркарова. За її словами, «Україна пройшла половину року, і висновки щодо виконання бюджету 2019 року мають вплив не тільки на 2019, але і на планування бюджету-2020 року, яке в Мінфіні входить у фінальну фазу перед його майбутньої подачею на розгляд вже новому Кабінету міністрів» . Уряд щорічно подає в парламент проект закону про державний бюджет на наступний рік до 15 вересня поточного року.

Закріпилася гривня заощадила Україні 11,5 млрд грн на обслуговування боргів . Через зміцнення курсу гривні витрати держави на обслуговування державного боргу були менше на 11,5 млрд грн від планового показника. Так, витрати на обслуговування державного боргу склали 65 млрд грн і були недовиконано на 14%, тобто на 11,5 млрд грн. Всього в січні-липні 2019 роки держава витратила на платежі по державному боргу 248,9 млрд грн. Станом на початок липня державний борг України вперше в 2019 році перевищив $ 80 млрд. За червень він виріс на $ 2 млрд.

Банки почали надавати клієнтських рахунків міжнародні номери IBAN . З 5 серпня в Україні почалося введення міжнародного номера банківського рахунку IBAN відповідно до вимог стандарту ISO 13616. Старі номери рахунків клієнтів українські банки повинні змінювати на IBAN зі збереженням діючого номера аналітичного обліку. У період з 5 серпня по 31 жовтня грошові перекази можуть проводитися або з використанням IBAN, або з використанням старих реквізитів. Але з 1 листопада перекази в національній та іноземних валютах, зокрема транскордонні, будуть можливі тільки при використанні IBAN. Номери платіжних карт не змінюються, а карти залишаються робочими. Введення IBAN дозволить гармонізувати українське платіжний простір з європейським, а також сприятиме подальшій запланованої модернізації системи електронних платежів Національного банку.

Агрокомплекс

Українські аграрії зібрали врожай з 91% прогнозованої площі . Станом на 5 серпня українські аграрії зібрали 35 млн тонн зернових і зернобобових культур з площі 9,1 млн га, або 91% до прогнозу. Зокрема, зібрано:

пшениці — 25,8 млн тонн з площі 6,3 млн га, або 93% до прогнозу, при врожайності 41,0 ц / га; ячменю — 8,1 млн тонн з площі 2,4 млн га, або 92% прогнозу при урожайності 33,7 ц / га; гороху — 593 тис. тонн з площі 259 тис. га, або 99% до прогнозу, при врожайності 22,9 ц / га; жита — 233 тис. тонн з площі 86 тис. га, або 73% до прогнозу, при врожайності 27,1 ц / га; вівса — 175 тис. тонн з площі 71 тис. га, або 39% до прогнозу, при врожайності 24,6 ц / га. Крім того, озимого ріпаку зібрано 3,0 млн тонн з площі 1,2 млн га, або 98% прогнозу при урожайності 24,6 ц / га.

Виробники спрогнозували зростання цін на цукор на 18%. Оптово-відпускні ціни на цукор 2019/2020 маркетинговому році виростуть на 18% — до 13 тисяч. Грн за тонну в зв’язку зі зменшенням виробництва цукру. Виробництво цукру в 2019/2020 МР році складе 1,1-1,2 млн тонн, що на третину менше, ніж у попередньому році. Таке зменшення пов’язане насамперед зі скороченням посівних площ під цукровим буряком і несприятливими погодними умовами.

Металургія

«Запоріжкокс» в липні збільшив виробництво коксу на 3%. У липні 2019 року «Запоріжкокс» справив 64,04 тис. тонн доменного коксу, що на 1,96 тис. тонн більше, ніж за аналогічний період 2018 року. У липні 2019 року було вироблено на 3,2% більше доменного коксу, ніж в липні-2018. З січня по липень 2019 року «Запоріжкокс» виготовив 479,86 тис. тонн доменного коксу, що на 0,3% менше, ніж за аналогічний період минулого року, коду було вироблено 480,02 тис. тонн.

Енергетика

Молдова прискорює переговори про отримання газу з української ГТС . Молдова прискорює переговори з Україною про перспективу отримання газу з української транспортної системи, щоб уникнути можливих перебоїв з поставками взимку, якщо Росія і Україна не досягнуть нової угоди про транзит газу до 31 грудня 2019 року. В даний час Молдова отримує майже 3 млрд кубометрів газу в рік (майже 99% свого споживання) з Росії по Трансбалканського коридору, який йде через Україну. Планувалося, що знизити залежність від російського газу Молдова зможе за допомогою інтерконнектора Румунія-Молдова потужністю 1,5 млрд кубометрів газу в рік, який повинен був бути побудований до грудня поточного року, але його будівництво затримується мінімум до середини 2020 року.

Корпорації

S & P підвищило кредитний рейтинг «Укрзалізниці». Міжнародне агентство Standard & Poor’s підвищило кредитний рейтинг АТ «Укрзалізниця» до суверенного рівня — «B-». Рейтинг підвищено після успішного випуску євробондів на $ 500 млн. Прогноз розвитку — стабільний. Поліпшення рейтингу відображає підвищення рівня ліквідності «Укрзалізниці», пов’язане із залученням позики на міжнародному ринку капіталу. Після останнього випуску євробондів «Укрзалізниця» поліпшила свої позиції ліквідності і збільшила терміни погашення фінансової заборгованості. Кошти, залучені від євробондів, дозволять компанії забезпечити амортизацію кредитного портфеля протягом наступних 12 місяців.

Регулятори

Нацбанк видав двом банкам кредити рефінансування на 2,5 млрд . Національний банк України від 2 серпня задовольнив заявки на отримання рефінансування двох банків на загальну суму 2,52 млрд грн за ставкою 17% річних. На тендері з рефінансування банків пропонувалися кредити рефінансування на термін до 14 днів. Назви банків-позичальників не уточнюються. В ході попереднього тендеру 5 липня Національний банк задовольнив заявки на отримання рефінансування трьох банків на загальну суму 7,62 млрд грн за ставкою 17,5% річних.

ДБР розслідує махінації з борговими облігаціями . Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження проти ряду осіб і учасників українського фондового ринку, які займалися відмиванням грошей за допомогою облігацій внутрішньої державної позики. З’ясувалося, що фізичні особи через посередників продавали юридичним особам державні облігації за завищеними цінами, а потім викуповували їх назад за заниженими цінами. До схеми можуть залучатися інститути спільного інвестування (інвестиційні фонди). Таким чином, компанії могли зменшувати свої податкові зобов’язання перед державою, а фізичні особи отримували легальне джерело доходу, тобто відмивали гроші. Зловживання відбувалися відразу на декількох українських біржах: «Української біржі» і «Фондової біржі ПФТС». До зловживань також можуть бути причетні посадові особи цих бірж.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий