Economy 2.0 8 жовтня: підприємці все більше скаржаться на владу

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 8 листопада 2019

Фінанси

Кількість скарг підприємців на дії влади збільшилася . За третій квартал 2019 року Рада бізнес-омбудсмена отримала 428 скарг від підприємств на неправомірні дії державних органів, що на 8% більше, ніж в попередньому періоді. Більшість скарг подали українські компанії (87%) і лише 13% — підприємства з іноземним капіталом. В основному скаржилися бізнес-омбудсмена на дії влади представники малого і середнього бізнесу (70%). Найбільш активними галузями стали оптова торгівля (28%), промислове виробництво (14%), нерухомість (8%), сільське господарство (8%), а також приватні підприємці (9%). Майже половина скарг (49%) надійшла з Києва та області. Більшість скарг бізнесу були пов’язані з податковими питаннями (62%). Серед інших причин скарг бізнесу — дії правоохоронців (10%), державних регуляторів (7%), митні питання (6%), дії Міністерства юстиції (4%).

США і Китай домовилися про скасування мит на товари . США і Китай домовилися про взаємне скасування мит на товари один одного в рамках «першої фази» торгової угоди, якщо вона буде завершена, повідомили чиновники обох країн, що спровокувало розбіжності серед ряду радників американського президента Дональда Трампа. Якщо «перша фаза» торгової угоди буде завершена і підписана, очікується, що вона буде включати обіцянку США скасувати мита на китайський імпорт вартістю близько $ 156 мільярдів, які повинні вступити в силу 15 грудня і поширитися на мобільні телефони, ноутбуки та іграшки.

Агрокомплекс

Продажу землі в перші 5 років складуть до 25% орендованих площ . Продажу земель сільськогосподарського призначення в перші п’ять років після запуску ринку складуть максимум 25% від офіційно орендованої, з 20 млн га — 5 млн га. В даний час уряд не планує переглядати чинну систему оподаткування для агрокомпаній, однак за рахунок детінізації ринку землі місцеві бюджети в наступному році повинні отримати додаткові 18 млрд грн. За оцінками Кабміну, в цілому відкриття ринку землі може вивести з «тіні» 10-12 млн га.

Металургія

У 2018 році ввезення китайських труб в Україну збільшився вдвічі . Українська промислова компанія «Інтерпайп» була змушена ініціювати порушення антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну сталевих безшовних горячедеформірованних труб з Китаю, так як ввезення китайських труб в 2018 році зріс удвічі, а їх частка в загальному імпорті збільшилася до 50-55%. Частка китайського імпорту на внутрішньому ринку також значно зросла. У разі введення обмежень на поставки китайських труб в Україну дефіциту цього товару не станеться, обіцяють в компанії.

ArcelorMittal завершив квартал зі збитком. Найбільший сталеливарний магнат світу ArcelorMittal завершив третій квартал з чистим збитком через складні ринкові умови, в тому числі з-за зниження цін і підвищення витрат на сировину. Чистий збиток в липні-вересні склав $ 539 млн проти чистого прибутку в розмірі $ 899 млн за аналогічний період минулого року. EBITDA впала до $ 1,063 млрд в порівнянні з $ 2,729 млрд. При цьому експерти в середньому оцінювали цей показник на рівні $ 930 млн. Виручка компанії скоротилася до $ 16,634 млрд із $ 18,522 млрд роком раніше. ArcelorMittal очікує, що її поставки в поточному році залишаться на рівні 2018 року, в той час як раніше передбачався підйом.

Енергетика

Запаси вугілля в Україні перевищили минулорічні . Запаси вугілля на складах українських теплоелектростанцій на початку листопада виросли на 1,7% в порівнянні з показником на той же період 2018 р до 1,99 млн т. Зараз обсяги вугілля на складах перевищують минулорічні. На початку вересня було 50% від запасів вугілля на аналогічну дату минулого року. Раніше, імпорт вугілля в Україну за підсумками січня-серпня скоротився на 7,6% в грошовому вираженні, до 1,828 млрд дол., За даними Державної фіскальної служби.

У Києві потрібно модернізувати по 170 кілометрів тепломереж в рік . Щорічно в столиці необхідно здійснювати заміну і модернізацію 170 км теплових мереж, щоб зупинити тенденцію їх руйнування і аварійності, повідомили в КМДА. Комунальне підприємство «Київтеплоенерго» в цьому році замінило рекордні 130 км і в наступному році місто забезпечить ще більших масштабів ремонтних робіт. У минулому році місто повернув теплоенергетичний комплекс, в тому числі і 2,7 тис. Км теплових мереж, з управління приватній компанії «Київенерго».

Корпорації

Microsoft чекає зростання доходів від продажу хмарних технологій в Україні на 50% в рік . Найбільший світовий виробник програмного забезпечення Microsoft Corp. очікує зростання доходів від продажу хмарних технологій в Україні на 50% щорічно протягом двох найближчих років. В рамках глобальної цифрової трансформації в компанії на глобальному рівні розвиток і реалізація доступу клієнтів до хмарних сервісів стають пріоритетними і в Україні. Йдеться про всі хмарних сервісах лінійок Microsoft Office 365, Microsoft Azure і Microsoft Dynamics. Найбільший світовий виробник програмного забезпечення Microsoft Corp. збільшив чистий прибуток в першому кварталі 2020 фінансового року на 21%, в тому числі завдяки хмарному бізнесу.

Порошенко почав переписувати Roshen на старшого сина. Корпорація Roshen не спростовує інформацію про те, що колишній президент України і нардеп Петро Порошенко перереєстрував частину свого кондитерського бізнесу Roshen на старшого сина Олексія. Раніше сайт проекту Центру протидії корупції Відкритий реєстр національних громадських діячів оприлюднив дані про те, що за станом на 6 листопада бенефіціаром компанії ТОВ Центрально-Європейська кондитерська компанія (ЦЕКК) значиться Олексій Порошенко. Це підтверджує Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Там зазначено, що контроль над ЦЕКК перейшов до Порошенка-молодшого в результаті отримання корпоративних прав на нідерландську Roshen Europe B. V., яка володіє 85% ЦЕКК. Раніше Roshen Europe B. V. також належала Порошенко-старшому, згідно з його останньою декларації.

Регулятори

Фонд гарантування виставив на продаж активи трьох банків . Фонд гарантування вкладів України виставив на продаж пул активів трьох неплатоспроможних банків зі стартовою ціною 645 млн гривень. 10 грудня у системі ProZorro.Продажі відбудеться аукціон з продажу пулу активів юридичних осіб, які перебувають на балансі трьох неплатоспроможних банків. А саме: АТ «ВТБ Банк», ВАТ «Фідобанк», АТ «Дельта Банк. Стартова ціна пулу — 645 млн грн. Торги пройдуть за голландською моделі аукціону. До складу пулу увійшли права вимоги по 89 кредитів юридичних осіб, 50 кредитів фізосіб. Загальна заборгованість за договорами склала 3,14 млрд грн. 

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.       

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий