Economy 2.0 8 серпня: названий найприбутковіший банк України

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 8 серпня 2019

Фінанси

Україна домовляється про ЗВТ з Туреччиною . Україна і Туреччина опрацьовують можливість підписання Угоди про вільну торгівлю для розширення торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва. Президент Володимир Зеленський заявив, що «ми домовилися про подальше розширення торгово-економічного та інвестиційного співробітництва. Обсяги нашої двосторонньої торгівлі в 2018 році склали більше $ 4 мільярдів». Крім того, було обговорено співпрацю в будівництві доріг, аеропортів, морських портів, в оборонній, енергетичній і туристичній сферах. Ердоган зі свого боку зазначив, що під час двосторонньої зустрічі він та Зеленський обговорили всі аспекти турецько-українських відносин.

У Росії заявили, що Україна повинна СНД близько $ 4,6 млн . Міністерство закордонних справ Росії заявило, що заборгованість України перед СНД перевищила 300 млн рублів (близько $ 4,6 млн). У Москві кажуть, що розмір заборгованості та порядок її погашення визначає Рада глав урядів СНД, однак поки рішення з цього питання не прийнято. У відомстві додали, що Україна не подавала офіційних повідомлень про вихід із Співдружності і галузевих рад. У МЗС заявили, що немає ніяких перешкод для участі представників України в засіданнях, а продовження роботи в СНД «повністю залежить від політичної волі нової української влади». Україна з 2014 року взяла курс на вихід з СНД і тоді ж перестала платити внески.

Іноземці скупили українських держоблігацій майже на 88 мільярдів . Обсяг вкладень нерезидентів в облігації внутрішньої державної позики України за підсумками щотижневого аукціону виріс на 1,3 мільярда гривень, або на 1,5%, — до 87,7 мільярда гривень. У порівнянні з початком року обсяг вкладень нерезидентів в українські державні облігації зріс на 81,3 мільярда гривень, або в 14 разів. Поточний обсяг ОВДП в портфелі нерезидентів досяг 11% від їх загального обсягу в обороті, в той час як на початок року цей показник становив менше 1%.

Агрокомплекс

Україна збільшила експорт равликів в 5 разів . У січні-травні 2019 року Україна збільшила експорт равликів в 4,6 рази, до 166,5 тонн, на суму $ 252,8 тисяч в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Аграрії найбільше продавали равликів в Польщу — 44% всіх поставок за січень-травень 2019 роки (на суму $ 133 тис.), в Чехії — 32% ($ 78 тис.) і в Литву — 23% ($ 42 тис.). Імпорт равликів за вказаний період склав 35,4 тонни, що є рекордом за останні 13 років. Основними країнами-постачальниками равликів були Польща — 55% всіх поставок в Україну (19 тонн на $ 34 тис.) і Литва — 45% (16 тонн на $ 55 тис.). Всього за весь 2018 рік було експортовано 90 тонн равликів, що є найнижчим показником за останні 4 роки.

Визначено, коли відправиться перша баржа з ​​кавунами . Відправка першої баржі з кавунами очікується вже наступного тижня (12-18 серпня). Голова Херсонської обласної держадміністрації Юрій Гусєв заявив, що «урожай кавунів цього року майже вдвічі більше і все зараз працюють над тим, щоб київські споживачі і люди з інших регіонів отримали смачні кавуни, які зараз дозрівають. А баржа кінці наступного тижня вирушає з Херсонської області і буде йти в місто Київ».

Металургія

Україна майже зупинила експорт металобрухту в червні-липні . Українські підприємства в січні-липні 2019 року знизили експорт брухту чорних металів в 7,6 рази в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року — до 36,927 тис. тонн (за січень-липень 2018 року — 281,282 тис. тонн). У грошовому вираженні експорт металобрухту впав в 9,1 рази — до $ 10,186 млн ($ 92,418 млн у січні-липні 2018 року). У той же час в січні-червні поточного року країна наростила імпорт металобрухту в натуральному вираженні на 52,7% в порівнянні з січнем-липнем 2018 року — до 39,394 тис. тонн. У грошовому вираженні імпорт зріс на 0,1% — до $ 22,024 млн.

Тамсоюз ввів квоти на імпорт г/к прокату з України . Євразійська економічна комісія продовжила квоту на гарячекатаний прокат на 1 рік. Її обсяг встановлений в розмірі 1 327 758 тонн. В рамках цього обсягу гарячекатаний прокат буде поставлятися в ЄАЕС без сплати спеціального мита, а понад — зі сплатою мита в розмірі 20% від митної вартості. Захисна міра почне застосовуватися з 1 грудня 2019 року. Спеціальна захисна міра не розповсюджуватиметься на гарячекатаний прокат з країн, що розвиваються або найменш розвинених країн — користувачів єдиної системи тарифних преференцій ЄАЕС, крім Республіки Корея, а також з держав СНД, крім України.

Енергетика

Газ для населення в серпні повинен подешевшати ще на 265 грн . НАК «Нафтогаз» зобов’язаний в серпні знизити ціну на газ для населення ще на 265 грн. За даними Кабміну, з червня «Нафтогаз» зобов’язаний продавати населенню газ за ціною, яка є найнижчою на одній з чотирьох майданчиків. Найнижчою виявилася ціна НАК «Нафтогаз». Тому ціна газу в серпні для населення, без ПДВ тарифів на транспортування і поставку, складе 4 640 грн за тисячу кубічних метрів, що менше на 265 грн, ніж в липні.

Імпортний газ для України подешевшав на 4%. Українські підприємства в липні 2019 року імпортували газ за середньою ціною $ 188,5 (4 тис. 811,8 грн) за 1 тис. Куб. м. Таким чином, ціна імпорту газу за минулий місяць на 4% нижче ціну червня 2019 року в доларовому еквіваленті, коли вона склала $ 196,4 (5 тис. 160,51 грн). Нагадаємо, Україна в січні-травні 2019 року імпортувала 3 млрд 490,893 млн кубометрів природного газу на загальну суму $ 800,324 млн, у тому числі в травні — 1 млрд 217,815 млн кубометрів на $ 250,028 млн.

Корпорації

«АрселорМіттал Кривий Ріг» відновив будівництво МНЛЗ . Топ-менеджери «АрселорМіттал Кривий Ріг» провели переговори з представниками Офісу Президента, обговоривши можливості поліпшення екологічної ситуації та впровадження соціальних проектів в Кривому Розі. В результаті зустрічі сторони домовилися про п’ять кроків. Так, АМКР повинен продовжити глобальну модернізацію підприємства. Крім цього, підприємство підготувало план короткострокових ініціатив щодо зниження навантаження на навколишнє середовище. Крім того, компанія отримала можливість продовжити будівництво комплексу відділення безперервного розливання сталі (МБЛЗ-2,3). Відновлено пусконалагоджувальні роботи, які були зупинені після проведення співробітниками СБУ обшуку 20 липня о рамках розслідування кримінальної справи за ст. 441 Кримінального кодексу ( «Екоцид»).

Регулятори

«Приватбанк» став найприбутковішим банком України . Найприбутковішим українським банком за підсумками першого півріччя 2019 року, згідно з даними Національного банку України, є «ПриватБанк» з 18,289 млрд грн чистого прибутку. Другу позицію зайняв «Райффайзен Банк Аваль» з чистим прибутком 2,383 млрд грн, третю — «УкрСиббанк» — 1,458 млрд грн. Четверте місце за розміром чистого прибутку зайняв ПУМБ — 1,265 млрд грн, на п’ятий рядок з третьої позиції змістився «ОТП Банк» — 1,262 млрд грн. Найбільш збитковим в першому півріччі був «Укрсоцбанк» — 473,197 млн ​​грн, який посунув дочірній банк російського Ощадбанку на друге місце — з чистим збитком 297,749 млн грн.

НБУ дозволив бізнесу купувати валюту в кредит . В рамках валютної лібералізації Національний банк дозволив бізнесу купувати іноземну валюту за рахунок кредитних коштів в гривні без обмежень по сумі. Зазначене ослаблення дозволить підприємствам більш ефективно управляти ліквідністю і купувати необхідні обсяги валюти для виконання власних зобов’язань у зручний для себе час. Також вдосконалено валютний нагляд за дотриманням бізнесом граничних термінів розрахунків за зовнішньоекономічними операціями. Крім цього, уточнено порядок здійснення нагляду за імпортними операціями в разі зміни обслуговуючого банку.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий