Екс-генпрокурор Піскун назвав «маразмом» закон про викривачів корупції

Закон про захист викривачів корупції не буде працювати, тому що органи завалять анонімками, а нагорода настільки мізерна, що «викривачу» буде вигідніше домовлятися з корупціонерами

Глава союзу юристів України, екс-генпрокурор України Святослав Піскун жорстко розкритикував затверджений у четвер, 17 жовтня, Верховною Радою закон «Про внесення змін до Закону України» Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції».

За його словами, в тому вигляді, в якому закон прийнятий, він працювати не буде. До того ж, за його словами, за багатьма позиціями він суперечить чинному законодавству, пише Сегодня.

«По-перше, якщо говорити про виплати викривачам корупції, то потрібно розуміти, що мова йде про 10% не до заявленої суми, а до суми збитку, встановленої судом. Але це не важливо. Набагато важливішим в законі є те, що анонімам дали право повідомляти про злочин. Ми це проходили в радянські часи. і навіть тоді від такої практики відмовилися. Тому що розгляд анонімок займало 60% робочого часу правоохоронних органів і працівників правоохоронної системи. При цьому в 90% випадків анонімні заяви не підтверджувалися «, — оповіді л Піскун.

За його словами, також закон не корелюється з законодавством, згідно з яким кожне повідомлення про злочин вноситься до Єдиного реєстру досудових розслідувань, після чого, власне і починається розслідування будь-якого злочину.

«Тобто можна прогнозувати, що кількість початих кримінальних проваджень зросте в десятки разів. Так само як і закритих потім без результату. Але де взяти стільки працівників правоохоронних органів? Це маразм. Ці анонімки, скарги затягнуть в прірву правоохоронну систему. Співробітники будуть тисячами звільнятися, оскільки неможливо буде працювати на результат «, — заявив Піскун.

Також екс-генпрокурор зазначив, що на даний момент в Кримінальному кодексі існує стаття 383 про завідомо неправдивому повідомленні про злочин, однак новий закон цю статтю ігнорує (відповідні правки не були схвалені парламентом, — ред.).

Крім того, екс-генпрокурор висловив сумніви в ефективності норми закону про виплати викривачів грошової винагороди.

«Ніхто за 10% не буде викривати корупцію. В українських реаліях він (викривач, — ред.) Піде з матеріалами до корупціонера і запропонує йому разом працювати за 20%», — зазначив Піскун.

Екс-генпрокурор також висловив думку, що боротьбу з корупцією слід активізувати, надавши необхідні повноваження НАБУ, ГБР, прокуратуру тощо За словами Святослава Піскуна, Союз юристів пропонував представникам нової влади професійну допомогу в роботі над законопроектами, що стосуються реформування правоохоронних органів і судової системи, однак ця допомога виявилася не затребувана.

«Ми направляли лист керівництву парламенту, запропонувавши свою допомогу. У нас є вчені, фахівці, судді, прокурори, поліцейські, які пропрацювали в правоохоронних органах десятки років і готових безкоштовно допомогти владі створити дієве законодавство. Але це виявилося непотрібним», — констатував Піскун.

Як повідомляв RabinovichTV , в першому читанні Верховна Рада прийняла президентський законопроект №1010 про внесення змін до закону про запобігання корупції щодо викривачів корупції 13 вересня. За нього проголосували 283 народних депутата. 

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.        

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий