Експерт Володимир Кацман розповів, як влада з корупцією бореться

На правоохоронні органи витратили мільярди, а в бюджет для соцвиплат повернули лише 14 тисяч — нагадав політичний експерт Володимир Кацман.

У минулому році на усі разом узяті правоохоронні та антикорупційні органи витратили близько 7 млрд грн, проте в державний бюджет надійшли «серйозні гроші» від антикорупційних акцій – у сумі аж 14 тис. грн.

Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Експерт звернув увагу на те, яким нікчемним є результат повернутих до бюджету коштів у результаті розслідування корупційних скандалів.

«Витративши в минулому році мільярди на правоохоронні органи, вони так напружилися сильно, що аж 14 тис. грн перерахували на рахунок казначейства, і це «серйозні» гроші, причому більшу їх частину склав штраф Ситника за помилки в декларації. Звідки ж візьмуться гроші на індексацію та підвищення пенсій, на гідний рівень життя!» – зазначив Кацман.

Експерт не виключає, що і розслідування скандалу навколо міністра інфраструктури України Владислава Криклія, який, перебуваючи на державній посаді, не вказує у своїх деклараціях цивільну дружину та її елітне майно, завершиться приблизно так само.

«У нашого корупційного «карткового будиночка» є дві вразливі точки, які його розсипають відразу… Перше — це абсолютна віра, яку нам прищепили різного роду «грантоїди» і «соросята», про те що Антикорупційний суд, електронне декларування моментально змінять наше життя на щось таке, яке з’їсть цю корупцію з потрохами. Правда, при цьому активісти-«соросята» себе звільнили від цієї електронної декларації. Ось це вже наводило на підозри, що щось тут не так»,– зазначив експерт.

Він додав, що «другий момент полягає в тому, що у нас всі рахують доходи чиновників і їх зарплати, а, приміром, у США звертають увагу не на доходи, а витрати. І запитують у чиновників за неправомірні і необгрунтовані витрати – таку систему і нам би запозичити».

«І головне. Наші державні чиновники зовсім не «заточені» на досягненні завдання соціальної держави – забезпечення доходів громадян. Вони думають про свої доходи і про свої оффшори, про викачування коштів з розпродажу держмайна. А треба виробляти додану вартість, створювати робочі місця і збільшувати виробництво, одночасно забезпечуючи людей грошима. І повертати вкрадене і виведене за кордон в бюджет, щоб підвищувати соціальні стандарти і виплати», – резюмував Кацман.