Експерти розповіли, чи вплине купюра 1000 гривень на курс

25 жовтня в обігу з’явилася нова купюра номіналом 1000 гривень. Останній раз новий номінал в Україні вводився у 2006 році. Чого чекати від появи нової купюри?

Національний банк України ввів в обіг купюру номіналом 1000 гривень, на якій зображений вчений Володимир Вернадський. Глава НБУ Яків Смолій вважає, що випуск банкноти виправданий, адже доходи українців за останні 10 років серйозно виросли. На думку керівництва НБУ, нова купюра дозволить економити на транспортуванні і зберіганні банкнот.

Чому Вернадський?

Як пояснив Яків Смолій, Вернадський був обраний для нової купюри через величезний внесок в історію і науку України. Як відомо, Володимир Вернадський є одним із засновників Української академії наук. Він відомий на весь світ завдяки своїм досягненням в області мінералогії, геології, хімії та філософії. Саме Вернадський стояв біля витоків ядерної енергетики в СРСР.

Відзначимо, що крім Вернадського на купюру могли потрапити Олександр Довженко, Павло Скоропадський і Данило Галицький. Але вченого обрали, тому що представники інших сфер вже були на банкнотах.

Як реагують українці?

Багато українців негативно відреагували в мережі на появу нової банкноти, заявивши, що вона символізує знецінення національної валюти і доходів населення. Українці впевнені, що банкнота в 1000 гривень — це свідчення гіперінфляції. Фінансовий аналітик Олексій Кущ ще в 2017 році, коли банкноту тільки планували, заявляв, що вона вигідна тіньовому сектору і корупціонерам, оскільки такими купюрами легше давати хабарі. При цьому простим громадянам вона не потрібна. На думку експерта, банкнота в 1000 гривень не виправдана з точки зору рівня життя українців.

Що кажуть експерти?

Втім, не всі експерти так категоричні. За словами фінансиста Тараса Козака , країни, які пережили високу інфляцію, потребують впровадження нових банкнот. Експерт пояснює, що на момент введення в обіг купюри в 500 гривень, середня зарплата в Україні зросла в 10 разів. Теоретично, НБУ міг би ввести в обіг і купюру 5 тис. гривень. Козак наголосив, що нова банкнота не призведе до інфляції. Вона є наслідком інфляції.

Економічний експерт Ерік Найман також вважає, що введення в обіг нової банкноти ніяк не вплине на економічну ситуацію в країні. За його словами, купюра 1000 гривень дійсно потрібна Україні. Вона дозволить НБУ знизити витрати на друк і транспортування грошей. За словами Наймана, у банків і бізнесу сьогодні є запит на купюру великого номіналу. Вона потрібна для більш зручних розрахунків. Експерт нагадав, що 500 гривень — це всього лише 20 доларів. За мірками бізнесу дуже несуттєва сума.

Економічний експерт Євген Невмержицький наголошує, що 1000 гривень — це навіть не 100 доларів. А ось коли вводилася в обіг купюра номіналом 200 гривень, це було більше 100 доларів. Економіст додав, що нова банкнота жодним чином не позначиться на курсі.

Економіст Михайло Кухар взагалі вважає, що потрібно випускати купюри по 5 і 10 тис. гривень. Він упевнений, що тоді бізнес буде більш охоче розраховуватися гривнями, а не доларами. Це зменшило б доларизацію в готівкових розрахунках.

Як відрізнити підробку від справжньої купюри

З випуском нової купюри активізуються шахраї, які спробують збути підробки продавцям, які ще не зовсім розібралися, як виглядає нова банкнота. В НБУ нагадують, що банкнота має сучасні поліграфічні елементи захисту, в тому числі полімерну стрічку пурпурного кольору, яка введена в товщу паперу. Основний колір купюр блакитний. Вона виконана з якісного матеріалу, що відповідає міжнародним стандартам, тому її важко буде підробити.

Раніше RabinovichTV писав, що НБУ позбавив ліцензії крупний банк.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий