Фахівці НАЗК вивчали основні аспекти проведення досліджень суспільної думки

Основні аспекти організації та проведення досліджень суспільної думки вивчали під час тренінгу фахівці Національного агентства з питань запобігання корупції. Захід для працівників апарату Національного агентства організувала соціологічна компанія GfK Ukraine за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні в рамках проекту міжнародної технічної допомоги “Підтримка діагностики, моніторингу та переслідування корупції в Україні”.

Член Національного агентства Олександр Серьогін наголосив на важливості розуміння методики та методології соціологічних досліджень.

«Завдяки такому інструментарію як дослідження суспільної думки ми можемо отримати об’єктивну картину рівня сприйняття корупції в Україні та ефективності реалізації антикорупційної політики, оцінити, які позитивні зрушення ми маємо, а що необхідно відкоригувати» — зазначив під час відкриття тренінгу Олександр Серьогін.

Тренінг пройшов у форматі лекцій, під час яких старший дослідник Департаменту соціальних та політичних досліджень GfK Ukraine Тетяна Костюченко розповіла про основні етапи та типи досліджень, методи збору інформації та їх переваги, типи запитань та особливості їх використання залежно від методу опитування, основні методи аналізу та інтерпретації даних.

Лектор поділилася практикою проведення соціологічних досліджень у різних сферах та розповіла про переваги методів збору інформації у дослідженнях явища та рівня корупції.

Крім того, Тетяна Костюченко акцентувала увагу на важливості правильно сформульованої мети і дослідницьких питань та окреслила типові помилки у формулюванні мети дослідження.

Олександр Водянніков, керівник відділу верховенства права Координатора проектів ОБСЄ в Україні, своєю чергою, поділився практичним досвідом проведення соціологічного дослідження щодо рівня корупції в Україні.

Як повідомлялося, у вересні цього року було презентовано перші результати соціологічного дослідження щодо рівня корупції в Україні, проведеного за методикою Національного агентства соціологічною компанією GfK Ukraine за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий