Focus: через генетичну мутацію людям потрібно менше часу для сну

Щоб бути здоровим, потрібно спати не менше восьми годин на добу. Чому ж деяким людям достатньо набагато меншої кількості сну?

Основа міцного здоров’я – спокійний і глибокий сон. Під час відпочинку організм бореться із запаленнями, нападами тривоги і виникненням важких хвороб, таких, як синдром Альцгеймера або рак. Загальноприйнята норма здорового сну – 7-8 годин на добу. Але є люди, яким вистачає набагато менше часу, щоб виспатися. Їхній секрет – у генетиці.

Про це пише видання Focus.

Є питання

Вченим із США вдалося відповісти на питання, яке цікавить безліч людей. Все почалося з того, що біологу з Каліфорнійського університету Юінь-Ху Фу надходило дуже багато листів, автори яких запитували, чому так відбувається: вони відчувають себе відмінно і добре працюють, незважаючи на те, що дуже мало сплять.

Біолог разом з колегами провів велике дослідження і встановив, що «безсонних» людей об’єднує одна генетична мутація, яка, швидше за все, пов’язана зі здатністю мало спати.

Батьки і діти

Щоб провести експеримент, автори дослідження взяли аналіз крові у представників однієї родини – хлопця і його батька, – які говорили, що можуть спати менше, ніж шість годин на добу. При цьому вони почувалися чудово.

У обох виявилася генетична мутація, яка відповідає за регуляцію потреби організму у відпочинку і сні.

Будуть інші?

Виявлені особливості гена можуть бути не єдиними генетичними відхиленнями любителів вставати раніше.

За словами Фу, ще немає інформації про те, як мутації поєднуються між собою і як вони впливають на процес відпочинку. Можливо, спати менше можуть тільки ті люди, у яких є певна комбінація генетичних змін.

Миші з пам’яттю

Щоб перевірити, як виявлені мутації впливають на здатність менше спати, поєднання людських генів вживили мишам. Тварини зі «щепленням від сну» дійсно спали менше, але почувалися так само добре, як і їхні звичайні родичі після відпочинку.

Крім того, у мишей з коротким сном покращилася пам’ять. Гризунів били струмом в окремій клітці, потім пересаджували. Звичайні миші забували, де їм робили боляче, і не боялися повернення в «електричну» клітку. А миші після щеплення лякалися, коли їх знову садили в клітку з електрошоком.

Корисно?

За словами дослідників, відкриття може бути корисним для людей: їх можна навчити спати більш ефективно, поліпшити пам’ять і підвищити загальну працездатність.

Однак до створення справжнього «щеплення від сну» ще дуже далеко.

Читайте такж — Business Insider: Що відбудеться в місті після ядерного вибуху (відео) 

Ядерний вибух — справжній Апокаліпсис, який перетворить життя людей на фільм жахів наяву. «Міжнародний комітет Червоного хреста» показав наочно, що станеться з містом, на яке скинуть атомну бомбу.

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий