Foreign Policy (США): українці, ласкаво просимо в американське болото

Професор з США заперечує ідею про те, що Україна потрапить в пастку через Байдена.

Професор з США заперечує ідею про те, що Україна потрапить в пастку через Байдена. На основі аналізу бесіди Зеленського з Трампом він робить висновок про те, що український президент досить вдало відсторонився і ввічливо відійшов в сторону. Якщо Зеленський буде і далі проявляти мудрість і витримку, то тільки виграє в такій ситуації, пише видання Foreign Policy.

Днями The Washington Post опублікував статтю під назвою «Американці, ласкаво просимо в українське болото», присвячену скандалу зі спробою Трампа тиснути на українського президента Зеленського, щоб він прискорив розслідування відносно сина Джо Байдена.

Як вважає автор статті, Україна була мимоволі втягнута в інтриги американських партій — демократів і республіканців — і по суті не грає ніякої особливої ​​ролі в насувається імпічмент Трампа. Старт процедури — це лише наслідок махінацій політичного протистояння впливових партійних персон. Але Зеленський, на думку професора, за умови належного поведінки, зможе зробити ситуацію, що склалася «Подарунком долі для його країни і для нього особисто».

Стенограма

Стенограма розмови двох президентів 25 липня демонструє ввічливість і ввічливість Зеленського, адже саме так повинен вести себе президент однієї з найбільш найменш впливових країн світу з найвпливовішим президентом.

«Улесливо, по можливості ухильно, хвалячи співрозмовника, коли це нічого тобі не варто, погоджуючись, коли згоду виправдано, і утримуючись від виразу явного незгоди. Саме так робив Зеленський ».

Двічі він погодився з Трампом, один раз «на 100%», і навіть «не просто на 100%, в дійсності на 1000%». Також Зеленський повідомив Трампу: «Я повинен зізнатися, що багато чому ми навчилися у вас. Ви показали нам приклад, і ми перейняли у вас багато навички і знання, скориставшись ними на наших виборах ». Це фраза прохача, який хоче заслужити прихильність господаря.

Коли Трамп критикує європейців, Зеленський знову погоджується. «Можу вам сказати, що я розмовляв з [канцлером Німеччини Ангелою] Меркель, ми з нею зустрічалися. Бачилися ми і з [французьким президентом Еммануелем] Макрона. Я їм сказав, що вони недостатньо роблять з питань санкцій, могли б більше ».

У цьому питанні Зеленський дійсно прав, так як Німеччина і Франція навмисне не помічають російські порушення норм міжнародного права щодо України. Вони всіма силами схиляють Зеленського погодиться на формулу Штайнмайера, яка призведе до того, що Росія зможе втручатися у внутрішні і зовнішні справи України.

Лінія поведінки Зеленського

Важливий момент, на думку вченого, полягає в тому, що Зеленський уникає прямої відповіді в двох моментах, коли Трамп явно тисне на нього: «Хочу, щоб ви надали нам послугу, тому що ваша країна багато пережила, і Україна багато знає про це. Хочу, щоб ви з’ясували, що сталося з усією цією ситуацією, вони кажуть «Краудстрайк» … Здогадуюся, один з ваших заможних людей … Той сервер, кажуть, що він у України. Багато що відбулося, вся ця ситуація. Я думаю, ви оточуєте себе тими ж самими людьми. Хотілося б, щоб генеральний прокурор подзвонив вам або вашим людям, і мені хотілося б дістатися до суті ».

На цей ряд нескладних пропозицій Зеленський відповів: «Так, це дуже важливо для мене, як і все те, що ви згадали раніше. Для мене як президента це дуже важливо, і ми готові до будь-якої співпраці в майбутньому. Ми готові відкрити нову сторінку нашої співпраці, сторінку у відносинах між США і Україною ». І знову запевняє Трампа в тому, що Україна — великий друг США.

Коли Трамп в кінці кінців просить Зеленського приділити увагу справі Хантера Байдена, який працював у раді директорів української енергетичної компанії, Зеленський знову уникає прямої відповіді.

Він запевняє, що новий прокурор з його команди «розбереться з ситуацією, особливо з тією компанією, про яку ви говорили. Питання розслідування цієї справи фактично є питанням відновлення чесності, тому ми про це подбаємо і займемося розслідуванням справи. Крім цього, я б попросив вас надати нам якусь додаткову інформацію, якщо вона у вас є. Це допомогло б нам в проведенні розслідування і дозволило б нам здійснити правосуддя в нашій країні ». Трамп чітко наполягає на розслідуванні Байдена, тоді як Зеленський розпливчасто говорить про чесність і правосуддя.

В кінці розмови Зеленський використовує можливість і просить Трампа про розширення економічного співробітництва між Україною та США, зокрема в сфері енергетичної незалежності Києва.

Висловивши своє прохання, український президент знову підтверджує підтримку Трампа Україні: «Ми вже розвиваємо співпрацю. Ми купуємо американську нафту, але я сподіваюся, що ми ще будемо зустрічатися з цього питання. У нас буде більше часу, щоб обговорити всі ці можливості і дізнатися один одного краще. Я б хотів подякувати вам за підтримку».

Після цього Трампу нічого не залишалося, як привітати Зеленського з перемогою на виборах: «Вітаю, ви виконали фантастичну роботу. За цим стежив увесь світ. Не думаю, звичайно, що ваша перемога стала такою вже несподіванкою, але все одно вітаю».

Висновки

Таким чином, Зеленський одночасно відстояв інтереси України і підтвердив свою підтримку і розуміння інтересів Трампа.

Як вважає автор статті, українському президенту варто зараз скористатися тією увагою ЗМІ, яка розгорнулося в зв’язку з цим скандалом. У Зеленського є великий шанс пропіарити Україну як «билися демократію», яка була досить успішною в боротьбі з корупцією в останні роки, а також впроваджує економічні реформи і протистоїть російським на Донбасі.

Україну сьогодні вважають джерелом проблем в США. Але це не так, вважає професор. Джерело американських проблем — всередині країни. Все, що потрібно зараз Зеленському, це розповідати правду про Україну, про її здобутки і великих планах. В такому ракурсі Зеленський отримає більше дивідендів для своєї країни, ніж ті, які нібито запропонував йому Трамп.

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий