Foreign Policy: Трамп як ніколи вразливий до ядерного шантажу Чен Ина

Зростаюча імпульсивність Трампа і його схильність до одностороннього прийняття рішень можуть сигналізувати Кіму, що він може отримати бажане.

Наступна спроба Північної Кореї чинити тиск на Сполучені Штати, щоб вони підкорилися волі Пхеньяна, починається з прихованої загрози. Ніхто точно не може сказати, чим саме Пхеньян має намір шантажувати Вашингтон, але загрози отримують дедалі чіткіші обриси.

Все залежить від наступних кроків Вашингтона, і тим самим вина за будь-які провокаційні дії КНДР буде лежати на США, — пише Foreign Policy.

Поговоримо?

 Пхеньян погодиться на переговори з Вашингтоном, надавши безліч можливостей для дипломатії. Він використовує час перед переговорами, щоб продемонструвати передові збройові можливості режиму, але переговори зазнають краху. Йдучи, північнокорейські переговорники завдадуть образи своїм американським колегам, погрожуючи їм і майстерно загострюючи напруженість, але залишаючи можливість для США повернутися з більш вигідними для КНДР пропозиціями.

Такий хід подій стає все більш ймовірним після скасування давно очікуваних переговорів щодо ядерної зброї на робочому рівні на початку минулого місяця, і коментаря головного переговірника КНДР про можливе повернення до випробувань балістичних ракет на великих відстанях і ядерних ракетах великої дальності. Досі президент США Дональд Трамп рекламував свої «особливі відносини» з Кімом, обмінювався «любовними листами» з молодим диктатором і захищав його від засудження з боку міжнародного співтовариства за його демонстрації зброї і грубі порушення прав людини. Він вважав, що хитрощі північнокорейського режиму на нього не діють. Але це більше не так.

Вимагачі зі стажем

 Кім націлився на Трампа і готується до наступної зустрічі на вищому рівні, яка, можливо, поставить під загрозу всі попередні успіхи американського лідера. Дипломатія між Кімом і Трампом ще не дала конкретних результатів у денуклеаризації, але вона також піддала президента США ядерному шантажу – навику, який династія родини Кім удосконалила за десятиліття.

Персоналізуючи ядерну проблему Північної Кореї і закриваючи осі на випробування ракет малої дальності в останні місяці, заявивши, що вони не порушували його особистої угоди з Кімом (хоча вони суперечать резолюціям ООН), Трамп ненавмисно загнав себе в кут. Президент відхилив заборону на випробування балістичних ракет малої дальності як таких, «що не порушують сінгапурської угоди». Але, передчуваючи швидку славу головного миротворця, Трамп підставився під удар Кіма.

Зачаївся і чекає

 Зростаюча імпульсивність Трампа і схильність до одностороннього ухвалення рішень, які посилилися в останні тижні на тлі зростаючого стресу, пов’язаного з розслідуванням імпічменту, дають Кіму надію на те, що він може вмовити президента дати йому те, що він хоче, незалежно від заявленої політики США.

За прикладами тиску на Трампа Кіму не потрібно ходити далеко: він майже напевно натхнений недавнім рішенням Трампа вивести війська США з кордону Сирії з Туреччиною, незважаючи на застереження експертів з національної безпеки, в тому числі від його найпалкіших прихильників у Конгресі. Для Кіма це є доказом того, що у нього є можливість скористатися особистими уподобаннями Трампа.

Останнє корейське попередження

 Кім місяцями відпрацьовував методи своєї дипломатії. У своєму новорічному зверненні в січні 2019 року він рекламував свої зовнішньополітичні досягнення за попередній рік, зокрема перший в історії саміт з Трампом в червні 2018 року. Але він попередив, що якщо Вашингтон «продовжить застосовувати санкції і чинити тиск на нашу Республіку, ми будемо змушені знайти новий шлях», натякаючи на те, що він не збирається легко відступити.

Після того, як в лютому саміт в Ханої не привів до скасування санкцій, високопоставлений північнокорейський чиновник оголосив на спішно організованій прес-конференції, що Кім «втратив бажання брати участь в угодах». Через місяць той же чиновник засудив «гангстерську позицію США» і попередив, що Кім може переглянути свій мораторій на випробування ядерної зброї, повторивши старі загрози, підкресливши, що КНДР знищить зовнішньополітичне досягнення Трампа, за яке він ледь не удостоївся Нобелівської премії миру.

А в квітні Кім сказав, що дасть Вашингтону час до кінця року, щоб змінити тон у спілкуванні з Пхеньяном.

Прийміть вибачення

Кім готовий підігрувати нарцисцизму Трампа, граючи на особистих відносинах з президентом. Він задовольняв схильність Трампа до позерства, позуючи з ним для фото в ЗМІ. Замість критики обидва лідери почали обмінюватися особистими листами.

В останньому посланні довжиною в три сторінки Трамп отримав «невелике вибачення» Кіма за випробування балістичних ракет малої дальності і обіцянку, що він зупинить ці запуски, як тільки завершаться військові навчання США і Південної Кореї. Трамп в той же день заявив, що йому ніколи не подобалися спільні навчання, тому що «за них потрібно платити».

Трамп багато в чому влаштовує Пхеньян. Кім зміг підняти свій міжнародний авторитет, переконати Вашингтон і Сеул скасувати і скоротити заплановані військові навчання, відновити зв’язки з Пекіном і Москвою, маргіналізуючи ключових союзників США. Проте, Кім не зміг змусити Вашингтон зняти санкції.

Час вийшов

 Відносний спокій може бути порушено, якщо Кім, передчуваючи, що час Трампа в Овальному кабінеті добігає кінця, вирішить збільшити ставки. Офіційні заяви ЗМІ в останні тижні припускають, що Кім домагається зустрічі з Трампом і натякає на деяку терміновість. Високопоставлений північнокорейський чиновник в кінці жовтня підтвердив, що крайній термін для зміни політики США – кінець 2019 року, і сказав, що вся надія – на «особливі» стосунки між Трампом і Кімом. Випробування балістичних ракет малої дальності 31 жовтня – 12-е з травня – стане останнім кроком.

Чиновники Білого дому намагаються стримати нерозсудливість Трампа, і стурбовані, «що Трамп дасть обіцянки, які він не повинен виконувати, схвалюючи політику, яка суперечить позиції США».

Що буде

 Щоб підштовхнути Білий дім до дій, Північна Корея може приступити до рішучих дій. Це повинні бути дії, що вимагають невеликих витрат, з максимальним ефектом, при цьому з якоїсь двозначністю, щоб уникнути міжнародного удару у відповідь.

Наприклад, головний ядерний полігон КНДР був закритий, але аналіз супутникових знімків показує, що режим продовжує підтримувати його для майбутнього використання. Режим може внести там помітні зміни – таємничі переміщення транспортних засобів, що встановлюють навіси, ніби щоб щось приховувати, збільшення персоналу, риття тунелів, — ознаки, які будуть говорити про підготовку до ядерного випробування. Така діяльність викличе тривогу, і в міру наближення кінця року зв’язок між погрозами Північної Кореї і діяльністю на полігоні викличе лавину освітлень в ЗМІ. Уже будучи схильним провести ще одну зустріч на вищому рівні з Кімом, Трамп, швидше за все, прислухається до неминучих закликів китайських і південнокорейських лідерів безпосередньо вступити в контакт із Кімом.

В обмін на чергову відмову від ядерної програми Кім може зажадати від Трампа припинення спільних навчань США і Південної Кореї, виведення з півострова американських військ і зняття санкцій. Щоб зберегти заявлений успіх у зовнішній політиці – ніяких ядерних випробувань і ракетних випробувань великої дальності – Трамп може «представити нові обіцянки Кіма як перемогу США, в односторонньому порядку оголосити про закінчення Корейської війни і сказати південнокорейцям і Японії, що це «їхні сусіди», і їм доведеться мати справу з Північною Кореєю.

Як показали події 2017 року, Кім не боїться протистояти Трампу. Але раніше він робив це з образами і грубістю, а тепер він обіцяє дружбу.

Читайте також —  Foreign Рolicy: Туреччина мріє про ядерну зброю, і знає, де її взяти 

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

 

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий