Foreign Рolicy: Чи можуть комікси врятувати міжнародні відносини?

Комікси — проста форма подачі складної інформації, яка дозволяє донести важливі дані до найнеосвітченіших громадян.

Цінність добре інформованого суспільства важко переоцінити. Але в еру фейкових новин і звинувачень з боку урядових чиновників в тому, що люди повинні й самі у всьому розбиратися, як дохідливо інформувати громадськість?

Потрібна інформація

 Як би принадно не було б для експертів «сховатися в вежу зі слонової кістки» і продовжувати писати тільки для наукової аудиторії, це було б помилкою. «Наприклад, недавні події в США призвели до того, що виборці з вищою освітою опинилися проти виборців без такої, і нездатність подолати такі соціальні розбіжності може привести до подальшої поляризації суспільства», — пише Foreign Рolicy. Це особливо актуально для таких тем, як штучний інтелект, наука про клімат і генетичні дослідження, необхідність щеплень, де для вирішення проблем необхідні як досвід, так і широка участь громадськості.

Крім того, дослідження часто удосконалюються в процесі залучення громадськості, особливо в області соціальних наук, де люди в кінцевому підсумку стають предметом вивчення.

Блог в поміч

 Академіки давно визнали необхідність тісного спілкування з більш широкою аудиторією. Вони все частіше стали використовувати популярні книги, блоги та візуалізації в якості інструментів комунікації. Використання оповідних структур для спілкування також стає все більш популярним і навіть стало предметом вивчення. Нобелівська премія за «Оповідну економіку Роберта Шиллера» — недавній приклад.

Кому потрібні комікси?

 У нових експериментах, проведених в Інституті державної політики ім. Беннетта Кембриджського університету і в Інституті нового економічного мислення Оксфордського університету, предметом дослідження стало комунікаційне середовище, в якому поєднується як розповідне, так і візуальне: комікси.

Комікси, які визначаються як «послідовне мистецтво», зазвичай передають інформацію через серію зображень, пов’язаних один із одним в лінійному оповіданні. Незважаючи на те, що в різних країнах існують культурні відмінності в стилі і змісті, цей знайомий, доступний носій користується широкою популярністю і може донести найделікатнішу або серйозну інформацію до глядачів у всьому світі.

Доступна форма

 Можливо, саме тому комікси є звичайним явищем в шкільних класах, в газетах, а також знайшли застосування в охороні здоров’я, в науковій комунікації, і допомагають людям засвоювати інформацію. Проте, вони рідко використовувалися в обговореннях державної політики.

На перший погляд комікси здаються занадто легковажними для серйозного політичного дискурсу. Проте, ряд досліджень показав, що вони покращують взаємодію, мотивацію і, в деяких випадках, засвоєння інформації. Крім того, повноту розповіді в коміксі – в порівнянні зі стандартним політичним резюме або академічним документом – не слід недооцінювати. У коміксах читачам часто пропонується побачити конкретну проблему або тему з точки зору різних персонажів, відкриваючи можливість більш глибокої взаємодії з проблемою. Крім того, комбінуючи інформацію з емоційним змістом, комікси мають унікальну здатність породжувати емпатичне розуміння – а це дуже важливо для сучасного світу.

Нові герої

 Комікси могли б заохочувати участь громадськості в складних і спірних питаннях, таких як економіка і зміна клімату. «Пригоди Статмена», наприклад, показують важке становище економіста, який прагне краще висловити подрузі важливість свого дослідження. Або новий супергерой, особлива сила якого дозволяє йому бачити світ як складну систему. Використовуючи свої знання, він працює над виявленням областей, в яких невеликі політичні заходи можуть чинити величезний вплив на перехід планети на чисту енергію.

Комікси, звичайно, є доповненням, а не заміною традиційних способів спілкування, таких як наукові статті або технічні звіти. Без солідної дослідницької бази ці історії будуть розважати, але навряд чи стануть ефективними інструментами для кращого інформування широкої громадськості.

Комікси про зовнішню політику та економіку могли б зробити населення більш поінформованим, і пояснити людям стан речей доступніше, ніж той же телевізор.

Читайте також — Foreign Рolicy: До чого може привести відкриття всіх кордонів у світі 

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий