Foreign Рolicy: Як Ердоган обіграв Трампа (знову)

Скандальний президент Туреччини отримав платформу Білого дому, щоб представити свої погляди. При цьому президент США не отримав майже нічого.

Перебуваючи з президентом США Дональдом Трампом в Білому домі після довгоочікуваної зустрічі в Овальному кабінеті в середу, 13 листопада, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган отримав рідкісну можливість виступити перед американською громадськістю та мільйонами глядачів по всьому світу. При цьому Трамп не отримав фактично нічого.

Детальніше про ситуацію пише видання Foreign Рolicy.

Не перехвалити

Незважаючи на явне зневажливе ставлення Ердогана до західних стандартів – покупку російської військової техніки, ув’язнення журналістів, початок кривавого вторгнення в північно-східну Сирію і нібито дозвіл своїм довіреним особам безкарно здійснювати військові злочини, Трамп не переставав вихваляти свого турецького колегу.

«Туреччина, як всі знають, є важливим союзником НАТО і стратегічним партнером США по всьому світу», — сказав Трамп, подякувавши Ердогану за його зусилля в підтримці припинення вогню в північно-східній Сирії. Хоча насправді це бойові дії, які фактично вони ніколи не припинялися.

Крім того, Трамп відзначив «життєво важливий внесок» Туреччини в операції в Афганістані й боротьбу з Ісламською державою. Насправді Туреччина не зіграла істотної ролі в смерті лідера Ісламської держави Абу Бакра аль-Багдаді в ході спецоперації США.

Фанат

 «Я великий шанувальник президента Ердогана», — зазначив Трамп. Він не згадав звинувачення в жахливих військових злочинах і порушеннях прав людини, які були пред’явлені Туреччині під час вторгнення, зокрема, використання фосфорних боєприпасів проти цивільних осіб, страту в’язнів і напади на жінок і дітей.

Прес-конференція, проведена після зустрічі в Овальному кабінеті, є лише останнім прикладом того, як Трамп потурає побажанням Ердогана, всього через місяць після того, як президент США вивів війська з кордону Туреччини з Сирією, проклавши шлях для турецької атаки.

«Ердоган, мабуть, радий тому, що Трамп надав йому платформу Білого дому для захисту, в той час як його постійно лають в міжнародних ЗМІ. Це піар-перемога для Ердогана. Світові телеканали 15 хвилин безперервно транслювали його виступ», — написав у Twitter турецький журналіст Рагіп Сойлу.

Інші питання

 Зустріч в Овальному кабінеті, на якій також була присутня група високопоставлених сенаторів, наприклад, Ліндсі Грем, могла б дати двом лідерам можливість домовитися у багатьох питаннях, в тому числі покупку Туреччиною російської ракетної системи С-400, яка загрожує американським винищувачам, і пропрацювати потенційну торгову угоду на 100 мільярдів доларів. Проте, ці питання навіть не піднімалися.

Експерти кажуть, що Ердоган в черговий раз обійшов Трампа в питанні С-400. «Обіцянка Анкари не використовувати вже отримані С-400 навряд чи є поступкою і може бути легко скасована», — каже Томас Карако з Центру стратегічних і міжнародних досліджень.

Занепокоєння викликає те, що Туреччина буде використовувати С-400, який був розроблений для відстеження найдосконаліших винищувачів США, щоб отримати ключову інформацію про те, як працює F-35, коли знаходиться в режимі невидимості. Цю інформацію швидко отримає Москва.

Дань поваги

Після того, як цього літа до Туреччини прибули перші системи С-400, Міністерство оборони США офіційно виключило Туреччину з програми F-35, зазначивши, що Анкара втратить свої виробничі потужності до березня 2020 року. Але США готові переглянути свою позицію, якщо Туреччина передумає.

 «Туреччина є важливим союзником НАТО, і відносини між військовими США і НАТО залишаються міцними», — заявив в жовтні глава європейського командування США генерал Тод Волтерс.

Поставка російської системи цього літа в Туреччину також тягне за собою жорсткі санкції США. Але Трамп відклав введення цих санкцій, незважаючи на протести законодавців.

«У Ердогана було багато причин для покупки С-400, хоча США запропонували ракетну систему Patriot в якості альтернативи», — каже Карако. Причини такого рішення швидше політичні – покупка С-400 розглядається як «данина поваги» президенту Росії Володимиру Путіну. Не виключено, що Ердоган має намір створити систему, призначену для збивання західних літаків.

«Туреччина все ще грає з нами», — зазначає Карако.

Читайте також — FP: Людина-невидимка з Пентагону веде власну гру у Вашингтоні 

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий