Foreign Рolicy:Майбутнім президентам доведеться зіткнутися з пандемією

Світу загрожують не тільки війни і голод, а й пандемії небезпечних хвороб, які можуть вбити мільйони людей і підірвати глобальну економіку.

У найближчому майбутньому світ чекають пандемії нових хвороб, від яких у людства ще немає ні вакцин, ні імунітету. Президентам доведеться керувати державами в украй складних умовах, коли віруси будуть захоплювати одну державу за іншою, не зважаючи на кордони і контроль над ними.

У США вже задумалися, як боротися з майбутньою пандемією в усьому світі, — пише Foreign Рolicy.

Приклад Обами

Президенти США відіграють важливу роль, коли мова йде про хвороби, які перетинають міжнародні кордони. Спочатку Барака Обаму критикували за повільну відповідь на Еболу в Західній Африці, проте його рішення перейти до загальнодержавної відповіді і його звернення до засідання Генасамблеї ООН щодо Еболи були політичними маркерами, які допомогли припинити спалах. Нездатність Рональда Рейгана боротися з ВІЛ сприяла пандемії, що охопила світ.

Ані слова

У передвиборних програмах нинішніх кандидатів у президенти США немає ні слова про майбутні пандемії, ніхто не висунув зовнішньополітичного підходу до здоров’я у всьому світі. При цьому пандемічні захворювання погіршують економічну нерівність; представники ЛГБТ-спільноти в усьому світі непропорційно страждають від пандемічних захворювань, таких, як ВІЛ; зміни клімату призводять до зростання смертності від хвороб.

Разом із тим адміністрація Трампа радикально скорочує глобальні програми охорони здоров’я, пов’язані з пандемією.

На порозі

Світу від США сьогодні потрібно, щонайменше, збереження діючих програм із захисту охорони здоров’я. Другий за величиною спалах Ебола в історії вирує в Демократичній Республіці Конго. Танзанія може приховувати докази того, що ця хвороба вже поширилася в її столиці.

Ебола є лише одним із багатьох спалахів інфекційних захворювань у світі. Тим часом, подібні спалахи почастішали в останні роки. Існує «вельми реальна загроза» смертельно небезпечної пандемії, яка може вбити до 80 мільйонів осіб і знищити майже 5% світової економіки. Імовірність такої пандемії збільшилася через міжконтинентальні подорожі, глобалізацію та міграцію.

Не вчасно?

Тим часом урізання фінансування глобальної охорони здоров’я зупиняє боротьба з найбільшими в світі вбивцями. У всьому світі в останні роки занадто багато нових випадків ВІЛ-інфекції та смертей, щоб говорити про те, що зі СНІДом покінчено. Захворюваність на малярію зростає, а показники захворюваності на туберкульоз практично не змінилися. Разом ці три захворювання вбили майже 3 мільйони осіб в 2018 році.

Клімат підвів

Зміна клімату також погіршує ситуацію. Багато країн стикаються не тільки з підвищенням рівня моря, але і з ростом поширення таких інфекційних захворювань, як лихоманка денге і малярія. Відповідно до одного з недавніх досліджень, ці хвороби загрожують мільярду осіб. Повені й руйнівні шторми почастішали, слабка охорона здоров’я країн, що розвиваються, не може протистояти спалахам холери та інших інфекційних захворювань.

Дорого коштує

Аналіз показав, що інфекційні захворювання обходяться країнам з низьким і середнім рівнем доходу, включаючи основних торгових партнерів США, в 1,7 трильйона доларів у вигляді втрати продуктивності. Тим часом, інвестиції в боротьбу з хворобами приносять економічну віддачу від 17 до 20 доларів за 1 вкладений долар.

Необхідний підхід, заснований на солідарності з людьми в усьому світі. США витрачають всього 0,19% свого бюджету на глобальні витрати на охорону здоров’я, пов’язані з пандемією, але світові потреби ростуть разом із масштабами існуючих пандемій і загрозою нових.

Тим часом, в епоху популізму загрози міжнародному праву поширюються на глобальне здоров’я. Танзанія опирається нормам міжнародних медико-санітарних правил щодо обміну інформацією про потенційні випадки Ебола. Активні дипломатичні зусилля США в боротьбі з пандеміями могли б змінити глобальну політику.

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий