Foreign Рolicy: Німеччина обирає Китай замість Заходу

Через заперечення США і Європейського Союзу уряд Німеччини готовий ухвалити нові акти вимог безпеки, які не встановлюють чітких обмежень на китайські телекомунікаційні фірми Huawei і ZTE, що постачають технології для німецьких стільникових мереж п’ятого покоління.

Про це повідомляє видання Foreign Рolicy.

Найкращі

Huawei є провідним виробником обладнання, необхідного для побудови мереж стільникового зв’язку, і має всі шанси вийти переможцем зі світової боротьби за впровадження 5G, яке обіцяє збільшення швидкості передачі даних і низьку затримку. Але компанія зіткнулася з урядом США і ЄС через побоювання, що Китай буде використовувати її для збору розвідувальних даних і перешкоджати цілісності мобільних мереж у всьому світі.

Інші правила

Нові німецькі правила тепер повинні пройти через процес консультацій. Є всі шанси, що Huawei продовжить відігравати домінуючу роль на найважливішому телекомунікаційному ринку Європи. Проте, дебати Німеччини про майбутнє своїх мереж-5G ще не закінчилися. Нездатність сформулювати рішучу і сміливу політику, яка включала б енергійні зусилля щодо стримування впливу китайських компаній, свідчить про більш широкий підхід Берліна до Китаю і відображає, зокрема, два аспекти: страх перед економічним спадом, який може обвалити німецьку економіку, і серйозні розбіжності в уряді Німеччини з приводу того, як він повинен підходити до Китаю.

Свої інтереси

Канцлер Німеччини Ангела Меркель, схоже, має намір уникати сварки з Пекіном практично за будь-яку ціну і готова ставити безпосередні економічні міркування вище безпеки, довгострокових стратегічних і економічних інтересів, — і вище інтересів Європи. Нездатність Німеччини сформулювати рішучу і сміливу політику, яка включатиме в себе напружені зусилля щодо стримування впливу китайських компаній, свідчить про більш широкий підхід Берліна до Китаю.

Досі дискусія про 5G в уряді Німеччини велася головним чином за допомогою бюрократії. Перед відомствами нижнього рівня було поставлено нездійсненне завдання пошуку технічного рішення політичної проблеми.

Федеральне управління інформаційної безпеки (BSI) і Федеральне мережеве агентство (BNetzA) – німецькі агентства, які очолюють цей процес. BSI продемонстрував, що йому не вистачає політичних інстинктів для вирішення цієї проблеми. Schönbohm офіційно заявляє, що ризики піддаються управлінню і що тестуюче обладнання може вирішити цю проблему.

 Старі знайомі

Компанія BSI була об’єктом пильної уваги Huawei задовго до того, як в Берліні почали цікавитися деталями мережевої безпеки. Huawei активно співпрацює в наданні доступу до своїх технологій і навіть до вихідного коду для тестування BSI. У німецькій компанії це розцінювали як прекрасну можливість «дозволити подальший і глибокий технічний обмін між Huawei і BSI для вирішення проблем кібербезпеки».

У Бонні знаходиться штаб-квартира найбільшої європейської телекомунікаційної компанії Deutsche Telekom, яка володіє не тільки величезним лобістським впливом, а й має значні інтереси в дебатах Huawei, оскільки понад 50% її німецької мережі вже складається з обладнання Huawei. План компанії полягає в тому, щоб продовжувати тісно співпрацювати з китайським постачальником для розгортання 5G, яке вже почалося на пробній основі в деяких містах Німеччини, включаючи Берлін і Мюнхен. Якби Huawei пішов, це загрожувало б величезними збитками компанії.

Ціна зростає

BSI і BNetzA були відповідальні за всебічний аналіз критеріїв безпеки для мереж 5G. На різних етапах цього процесу уряд Німеччини ясно давав зрозуміти, що жоден постачальник не буде виключений на підставі виключно його походження. 

Брюссель хоче підвищити ціну впровадження 5G, але не має можливості зробити це, якщо держави-члени не захочуть грати за загальними правилами. Роль Німеччини в цьому процесі має вирішальне значення. Нинішній проект вимог безпеки довіряє добрій волі постачальників, без будь-яких механізмів контролю чи аудиторської перевірки, які оцінювали б структуру власності, прозорість фінансування, минулі провини або правові рамки, на які наражається компанія.

Крок в бік

Уряд Німеччини хоче встановити стандарти, які не в змозі виправдати проблеми безпеки і економічні проблеми, що виникають в Європі через таких постачальників, як Huawei. В рамках цієї нової парадигми Німеччина не тільки відстане в європейських дебатах, але і відмовиться від потенційно спільної європейської політики.

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий