Foreign Рolicy: Трамп давно веде власну гру в Україні

Пол Манафорт і Руді Джуліані — люди з найближчого оточення американського президента, мають сумнівні зв’язки з українськими політиками

В «українському скандалі» є щось, що безпосередньо загрожує Дональду Трампу. У його найближче оточення входять люди, які були тісно пов’язані з сумнівними політичними і діловими лідерами в Україні протягом багатьох років. Про це в своїй статті для Foreign Policy пише Андерс Ослунд — старший науковий співробітник Атлантичної ради. Він зазначає, що впевнений в своїх висновках, оскільки стежив за економічними справами в країні протягом багатьох десят иліть.

Найближчий

Влітку 2005 року Пол Манафорт став головним політичним радником тодішнього президента України Віктора Януковича. Він був надзвичайно вмілим політичним помічником – інтелігентний, ввічливий, скромний. Він зосередився на тому, щоб виграти вибори для свого клієнта і заробити якомога більше грошей. Справедливості заради варто відзначити, що без Манафорта Янукович програв би жорстку президентську гонку 2010 року прозахідній Юлії Тимошенко.

Коли Трамп призначив Манафорта керівником своєї кампанії 2016 року, його найменше турбували десятиліття, витрачені тим на лобіювання авторитетних політиків. Як і Янукович, Трамп зобов’язаний своєю президентською перемогою Манафорту. Таким чином, його рішення звільнити Манафорта, коли стало відомо, що той отримав 12,7 млн. дол. з «чорної книги» Януковича, стало несподіванкою.

Все знову

Коли Манафорт пішов з політичної сцени, Трамп відновив свою участь в українських справах через двох емігрантів з України, які створили зворотні канали для вищих чиновників у Києві і зажадали відсторонення посла США в Україні, – і Руді Джуліані, його адвоката.

Джуліані, як і Манафорт, добре влаштувався в Україні і заробив там великі гроші. Він почав подорожувати країною в середині 2000-х років. У 2017 році Джуліані провернув добре оплачуваний «договір про кібербезпеку» з Україною через тодішнього президента Петра Порошенка і підписав «договір про безпеку» з мером Харкова Геннадієм Кернесом, якого ледь не вбили під час конфлікту між бандами в 2014 році. У нього також був контракт з російсько-українським забудовником Павлом Фуксом, який брав участь в невдалій угоді з Трампом у Москві в 2006 році.

У травні минулого року Джуліані втрутився в політичні справи України, напавши на активістів, що борються з корупцією, і заявив, що Сергій Лещенко, колишній журналіст-розслідувач, а потім член парламенту, підробив так звану «чорну книгу». Звинувачення проти Манафорта були помилковими, наполягав Джуліані.

Без тіні сумнівів

Цей послужний список повністю дискредитує його останнє твердження: колишній віце-президент, а нині кандидат в президенти від Демократичної партії Джо Байден, змусив звільнити генерального прокурора України Віктора Шокіна в березні 2016 року, щоб припинити розслідування щодо власника газової компанії Burisma, в правлінні якої з травня 2014 року числився син Байдена – Хантер.

Шокін, який був близький до колишнього президента Порошенка, відмовився переслідувати одного з членів режиму Януковича і сам зіткнувся з широко поширеними звинуваченнями в корупції. Його було звільнено в 2016 році завдяки єдиному фронту українських антикорупційних активістів і тиску Заходу на чолі з Байденом.

Ті самі граблі

На жаль, Порошенко призначив Юрія Луценка генеральним прокурором, і він діяв так само, як Шокін, і жодного високопоставленого урядовця Януковича або Порошенка не було притягнуто до відповідальності.

Але все може змінитися: новий український парламент, в якому партія нещодавно обраного президента Володимира Зеленського отримала більшість, – звільнив Луценка. Чи буде новий генеральний прокурор Руслан Рябошапка кращим, ніж його попередники, залишається невідомим.

Новий скандал

Сумнозвісний телефонний дзвінок між Трампом і Зеленським, який перебуває в центрі звинувачень з боку представника американської розвідки, відбувся 25 липня, лише місяць тому. Повідомляється, що президент США хотів привітати свого колегу, який став президентом, з перемогою на виборах. Але Трамп сказав Зеленському, що не зустрінеться з ним і не надасть мільйони доларів військової допомоги, виділеної Україні Конгресом, якщо він не запропонує компромат на Байдена і його сина. Приголомшений Зеленський відповів, що таких доказів не існує.

Трамп при цьому продовжував гнути свою лінію. Його поведінка може бути шокуючою – і закономірно спонукала спікера Палати представників Ненсі Пелосі заявити про імпічмент. Але немає нічого дивного в тому, що до цього дійшло. Трамп оточив себе людьми, які займалися брудним бізнесом в Україні. Було неминучим, що він рано чи пізно потрапить у те ж саме болото.

Читайте також —  Politico: Волкер міг лобіювати відправку «Джавелінів» в Україну 

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

 

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий