Foreign Рolicy: ЄC має підготуватися до наступної хвилі мігрантів

В Євросоюзі відсутня скоординована, гуманна і всеосяжна політика щодо міграції та біженців.

У 2015 році, як тільки на Європу накотилася перша хвиля мігрантів, канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що міграція і біженці «стануть для ЄС проблемою серйозніше за Грецію і стабільність євро». Це наймасштабніша проблема після світової фінансової кризи 2007-2008 років. Чотири роки по тому мало хто може посперечатися з її заявою. У 2016 році британські громадяни проголосували за вихід з Європейського Союзу, частково через побоювання з приводу міграції. По всьому континенту процвітає вкрай правий екстремізм, що підживлюється ксенофобією; ісламські терористи тримають в страху європейські міста.

 Проте на континенті відсутня скоординована, гуманна і всеосяжна політика щодо імміграції, — пише Foreign Рolicy.

 Будинок для чужих

Європейський Союз у березні 2016 року звернулася до Туреччини з пропозицією про фінансову операцію для утримання біженців і мігрантів, вважаючи, що це запобіжить безперешкодному прибуттю в Європу. Разом із раптовим збільшенням підтримки правих партій, в тому числі в Угорщині, Австрії та Франції, росла думка, що новоприбулі становлять загрозу як безпеці, так і ідентичності самої Європи.

Ліві сили продовжують закликати до відкритих кордонів, вказуючи на те, що мігранти можуть принести економічні вигоди ЄС. У Вірменії, наприклад, уряд прийняв біженців з вірменської діаспори Сирії. Ця політика виявилася успішною в залученні людей з новими навичками і сприянні розвитку бізнесу по всій країні.

Лівійський маршрут

 Дебати тривають, а реальні люди страждають. ООН визначила ситуацію в таборах утримання мігрантів в Лівії як «жахливу». У 2017 році глава Європейської ради Дональд Туск оголосив, що закриє міграційний маршрут через Середземне море, що на практиці означало, що ті біженці і мігранти, які прагнуть в’їхати в Європу через Лівію, застрягли в місцях позбавлення волі. Човни берегової охорони Лівії перехопили європейські судна і відправили їх назад в лівійські табору. Сотні тих, хто намагався потрапити з таборів у Європу, загинули.

Грецькі табори

 Тим часом спостерігається постійне зростання числа біженців та мігрантів, що прибувають до Греції. Останні дані показують, що цього року 44 тисячі прохачів притулку потрапили в ЄС через Егейське море. Десятки тисяч живуть у жахливих умовах в грецьких таборах. В кінці жовтня комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович заявила, що ці табори «на межі катастрофи». За її оцінками, в Греції 100 тисяч мігрантів живуть в поганих умовах, з великою затримкою при розгляді клопотань про надання притулку.

Нещодавно обраний уряд Греції ухвалив більш жорсткі закони про надання притулку: це означає, що люди, що потрапили в систему, будуть залишатися там довше.

Нова хвиля

У найближчі місяці й роки Європа може побачити ще більше біженців. Поряд з триваючими конфліктами в Іраку, Сирії та Ємені зростає розуміння того, що кліматична міграція призведе до великого припливу людей з нових місць, які незабаром стануть непридатними для життя.

З огляду на тенденції, ЄС терміново потрібна нова, послідовна політика , щоб як реагувати на поточні проблеми біженців і мігрантів, так і підготуватися до майбутніх потоків. З огляду на широкий спектр думок, це буде нелегко. Але невиконання цього означає більше людей, що живуть в гірших умовах, і більше суспільне невдоволення, яке загрожує стабільності Євросоюзу.

Колись європейці на вутлих суденцях перепливали океан, щоб знайти краще життя в США і Канаді. Урядам Європи слід задуматися про своє минуле, щоб підготуватися до неминучої другої хвилі міграції.

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий