Foreign Рolicy: За що світ повинен бути вдячний 2019 року

2019 рік був насиченим найнеймовірнішими подіями світового масштабу. За які з них людство може бути вдячним долі.

Цей рік був насиченим найнеймовірнішими подіями світового масштабу. Багато з них напевно увійдуть до підручників історії як ті, які змінили сучасне суспільство. Були серед них неприємні явища, але були й такі, за які можна подякувати долі. Видання Foreign Рolicy пропонує список подій, які зроблять для нас 2019 рік незабутнім.

Грета Тунберг

 «Ви, ймовірно, розумієте, що зміна клімату – набагато більша проблема, ніж ми думали раніше», — пише видання. Позиція багатьох політичних діячів США і активні зусилля світової промисловості наростити обсяги видобутку нафти і газу посилили проблему.

«З цієї причини можна бути вдячним за те, що підліток-активістка зі Швеції знайшла спосіб привернути увагу громадськості до цієї проблеми і надихнула молодих людей зайнятися цією справою», — зазначає автор статті.

Інформатор

 Ніхто не знає імені інформатора, що повідомив про розмову президента США Дональда Трампа з українським колегою Володимиром Зеленським, незважаючи на скандальні спроби викрити його. Але американці повинні бути вдячні за те, що ця людина вчинила негайні, належні і абсолютно законні кроки, щоб розкрити президентські правопорушення.

«Якщо ви не республіканець-член Конгресу або не хочете залишатися в невіданні щодо махінацій Трампа, ви повинні бути вдячні цій людині».

Марі й компанія

Окреме «спасибі» пропонують сказати Фіоні Хілл, Марі Йованович, Джорджу Кенту, Вільяму Тейлору, Олександру Віндману й іншим фахівцям із зовнішньої політики США, які дали свідчення на слуханнях щодо імпічменту Трампа.

Саша Барон Коен

 «Я ніколи не був великим шанувальником комедій Барона Коена: «Борат» занадто грубий, і навіть його найрозумніші інтерв’ю покладалися на придумані ситуації з дурними співрозмовниками», — пише автор. Але додає, що боротьба Коена проти небезпек, які нерегульовані соціальні медіа несуть для демократії, заслуговує на повагу.

Китайський анонім

 Ні для кого не секрет, що Китай влаштував нелюдську кампанію з «перевиховання» мільйона або більше етнічних уйгурів у тюремних таборах. Китайські чиновники спочатку спростували повідомлення про ці в’язниці, а потім спробували описати їх як табори «професійного перевиховання», створені для захисту населення від невеликої меншини «релігійних правопорушників або екстремістів».

Офіційні китайські документи, які просочилися в New York Times, підтвердили існування таборів, а також відповідальність високопосадовців, включаючи президента Сі Цзіньпіна. У всьому світі думки про те, як реагувати на ці документи, розділилися, але добре вже те, що дії Китаю стали загальновідомі.

Еммануель Макрон

 «Це був не надто дипломатичний момент, і канцлеру Німеччини Ангелі Меркель він дуже не сподобався, але було складно не погодитися, коли президент Франції заявив про те, що у НАТО — «смерть мозку»», — зазначає видання.

Багато хто намагався дати НАТО нову переконливу місію після завершення Холодної війни, але їхні зусилля не увінчалися успіхом, тому що необхідних умов — безперечної, загальної загрози – більше не існує.

Росія Володимира Путіна лякає Європу, але їй не потрібна допомога США, щоб вирішити цю проблему. Підйом Китаю змушує Вашингтон приділяти набагато більше уваги Азії, а це означає, що європейські члени НАТО повинні будуть вирішити, чи збираються вони стати на бік США по відношенню до Китаю або оберуть нейтралітет. Тільки різка заява Макрона може допомогти переконати членів НАТО припинити жити в минулому і почати планувати майбутнє.

Могло бути гірше

 Сьогодні в світі багато проблем: зміни клімату, криза демократії, зростаючий фанатизм і ксенофобія, біженці, утиск прав людини. Проте, можна бути вдячним за те, що ще один рік минув без конфлікту великих держав – США, Китаю і Росії, що світова економіка не зазнала краху, що рівні бідності і хвороб продовжують знижуватися по всьому світу.

Читайте також: Project Syndicate: У світі зростає загроза воєн за воду 

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий