FP: КНДР випробовує нову ракету напередодні ядерних переговорів

Напередодні переговорів із США Північна Корея провела запуск чергової ракети. На що розраховує Трамп, заграючи з Ином?

Після останнього запуску ракети в Пхеньяні мають поновитися ядерні переговори між США і Північною Кореєю. Зустріч стане першим значним діалогом після лютневого саміту між президентом США Дональдом Трампом і північнокорейським лідером Кім Чен Ином, який не завершився угодою.

Про це пише видання Foreign Рolicy.

У Ханої Трамп відхилив пропозицію Кіма закрити ядерний об’єкт, якщо Сполучені Штати скасують санкції. Тепер Вашингтон готовий озвучити ризиковану пропозицію: щоб Організація Об’єднаних Націй призупинила санкції на поставки вугілля Північній Кореї впродовж 36 місяців в обмін на заходи з денуклеаризації.

Вже через кілька годин після оголошення про відновлення переговорів із США Північна Корея запустила ракету з підводного човна в японські води. Цей крок, ймовірно, було спрямовано на посилення тиску на Сполучені Штати напередодні переговорів. Північнокорейські державні ЗМІ стверджують, що випробування знаменує собою «новий етап» в обороноздатності країни.

Без ядерної угоди КНДР значно поліпшила свої збройові технології, і недавній запуск ставить Вашингтон в незручне становище.

І все ж, можливий третій саміт…

Недавні переговори на більш низькому рівні між США і КНДР призвели до декількох проривів, але ядерний арсенал Кіма все ще розширюється. Американський дипломат розповів у інтерв’ю New York Times, що мета майбутніх переговорів – досягти прогресу для організації третього саміту з Пхеньяном.

Випробування нової балістичної ракети, яку, як обіцяють, буде пущено з підводного човна – провокаційний крок, який потенційно може зірвати новий раунд ядерних переговорів із США.

Фотографії, опубліковані Центральним інформаційним агентством Північної Кореї, показують, що це новий тип зброї, Pukguksong-3. Ракета злітає вертикально з моря – швидше за все, з випробувальної платформи, а не з підводного човна, що стане останнім етапом випробувань. Експерти повідомляють, що ракета виявилася новою розробкою – збільшена дальність польоту і стабільність в порівнянні з версією, протестованою 2016 року. Військові Південної Кореї заявили, що ракета пролетіла 280 миль (450 км), досягнувши висоти 565 миль (910 км).

Що змінилося цього разу?

У той час як Північна Корея випустила кілька ракет малої дальності за останні тижні, вона не запускала ракети середньої дальності, такі як Pukguksong-3, з 2017 року – до історичного саміту в Сінгапурі між Трампом і Ином в червні 2018 року. Остання версія Pukguksong-3 є для КНДР першою ядерною ракетою з листопада 2017 року.

Після року утримання від пусків ракет Північна Корея з травня провела 11 ракетних випробувань, зокрема й запуск Pukguksong, але більшість, як вважають, належить до ракет малої дальності.

У КНДР стверджують, що останній запуск ракети не пов’язаний з майбутніми переговорами, а замість цього є відповіддю на те, що Південна Корея вперше продемонструвала американські винищувачі F-35. Пхеньян гнівно протестував проти покупки Сеулом літака, який ухиляється від радарів, вважаючи, що нарощування військової потужності націлене на знищення Північної Кореї.

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий