FP: Людина-невидимка з Пентагону веде власну гру у Вашингтоні

Міністр оборони Марк Еспер спокійний, розважливий і на шляху до того, щоб стати найвпливовішим гравцем адміністрації Трампа.

Побічним ефектом від підбору кандидатів для адміністрації Дональда Трампа стало те, що Військова академія США у Вест-Пойнті стала однією з найвпливовіших в історії, — пише Foreign Рolicy .

Серед її випускників – держсекретар США Майк Помпео, високопоставлений інсайдер з Вашингтона, відомий як «шепіт Трампа» Дейв Урбан, який зараз очолює впливову лобістську фірму, ультраконсервативний республіканський конгресмен Марк Грін, який брав участь в операції з захоплення іракського диктатора Саддама Хусейна, а також ряд кращих друзів Помпео, зокрема Брайан Булатао, заступник державного секретаря з питань управління, і Томас Ульріх Брехбюль, радник Держдепартаменту.

Цього літа до них додався ще один випускник академії – новий міністр оборони, ветеран війни в Перській затоці Марк Еспер.

Один за одного

Члени цієї групи тісно пов’язані один з одним, але група, тим не менше, має свою внутрішню ієрархію. Еспер не намагався поставити себе на вершину цієї мережі West Point або мережі, яка включає в себе всю адміністрацію Трампа. Однак є всі підстави вважати, що він неухильно, хоча і тихо, планує свій шлях в Овальний кабінет.

Помпео ближче до Трампа, ніж будь-хто в його адміністрації. Можливо, саме тому Еспер, колишній однокласник Помпео, з особливою увагою ставиться до їхніх відносин. Це багато хто помітив. За словами високопоставленого чиновника Міністерства оборони, який спостерігав за роботою міністра, «кожен раз, коли Помпео дзвонить, Еспер йде в кабінет і зачиняє двері. Я не думаю, що Помпео керує Еспером, але це виглядає не кращим чином».

Така поведінка міністра виглядає «тривожно». Пентагон перевершує розміри Держдепартаменту, його бюджет домінує в федеральних витратах, і важливо, щоб міністр оборони був незалежною фігурою.

Просто допомога

 Не всі вважають, що повага Еспера – проблема. «Марк Еспер – новачок у своїй роботі, а секретар Помпео – ні», — вважає генерал-лейтенант у відставці Томас Споер, директор Центру нацоборони. «Якщо ви збираєтеся працювати в цій адміністрації, цілком природно, що ви будете слухати когось, хто близький до президента. Я відчуваю, що це те, що робить Еспер. Крім того, що поганого в тому, щоб мати двох високопоставлених чиновників, які ладнають між собою?», — додає він.

Свої інтереси

 Ворожнеча між департаментами дійсно кілька разів загрожувала знищити уряд США, але підпорядкування Еспера Помпео – не єдина проблема нового міністра оборони. Він також має репутацію інсайдера в сфері озброєнь, так як він сім років був лобістом Raytheon, великого підрядника Пентагону.

Аналітиків призначення Еспера насторожило: «В адміністрації Трампа пост міністра оборони отримав колишній лобіст оборонної компанії».

Послужний список

Дійсно, Еспер може бути найдосвідченішим інсайдером з Пентагону, який буде виконувати обов’язки міністра оборони – у нього величезний управлінський досвід, до того ж, він вислужився від офіцера в Перській затоці до керівника Асоціації аерокосмічної промисловості.

Досвід Еспер був очевидний в його реакції на спірне рішення Трампа про виведення військ США з Сирії. «У цьому Еспер був не просто хорошим солдатом. Він був невтомний. Вихідні він провів на телефоні, розмовляючи зі своїми колегами, працював з цілою групою по боротьбі з ІГІЛ, а потім з’являвся в новинах для захисту позиції президента. Це було вражаюче», — кажуть його підлеглі. Його попередник був куди більш безпорадним і потребував цілої армії помічників.

Єдине, в чому можна дорікнути Есперу, так це те, що він «занадто військовий». Він і його товариші по Пентагону, екс-заступник міністра армії Райан Маккарті і екс-заступник начальника штабу армії Джеймс МакКонвілл близькі до Трампа і насторожено дивляться в бік Китаю. Це має вирішальне значення, особливо зараз, коли Помпео піддається різкій критиці з боку співробітників Держдепартаменту і дипломатів, які вважають, що їх начальник в першу чергу зацікавлений в забезпеченні свого політичного майбутнього.

Людина-невидимка

 Помпео звинувачують в тому, що він не захистив посла в Україні Марі Йованович і відмовився втрутитися в ситуацію. Еспер тримається подалі від слизьких питань, створюючи союзи всередині Пентагону і завойовуючи довіру впливових фігур. В результаті він отримав цінних союзників серед офіцерів і кар’єристів Пентагону. Крім того, існує клуб тих, хто закінчив Esper West Point, який допоможе йому в просуванні по кар’єрних сходах.

Один з чиновників Пентагону, що тісно співпрацював з Есперо протягом останніх тижнів, зазначив, що «Майк Помпео – галасливий, кмітливий, політично амбітний і наближений до Трампа. Він № 1 у всьому. У Еспера немає нічого подібного, але він стійкий, чіпкий, і він діє непомітно. Не варто його недооцінювати».

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий