FT: Париж обігнав Берлін за техстартапами завдяки підтримці Макрона

Як реформи в сфері праці та оподаткування разом зі спрощенням віз стимулюють французькі технології.

Приблизно два роки тому служба безпечного обміну повідомленнями Symphony, яка виросла з внутрішнього оператора зв’язку Goldman Sachs, шукала нову базу для своїх досліджень і розробок. Силіконова долина, де стартап вартістю в 1,4 мільярда доларів має свою штаб-квартиру, не підходила через брак інженерів, Велика Британія загрузла в Brexit, а Сінгапур виявився занадто дорогим.

Тому Symphony вибрала Лазурний берег, відкривши базу в парку високих технологій Софії Антиполіс під Каннами, — пише Financial Times.

Справа в президенті

 Девід Гарлем, французький виконавчий директор Symphony, каже, що легкий доступ до інженерних талантів, податкових пільг і підтримка уряду президента Франції Еммануеля Макрона стали вирішальними факторами при укладанні угоди. «Кожен уряд має спеціальний набір заходів із залучення інвестицій, але у Франції все веде до президента», — зазначає він.

Зараз центр розширюється далі. «Спочатку ми збиралися зупинитися на 50 інженерах, але, з огляду на позитивний результат, який ми отримали у Франції, ми продовжимо прийом на роботу і до кінця 2020 року виростемо до 100-120 осіб», — додає Гарлем.

Країна єдинорогів

 Французькі підприємці завжди відчували, що Макрон, колишній ліберальний банкір, їхній однодумець. Незабаром після свого обрання він пообіцяв зробити Францію «країною єдинорогів» (тобто приватних компаній вартістю понад 1 млрд доларів).

Через два з половиною роки технологічна екосистема країни, схоже, виграє від скасування податку на майно для всіх активів, єдиного податку на дивіденди і спрощеного процесу ліквідації підприємств. На думку французької технологічної галузі, найважливішою зміною стало створення спеціальної технічної візи, яка спростила для сектора можливість ввозити талановитих фахівців.

Пішли в ріст

 Останні дані показують, що в першій половині 2019 року французькі стартапи зібрали рекордні 2,79 млрд євро, що на 43% більше, ніж в попередньому році, і ця цифра подвоюється. Франція відстає від Великої Британії, яка привернула 5,30 млрд євро (+ 75%), але випередила Німеччину, яка залучила 2,47 млрд євро (+ 4%).

Тим часом такі підприємці, як Антуан Мартін і Алексіс Бонілья, які продали свій додаток Zenly для обміну інформацією про місцезнаходження в Snap за 300 млн євро, інвестують в нові компанії.

Британія напружилася

 Наразі у Франції налічується 13 єдинорогів, згідно з даними Dealroom.co, після того, як цього року раунди фінансування підвищили вартість стартапів Doctolib (медичні замовлення), Meero (фотографія) і Ivalua (програмне забезпечення для пошуку джерел). За кількістю потенційних майбутніх єдинорогів Франція зараз поступається в Європі лише Британії.

Суранга Чандратіллейк, один із керівників венчурної компанії Balderton Capital в Лондоні, каже, що він «дуже схвильований» французьким технологічним ринком, який виглядає «багатообіцяюче».

За його словами, «головне, що змінилося, — це те, що Макрон ввів набагато здоровіший підхід». Єдиною перешкодою для розвитку бізнесу залишається мова. «Франція – це чудове місце, але воно надто французьке», — каже Чандратіллейк, відзначаючи, що, в порівнянні з іншими претендентами, такими як Стокгольм і Берлін, де мовою спілкування є англійська, Франція програє.

Дві мети

 Седрік О, 36-річний міністр цифрової економіки Франції, який є соратником Макрона, сказав, що уряд переслідує дві мети: зробити Париж провідним технологічним напрямом в Європі (до 2025 року – 25 єдинорогів) і підвищити роль Європи на світовій арені.

«Ми повинні перетворити французьку економіку з економіки наздоганяючого типу, побудованої після Другої світової війни, в інноваційну. Ми хочемо, щоб найближчими роками з Європи вийшли світові технологічні лідери, здатні конкурувати із США і Китаєм. Це важливо, якщо ми хочемо зберегти наш суверенітет і конкурентоспроможність, а також створити робочі місця», — сказав він.

За словами О, французька технічна віза покликана усунути нестачу талантів. «Brexit — це, безумовно, можливість для нас, але ми хочемо зробити Париж дійсно міжнародним, щоб залучити людей з Індії, Китаю, Африки і США», — сказав він.

Підводні камені

Але не всі урядові ініціативи отримали схвалення. У вересні Франція оприлюднила список із 40 технологічних компаній, яким вона надасть додаткову підтримку і просування в якості потенційних наступників компаній в еталонному індексі CAC 40. Однак французькі венчурні капіталісти не були вражені.

«Половина компаній – варті уваги, але інша половина – або жарт, або застарілі компанії, такі як BlaBlaCar і Deezer. Деякі компанії взагалі незрозуміло, чим займаються. Якщо це дійсно список наших кращих компаній, іноземці подивляться на нього і скажуть: «Нам здавалося, що Франція знаходиться на підйомі, але, мабуть, це не так».

Інвестування від держави

 Деякі кроки в цьому напрямку були зроблені ще попередником Макрона, Франсуа Олландом, який в 2012 році створив Bpifrance, державний інвестиційний банк. Відтоді він вклав кілька мільярдів євро в стартапи.

Незважаючи на критику підходу Brifrance до інвестування, О вважає, що без нього не буде технічного підйому. «Держава заповнює прогалину на ринку. Коли люди говорять, що Bri смітить грошима, скажіть мені, де цим будуть займатися приватні капітали? У Франції все ще мало бізнес-ентузіастів», — додав він.

Минулого місяця Макрон оголосив про новий державно-приватний інвестиційний фонд на суму 5 млрд. євро, який повинен допомогти компаніям розширюватися, як це відбувається в Німеччині.

Інші закони

 Інші проблеми залишаються, зокрема відсутність значних доходів, які показали б інвесторам, що вони можуть отримати прибуток від своїх ставок. Засновники компаній також заявили, що, хоча Макрон реформував ринок праці і спростив звільнення людей, стартапи більше стурбовані можливістю швидкого найму на роботу.

«Французький уряд має змінити закони, які забороняють створення і зростання стартапів», — говорить Джо Шендорф, партнер венчурної компанії Accel. Він має намір обговорити цю проблему з Макроном.

«Регулювання є моральним ворогом інновацій, тому в якийсь момент нам доведеться відлучити уряд від цього процесу», — впевнений Шенфорд.

«Одна з найважливіших речей у залученні інвестицій – це довговічність таких заходів, як податкові пільги і закони про працю. Президент Макрон зміг впоратися з усіма цими перешкодами, але ми боїмося, що буде після нього? Франція бере на себе ініціативу, але вона повинна бути стійкою і не залежати від однієї адміністрації», — додає Гарлем з Symphony.

 Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий