Гаврилова тепер Антикорсуду розкаже, звідки у неї золоті злитки

Уряд звільнив з посади очільницю Держаудитслужби Гаврилову, а її справу передали до Вищого антикорупційного суду.

Кабінет міністрів України звільнив Лідію Гаврилову з посади очільниці Державної аудиторської служби, а Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) направила її справу про недостовірне декларування до Вищого антикорупційного суду. Про це повідомили у прес-службі САП.

Підозру в декларуванні недостовірних даних Гаврилова отримала ще в січні 2018 року. За даними слідства, вона не внесла в декларації 2015—2017 років інформацію про купівлю квартири в Києві, позашляховика, меблів і техніки. Також вона не вказала майно свого чоловіка. При обшуку в Гаврилової знайшли золоті злитки та готівку в сумі $112,8 тис. та €8,5 тис.

Гаврилову також підозрювали у незаконному збагаченні на суму близько 10 млн грн, але в лютому 2019 року Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, що передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення.

Як відомо, 23 січня детективи Національного антикорупційного бюро України повідомили Гавриловій про підозру в незаконному збагаченні в розмірі близько 10 мільйонів гривень та декларуванні недостовірних даних. За даними слідства, посадовець упродовж 2015-2017 років отримала у власність активи, законність підстав набуття яких не підтверджена доказами, та вартість яких значно перевищує її законні доходи.

У НАБУ зазначили, що мова йде про придбані квартиру та два паркомісця в Києві, позашляховик, дороговартісні меблі, техніку, золоті злитки, а також 112,8 тисячі доларів та 8,5 тисячі євро готівкою.

Сама Гаврилова заявила, що справа проти неї є «помстою» з боку представників НАБУ. За її словами, знайдене у неї під час обшуку «непосильною працею майно» «в жодному разі не є хабарем». Вона у своєму фірмовому стилі пояснила, що золоті злитки –  то подарунками, а валюта, яку у неї знайшли – то збереження родичів. До речі, саме вона розповідала, що «золоті злитки має сьогодні кожен громадянин України».

Детективи НАБУ завершили розслідування 3 березня 2018 року. Спеціалізована антикорупційна прокуратура передала провадження до суду 30 березня. У вересні 2019 року справу почав слухати Вищий антикорупційний суд.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий