Голова НАЗК Наталія Корчак: В законодавстві має бути чітко визначено, на які саме цілі можуть бути використані кошти, отримані партією з державного бюджету

Національне агентство з питань запобігання корупції підготувало і подало на розгляд робочої групи при Комітеті Верховної Ради України  з питань запобігання і протидії політичній корупції  низку пропозицій щодо визначення напрямків використання політичними партіями коштів, виділених з державного бюджету на фінансування статутної діяльності партій. Пропозиції стосуються внесення змін до Закону України «Про політичні партії в Україні» (далі –Закон).
Про це сьогодні повідомила Голова Національного агентства Наталія Корчак під час круглого столу «Інститут державного контролю за діяльністю політичних партій: актуальні проблеми та перспективи».
«В законодавстві має бути чітко визначено, на які саме цілі можуть бути використані кошти, отримані партією з державного бюджету, і що саме означає поняття «статутна діяльність» партії. Ми  пропонуємо  робочій групі розглянути наші пропозиції. Це стосується доповнення статті 17-1 та статті 17-3 Закону», — зазначила Корчак.
 За словами Наталії Корчак, статтю 17-1 Закону пропонується доповнити частиною третьою, в якій би зазначалося, що бюджетні кошти  спрямовуються на фінансування статутної діяльності політичних партій (здійснення заходів з реалізації завдань, визначених статутом політичної партії), не пов’язану  з їхньою участю у виборах народних депутатів України, виборах Президента України і місцевих виборах. Зокрема, на:  
—    оплату праці штатних працівників статутних органів політичної партії, її місцевих організацій; 
—    сплату податків, зборів, інших обов’язкових платежів; 
—    оплату послуг фінансових установ, послуг зовнішнього фінансового аудиту;
—    придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю;
—    придбання предметів довгострокового користування, вартість  яких становить не більше 8 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, в якому відбулося їх придбання;
—    придбання програмного забезпечення;
—    оплату видатків на відрядження (окрім закордонних);
—    оплату  комунальних послуг та енергоносіїв, послуг поштового зв’язку, телекомунікаційних послуг, крім послуг з виготовлення та розміщення реклами партії;
—    створення і функціонування громадських приймалень партії;
—    організацію та проведення партією петиційних кампаній;
—    проведення з’їздів, конференцій, нарад, круглих столів з питань, які пов’язані з реалізацією завдань партії;
—    створення та діяльність при політичній партії наукових, експертних, аналітичних, дослідницьких центрів з розробки програмних документів партії, проектів законопроектів та підзаконних актів, інших ініціатив партії;
—     оплату послуг з оренди приміщень, автомобілів, оргтехніки, матеріалів для забезпечення основної статутної діяльності.
Також  Національне агентство пропонує   у частині другій статті 17-3 Закону слова «політична партія зобов’язана» замінити на слова «політична партія, а також місцева організація політичної партії, яка в установленому порядку набула статусу  юридичної особи, зобов’язані».  

Наталія Корчак зауважила, що ці пропозиції подано  відповідно до існуючого практичного досвіду з реалізації повноважень Національного агентства в частині запобігання політичній корупції та, зокрема, здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо фінансування політичних партій, дотриманням встановленого порядку надходження та використання коштів виборчих фондів, вжиття заходів щодо осіб, в діяннях яких є ознаки правопорушень у цій сфері. 
 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий